Izomerizácia kanabidiolu (CBD) na psychoaktívne kanabinoidy

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Takže som teraz zmiešal 20 g potravinárskej sódy (aj tak som to predtým posral, tak prečo nepokračovať). Miešal som ju miešadlom asi 1 h. Ethanolu nebolo dosť na oddelenie, tak som pridal (pred miešaním) 40 ml etanolu.

J0vNamVctE


Vrchnú vrstvu som odstránil injekčnou striekačkou - vtipné, nakoniec to bolo 50 ml, takže asi 13 ml je stále uviaznutých v sóde - a hodil som to do hrnca na varenie (najnižší bod ohrevu 56°).


SoG74csAHi


Čoskoro to hovno vyfajčím. Stále to smrdí, ale oveľa lepšie ako predtým.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ďakujeme za správu! Nabudúce to bude lepšie.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Otázka týkajúca sa metódy s HCL:

Čo sa stane s HCL, keď sa zahreje na ~ 70°? Neodparí sa počas reakcie (4h-12h++)? Viem, že HCL mení svoj bod varu v závislosti od svojej koncentrácie, ale neviem, ako to presne funguje.

Ďalšia otázka: Ako budeme odstraňovať HCL po uplynutí reakčného času?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Nie je to možné. Presnejšie by sa malo povedať, že by nemala existovať žiadna voľná kyselina. Ak po získaní chlorovodíka zostane prebytok kyseliny, potom sa látka môže rozpustiť v etanole a etanol sa odparí pri miernom varu.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Čo je to voľná kyselina?

Takže ak som vás správne pochopil, pri zahrievaní etanolu s HCL by sa mala HCL odparovať? Je mi jedno, či stratím etanol.

Ofc s refluxom potom HCL klesne späť za správnych podmienok s nízkou teplotou chladničky?

A teraz už viete, prečo som sa pýtal na uzavretý systém, obávam sa, že sa HCL odparí.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Nie je tu niekde chyba vo výpočte:

1. 1 g CBD sa pridal do 35 ml 95 % etanolu v 50 ml RBF.
2. Umiestnený do horúceho vodného kúpeľa pri teplote 70 *C.
3. Po rozpustení CBD sa do roztoku pridalo 47,3 ml 37% kyseliny chlorovodíkovej, čím sa dosiahla konečná koncentrácia 0,05% HCl s pH nižším ako

Nemalo by byť "Po rozpustení CBD sa do roztoku pridalo 0,0473 ml 37 % kyseliny chlorovodíkovej, čím sa dosiahla konečná koncentrácia 0,05 % HCl s pH nižším ako"?
 
Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Voľná kyselina - tak zostala v roztoku, ale nevstúpila do reakcie. Vo všeobecnosti je HCl plyn. V tomto prípade, ak som všetko správne pochopil, sú vo výslednom produkte jednoznačne prítomné známky HCl. Ak ich chcete odstrániť, môžete produkt jednoducho zmiešať s etanolom a potom odpariť. Kyselina unikne s parami etanolu.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
1. Vyčistite všetky zariadenia čistým etanolom (nie čistiacim alkoholom, pretože obsahuje látky, ktoré vás štuchajú).
2. Použilo sa ~99,84375 ml 96 % etanolu zmiešaného s 12 g 99,7 % CBD
3. Pripravil vodný kúpeľ pri teplote 70° (nie som si istý, či bol vodný kúpeľ správne nastavený, pozrite si fotky, ale voda je vyššie ako etanol)
4. Medzitým rozpustil CBD s etanolom
5. Keď bol vodný kúpeľ 70°, vložil som do neho "gangsta reflux".
6. Po 10-20 min som do neho pridal ~0,15625 ml 32% HCL.
6. Teraz som sa rozhodol, že budem pokračovať v práci: Nechal som to odstáť asi 12h 17h
6a. Teraz: Vymeniť všetky 2h vodu s novým ľadom (viem, že sušený ľad je lepší, pretože sa dotýka priamo "chladničky").

