Izomerizácia kanabidiolu (CBD) na psychoaktívne kanabinoidy

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = Vracia kvapky späť do zahrievacieho roztoku? Nie, tie nemám.

Ale mám 2 takéto:
JQKSLAHJt3


A 2 so špirálovou trubicou vo vnútri.


Nemám žiadne banky, pretože pracujem len so zaváraninovými pohármi. Rozmýšľam, že sa premenujem na Jarryho.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Jarry, skúste, prosím, pridať nejakú gumovú zátku s otvorom vo vnútri, aby pasovala do vášho kondenzátora.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomerizácia CBD na THC pomocou kyseliny citrónovej

Prosím, dbajte na bezpečnosť, pri vykonávaní experimentu aspoň predstierajte, že ste profesionálny chemik, noste okuliare a rukavice a majte po ruke hasiaci prístroj

Je dôležité poznamenať, že tento postup je navrhnutý tak, aby sa použili ľahko dostupné materiály a činidlá a aby sa CBD na THC premenil čo najefektívnejšie, a to z hľadiska výťažnosti aj časovej efektívnosti, a nedá sa porovnať s profesionálnymi laboratórnymi technikami.

Reagencie.
Kyselina citrónová
CBD
Destilovaná voda
Hydrogenuhličitan sodný alebo uhličitan sodný
Nepolárne rozpúšťadlo

Zariadenie:
Malá banka (varnú banku nenapĺňajte viac ako do polovice)
malý leibigov kondenzátor (200 mm bude stačiť)
Malé čerpadlo pre kondenzátor, môže byť akváriové čerpadlo
Malá rúrka na pripojenie kondenzátora
Malé vedro na umiestnenie čerpadla
zdroj tepla vhodný pre vašu banku, najlepšie ohrievací plášť s magnetickým miešaním
testovacie prúžky na PH
Váha s presnosťou na gramy
dávkovací lievik


Izomerizácia.

Určite veľkosť svojej dávky a potom určte, koľko vody chcete použiť. Môžete ísť až na 1gr H2O:1gr CBD, ale môžete použiť aj viac vody, aby ste si uľahčili mechaniku. Pre 1g dávky zvyčajne používam 5g vody, pre 5g dávky zvyčajne používam 10g vody.

Do varnej banky pridajte požadované množstvo destilovanej vody pomocou malej miešacej tyčinky. Na tento účel pridajte aspoň 15 % hmotnosti vody do bezvodej kyseliny citrónovej, potravinárskej. (Takže 1 g vody bude obsahovať 0,15 g kyseliny citrónovej, nezáleží na tom, koľko CBD použijete). Pripojte spätný chladič k banke a zaistite ho kovovými svorkami a svorkami na trubice. Naplňte kondenzátor a nechajte akváriové čerpadlo nepretržite bežať. Zapnite miešanie na ~75 otáčok za minútu, zahrejte na ~120C a roztok priveďte do varu. Refluxujte 4 až 12 hodín v závislosti od požadovanej zmesi CBD/D8/D9. Čím dlhšie reakcia prebieha, tým viac D8 získate a menej D9. Ja uprednostňujem približne 8 hodín. Môžete vykonať testy malých dávok, aby ste zistili, aký čas refluxu prinesie produkt, ktorý sa vám páči. Ak chcete 100 % D8, reakciu spúšťajte 10 až 12 hodín alebo dovtedy, kým test nebude negatívny.

Následná úprava.

Neutralizácia: Po uplynutí stanoveného času vypnite zdroj tepla a nechajte roztok vychladnúť na izbovú teplotu. Nezabudnite, že váš cieľ je nerozpustný vo vode a pri izbovej teplote je pevný. Po ochladení by v banke mali plávať veľké kusy tuhého produktu na povrchu vody a mali by byť prilepené k stenám banky. Neutralizujte kyselinu citrónovú pomocou hydrogenuhličitanu sodného (3 móly hydrogenuhličitanu sodného na 1 mol kyseliny citrónovej). Hydrogenuhličitan môžete pridať priamo do roztoku a otestovať pH, alebo si pripraviť koncentrovaný roztok hydrogenuhličitanu a pridať ho do banky, je v tom malý rozdiel. Testujte pomocou pH papierika, aby ste potvrdili hodnotu pH ~7 (nemusí byť presná, 6-8 je v poriadku).