Zobraziť prílohu 3017
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
6c. Zmes zmenila farbu približne po 4 h na oranžovejšiu/žltú
6d. Zmes zmenila farbu približne po 12 h na viac červenú/hnedú
7. Zmes bola položená na hladký sklenený riad (ľahko sa poškriabe, impregnácia je na druhej strane, takže je úplne "plochá hladká")
8. Zvyšný etanol som chcel odpariť pri 60°, ale nepodarilo sa mi to, pretože "teplotná tyčinka" nebola správne umiestnená, takže som ju prehrial (nevrela však) a etanol sa odparil oveľa rýchlejšie, ako som očakával a som si istý, že sa tu veľa produktu stratilo kvôli prehriatiu
9. Nechajte ho vychladnúť, kým nie je teplý/horúci, takže je stále viac-menej tekutý, farba je rovnaká, ako sa očakáva v THC kazetách, vonia ako obsah THC kaziet
10. Úplne sa ochladí na izbovú teplotu (22°) a je v pevnom skupenstve

Teraz ju vyškrabem, nejako vložím do kartuše alebo crackovej fajky a vyfajčím. Výťažnosť nie je veľká, ale nabudúce to bude lepšie.

Zobraziť prílohu 3124

11. Všetko zahriate na 85°C, aby sa to dalo pozbierať ako tekutina, ak sa to zasekne, lebo je to veľmi lepkavé, tak sa dá použiť horúca lyžica na pozbieranie zvyšku.

Edit: Výťažok bol 10,2 g a niečo zostalo v "odparovacom pohári", čo je oveľa lepšie, ako som čakal. Bál som sa, že prehriatie mohlo zničiť niektoré produkty, ale vyzerá to tak, že väčšina prežila.

Práve som to fajčil s vape pri 226°C a človeče, je to dobré, vážne, je to sakra dobré, robí to high a blablabla, hahaha, som rly fucking happy, tak šťastný, že môj penis je tvrdý ako kurva. Možno je to placebo, ale nemyslím si to, nechám si ešte zahúliť, aby som si bol 100% istý.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Dobrá prax! Izomerizačné produkty podľa správ naozaj poskytujú "vysoké" účinky
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Určenie obsahu CBD Alkalický lúčový test:

Pomocou neho môžete určiť, či váš výrobok obsahuje 50 % alebo viac CBD.

1. Pripravte si činidlo s 5 % hmotnostným hydroxidom draselným v etanole, napr. 1 g KOH na 24 ml/19 g etanolu.
2. Vhoďte svoj výrobok do činidla
3. Dajte mu niekoľko minút (reakcia by mala prebehnúť "okamžite").
4. Ak sa zmení na červenú/fialovú, potom je koncentrácia CBD vysoká (50 %+)

Obrázok vzorky:


WMZyh2UAQv

Zdroj: https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Prečo je môj výrobok taký zakalený a nie zlatý/biely?

Vzhľad v rôznych objemoch:

Ten istý výrobok v rôznych objemoch:

XN9wgJUMkt


Svetlo môže zmeniť vzhľad:

Rovnaký výrobok s rôznymi zdrojmi svetla:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG


Etanolové umývanie na odstránenie "zakalenia"

Nie som si istý, prečo by sa to mohlo stať, ale predstavujem si, že obsah nie je rovnakej hustoty (rôzne olejové produkty zmiešané dohromady):

3naRqNV5Bh


Vymývajte ho etanolom, kým sa nestane čírym.

Prečo je môj roztok červený?

Prirodzená farba THC Delta 8 je ružová/červená, ale na trhu nájdete zlaté a číro vyzerajúce výrobky, tieto výrobky boli "bielené" (zdá sa, že je rozdiel medzi skutočným bielením ako chemickým procesom a "bielením" v zmysle, že niečo vyzerá čírejšie).

Existujú aj ďalšie faktory, ktoré zohrávajú úlohu, pokiaľ ide o farbu vášho výrobku:

- Oxidácia: Oxidácia môže vášmu výrobku pridať viac žltej farby.
- Teplota: Teplota: pridá vášmu výrobku viac hnedej/červenej farby.
- Zmeny pH a refluxovanie môžu spôsobiť, že extrakt zmení farbu na ružovú.

Ako "vybieliť" svoj výrobok na zlatý/čistý vzhľad výrobku (neodporúča sa):

Číre výrobky sa takmer vždy považujú za čistejšie (aj keď technicky nie sú).

Jednou z najjednoduchších metód výroby delta 8 THC je refluxovanie extraktu bentonitovým ílom. Táto metóda je lacná a stále môže viesť ku kontaminácii konečného produktu, čím vzniká číry extrakt.
Bielenie bentonitom nie je bielenie.

Bentonit sa označuje ako "bieliaci" nie preto, že obsahuje bielidlo, ale preto, že má určité vlastnosti, ktoré mu umožňujú viazať a odstraňovať farebné častice. Výsledok vyzerá, akoby bolo niečo bielené, ale na dosiahnutie týchto výsledkov nie sú potrebné žiadne nepríjemné chemikálie.

Bentonitový íl je úplne inertný - je to ten istý materiál, ktorý sa nachádza v bahne alebo ílových maskách na domácu starostlivosť o pleť.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Je možné používať denaturovaný lieh?

Zrejme to závisí od toho, aké averzívne látky (napr. horké látky) boli pridané. V mojom prípade by 100 l "etanolu" obsahovalo 4 l vody, 3 l izoproylalkoholu, 3 l metyletylketónu (butanónu ) zvyšok je pravý etanol.

Čistota by bola technická.

Moja otázka znie, či metyletylketón (butanón) zostane v roztoku alebo sa odparí?

Teplota varu metyletylketónu (butanónu) je 79,64 °C, ale keď sa zmieša s etanolom, je veľmi blízko k teplote varu etanolu.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomerizácia CBD na THC pomocou kyseliny citrónovej

Prosím, dbajte na bezpečnosť, pri vykonávaní experimentu aspoň predstierajte, že ste profesionálny chemik, noste okuliare a rukavice a majte po ruke hasiaci prístroj

Je dôležité poznamenať, že tento postup je navrhnutý tak, aby sa použili ľahko dostupné materiály a činidlá a aby sa CBD na THC premenil čo najefektívnejšie, a to z hľadiska výťažnosti aj časovej efektívnosti, a nedá sa porovnať s profesionálnymi laboratórnymi technikami.

Reagencie.
Kyselina citrónová
CBD
Destilovaná voda
Hydrogenuhličitan sodný alebo uhličitan sodný
Nepolárne rozpúšťadlo

Zariadenie:
Malá banka (varnú banku nenapĺňajte viac ako do polovice)
malý leibigov kondenzátor (200 mm bude stačiť)
Malé čerpadlo pre kondenzátor, môže byť akváriové čerpadlo
Malá rúrka na pripojenie kondenzátora
Malé vedro na umiestnenie čerpadla
zdroj tepla vhodný pre vašu banku, najlepšie ohrievací plášť s magnetickým miešaním
testovacie prúžky na PH
Váha s presnosťou na gramy
dávkovací lievik


Izomerizácia.

Určite veľkosť svojej dávky a potom určte, koľko vody chcete použiť. Môžete ísť až na 1gr H2O:1gr CBD, ale môžete použiť aj viac vody, aby ste si uľahčili mechaniku. Pre 1g dávky zvyčajne používam 5g vody, pre 5g dávky zvyčajne používam 10g vody.

Do varnej banky pridajte požadované množstvo destilovanej vody pomocou malej miešacej tyčinky. Na tento účel pridajte aspoň 15 % hmotnosti vody do bezvodej kyseliny citrónovej, potravinárskej. (Takže 1 g vody bude obsahovať 0,15 g kyseliny citrónovej, nezáleží na tom, koľko CBD použijete). Pripojte spätný chladič k banke a zaistite ho kovovými svorkami a svorkami na trubice. Naplňte kondenzátor a nechajte akváriové čerpadlo nepretržite bežať. Zapnite miešanie na ~75 otáčok za minútu, zahrejte na ~120C a roztok priveďte do varu. Refluxujte 4 až 12 hodín v závislosti od požadovanej zmesi CBD/D8/D9. Čím dlhšie reakcia prebieha, tým viac D8 získate a menej D9. Ja uprednostňujem približne 8 hodín. Môžete vykonať testy malých dávok, aby ste zistili, aký čas refluxu prinesie produkt, ktorý sa vám páči. Ak chcete 100 % D8, reakciu spúšťajte 10 až 12 hodín alebo dovtedy, kým test nebude negatívny.

Následná úprava.