Extrakcia.

Potom do tejto banky pridajte časť NPS. budete musieť experimentovať, aby ste zistili, aké presne najmenšie množstvo môžete použiť, ale vaša cieľová molekula je ľahko rozpustná v DCM alebo EtOAc pri izbovej teplote. na 5 g dávku zvyčajne používam ~ 20 - 30 ml DCM. roztočte NPS a uvidíte, že sa váš produkt rozpustil. Oddeľte vodnú fázu a zlikvidujte ju (ja to robím v oddeľovacom lieviku). Premyte NPS rovnakým množstvom dH2O (20 ml NPS s 20 ml dH2O), aby ste odstránili všetky nečistoty fyzicky zachytené/uviaznuté v produkte. Opätovne separovať. Ak sa organická fáza zakalí, absorbovala trochu vody. Sušte pomocou MgSO4, kým sa roztok opäť nevyjasní. Dekantujte alebo prefiltrujte, aby ste odstránili MgSO4.

Izolujte produkt.

Váš produkt je teraz rozpustený v NPS. V ideálnom prípade môžete túto NPS extrahovať a recyklovať, čím výrazne znížite náklady a vplyv na životné prostredie. Ak to nie je možné, môžete svoj roztok jednoducho zahriať, aby sa NPS odparil. Túto operáciu vykonajte v dobre vetranom priestore
 
View previous replies…

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Myslel som, že NPS znamená "nové psychoaktívne látky" ?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Dobrý deň všetkým,
Po prečítaní tohto vlákna som sa rozhodol vykonať izomerizáciu CBD pomocou kyseliny citrónovej.
Kúpil som si 100 g CBD izolátu 99% za 100 USD (som z Európy), bezvodú kyselinu citrónovú a Etyl acetát a zaobstaral som si základnú destilačnú súpravu, soxhletov extraktor a ohrievacie miešadlo.
Použil som 10 g CBD.
Začal som to robiť o 19.00 hod. Dostať CBD do banky s plochým dnom bol problém, lievik sa upchával a tuhlo to, menšie straty. Tipy pre ostatných nováčikov, používajte provizórny papierový lievik.
Pridalo sa aj ~+20 g predtým destilovanej vody s 3 g kyseliny citrónovej a miešalo sa až do rozpustenia.
Refluxovaním sa takmer okamžite prejavila zmena, pričom to vyzeralo ako zlatý soplík tečúci vo vode.
Ten sa v priebehu niekoľkých hodín zväčšoval. Postup sa spomalil, zmeral som teplotu a bolo to na 100 °C, trochu som to zvýšil, ale môj ohrievač nemá meranie celzia a mám len ortuťový teplomer, takže získať presné a rýchle údaje nebolo ľahké, pretože som nemal prístup k roztoku, kým sa refluxoval.
Po ôsmich hodinách som odstránil z ohrievača a nechal ho vychladnúť. Vtedy boli 4 hodiny ráno a ja som zaspal, cez noc to sedelo a tuhlo na dne, po rozložení to vyzeralo svetlozlato.
Pridal som vyše 50 g etylacetátu a rýchlo sa to rozpustilo, potom sa to dalo do oddeľovacieho lievika a zámerne som nechal časť organickej fázy, aby som sa vyhol kontaminácii vodou, a odložil som ju na ďalšie spracovanie.
Teraz sa začala destilácia, ktorá bola hotová za 2 hodiny, akonáhle mi zostal kúsok NPS, vylial som ho na dno hliníkovej plechovky od sódy. Nad ňu som umiestnil ventilátor a dole som použil ohrev, mohla sa však veľmi zahriať.
Rýchlo to vyschlo a zostala mi tmavá jantárová kaluž, ktorá bola extrémne lepkavá.
Mám fotografie výrobku, ale nie veľa ďalších.


Niekoľko otázok, na ktoré by som chcel odpoveď od niekoho, kto sa vyzná.
1) Ako môžem zistiť, koľko D9/D8 som vyrobil?
2) Produkt som počas odparovania na otvorenom vzduchu zohrial veľmi vysoko a nie som si istý, čo sa môže stať, ak to s mojou NPS a otvoreným vzduchom privediem na vysokú teplotu, aby to reagovalo?
3) Chcem vykonať ďalšiu destiláciu na oddelenie nezreagovaných CBD, D9 a D8 od seba. Videl som teploty, ktoré by to vyžadovalo, a obávam sa, že to v skúmavke okamžite vychladne a nebudem môcť produkt dostať von. Jediné riešenie, ktoré ma napadá, je urobiť:
a) Vytiahnuť vákuum, aby sa znížil bod varu.
b) Čerpať vriacu horúcu vodu do môjho liebigovho kondenzátora, aby som mu pomohol pretekať.
c) Kombinácia oboch možností.
4) Zaujalo ma použitie pTSA a toluénu na veľmi čistú reakciu na papieri, ktorý som videl. Tam, kde žijem, sa toluén v čistej forme získava ťažko kvôli jeho nebezpečnosti pre životné prostredie a pTSA by pridala ďalšiu vrstvu komplikácií. Oplatí sa to vôbec začiatočníkovi?


Dúfam, že vás tento príspevok buď pobavil, alebo ste sa niečo naučili.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
1. musíte si to dať laboratórne otestovať. v európe to bude problém, pretože málokto to môže bodovať a laboratóriá vám nedovolia posielať im vzorky.
2. vyhýbajte sa vysokým teplotám, ako len môžete, niektoré d9 sa zmenia na d8 alebo cbn.
3. môžete ho oddeliť len pomocou chromatografie
4. nie je to reálne. ľudia získavajú dobré výťažky s heptánom a hcl aj s inými ľahko získateľnými vecami

@edy musíte neutralizovať kyselinu citrónovú a opláchnuť ju sódou bikarbónou a vodou. tým sa odstráni aj citrát sodný a soľ, ktorá vznikla neutralizáciou.

pranie sa môže vykonať horúcou vodou bez potreby nps. potom môžete destilovať aj bez nps.

Takisto sa nepozerajte na čas refluxu. jednoducho urobte lúčový test, aby ste videli, koľko cbd sa premenilo, a zastavte, keď je väčšina hotová
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Toto som neutralizoval ospravedlňujem sa, že som to neuviedol.
Ďakujem vám za odpovede.
Ak si kúpim HCl, môžem si kúpiť aj pTSA, pretože na obe veci musíte mať dôvod, aby ste ich kúpili.
V podstate každú zaujímavú chemickú látku si musím syntetizovať sám.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Má psychoaktívne vlastnosti? akú má silu?

Koľko destilátu ste získali z 10 g cbd?
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Približne koľko psychoaktívnej látky môžem získať zo 100 g izolátu CBD 99 %?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Nie je tu žiaden chemik.
Na google som našiel túto štúdiu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8011986/ Izomerizácia CBD. Má niekoľko grafov týkajúcich sa toho, koľko pre niekoľko rôznych metód.
Videl som na internete, ale žiadnu štúdiu, ktorá by hovorila, že metóda kyseliny citrónovej v destilovanej vode pri 120c počas 8 hodín, najjednoduchšia pre nováčika, vám prinesie ~45% výťažok D9THC, teda toho, čo chce väčšina ľudí, avšak dostanete aj zhruba ~45% D8THC a nejaké nezreagované CBD. Prečítajte si celé vlákno, nájdite si, ktorú metódu chcete, a vyhľadajte na internete zdroj s údajmi o množstvách.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
výťažok závisí od kyseliny, nps a času. kyselina citrónová a zeolit sú jednoduché, ale majú veľmi nízky výťažok! s nízkym myslím 50 % alebo menej, je to hrozné
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Ako získať čo najviac delta-9?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Musí sa CBD izomerizovať THC s 95 % etanolom? Môžem použiť 99,9 % etanol? Na akú hodnotu sa upravuje pH pomocou ľadovej kyseliny octovej? koľko hodín má reflux najvyšší výťažok 9-THC?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Absolútne najlepšie je samozrejme EtOH, ale zvážte výdavky... stojí to za to, ak chcete byť elegantným chemikom
 

weeds

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Chcem pridať THC do trávy CBD. Stačí to urobiť?
1 - refluxujte 100 g izolátu CBD v etanole a kyseline počas 4 až 8 hodín pomocou metódy z tohto vlákna.
2 - pomocou injekčnej striekačky pridajte roztok THC do približne 200 g? kvetov CBD.
 
Top