Neutralizácia: Po uplynutí stanoveného času vypnite zdroj tepla a nechajte roztok vychladnúť na izbovú teplotu. Nezabudnite, že váš cieľ je nerozpustný vo vode a pri izbovej teplote je pevný. Po ochladení by v banke mali plávať veľké kusy tuhého produktu na povrchu vody a mali by byť prilepené k stenám banky. Neutralizujte kyselinu citrónovú pomocou hydrogenuhličitanu sodného (3 móly hydrogenuhličitanu sodného na 1 mol kyseliny citrónovej). Hydrogenuhličitan môžete pridať priamo do roztoku a otestovať pH, alebo si pripraviť koncentrovaný roztok hydrogenuhličitanu a pridať ho do banky, je v tom malý rozdiel. Testujte pomocou pH papierika, aby ste potvrdili hodnotu pH ~7 (nemusí byť presná, 6-8 je v poriadku).

Extrakcia.

Potom do tejto banky pridajte časť NPS. budete musieť experimentovať, aby ste zistili, aké presne najmenšie množstvo môžete použiť, ale vaša cieľová molekula je ľahko rozpustná v DCM alebo EtOAc pri izbovej teplote. na 5 g dávku zvyčajne používam ~ 20 - 30 ml DCM. roztočte NPS a uvidíte, že sa váš produkt rozpustil. Oddeľte vodnú fázu a zlikvidujte ju (ja to robím v oddeľovacom lieviku). Premyte NPS rovnakým množstvom dH2O (20 ml NPS s 20 ml dH2O), aby ste odstránili všetky nečistoty fyzicky zachytené/uviaznuté v produkte. Opätovne separovať. Ak sa organická fáza zakalí, absorbovala trochu vody. Sušte pomocou MgSO4, kým sa roztok opäť nevyjasní. Dekantujte alebo prefiltrujte, aby ste odstránili MgSO4.

Izolujte produkt.

Váš produkt je teraz rozpustený v NPS. V ideálnom prípade môžete túto NPS extrahovať a recyklovať, čím výrazne znížite náklady a vplyv na životné prostredie. Ak to nie je možné, môžete svoj roztok jednoducho zahriať, aby sa NPS odparil. Túto operáciu vykonajte v dobre vetranom priestore
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ako dlho by som musel refluxovať, aby som získal d9, ak používam kyselinu sírovú a etanol?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Skúsil som to a mám len zlatistú goey pastu, neviem, či ju mám len nechať ešte trochu zaschnúť, ale nezdá sa mi, že by sa dala nejako použiť, kde som to mohol podľa vášho názoru pokaziť?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Niet pochýb o tom, že ak je CBD vo vašej oblasti legálny a THC je vo vašej oblasti drahý, možno CBD ľahko a rýchlo použiť na výrobu THC izomerizáciou v domácom laboratóriu. Vyrobil som mnoho produktov THC a rád vám odpoviem na niektoré otázky.

Rád by som sa vás všetkých opýtal, koľko stojí nákup CBD za kilogram vo vašej oblasti?

Moja oblasť má určité výhody a dúfam, že v budúcnosti budem môcť na fóre predávať CBD a zariadenie na e-cigarety na výrobu THC oleja pre e-cigarety a naučiť ľudí lepší proces izomerizácie : )
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Mohol by mi niekto pomôcť s metódou kyseliny octovej, ktorú som praktizovala v malých množstvách a mala som pozitívne výsledky pri izomerizácii silného thc, ale pri odstraňovaní produktov sa v produkte zachytával octan sodný a bez použitia hydrogenuhličitanu a len varenia pri vysokej teplote to bolo mierne octové, vedel niekto niečo alebo mal nejaké tipy
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Myslím, že by ste mali použiť bikarbonát na neutralizáciu kyseliny octovej, potom použiť NP na extrakciu thc, potom odpariť NP a získať produkt, ak sú chemikálie ťažko dostupné tam, kde ste, môžete skúsiť metódu kyseliny citrónovej


Môžem sa opýtať na cenu cbd vo vašej oblasti?
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Pri druhom pokuse som použil sodnú soľ a konečný produkt thc bol slaný, pri prvom pokuse som len varil pri 100c s veľkým množstvom etanolu oboje fungovalo a dostalo ma to vysoko jedlé, ale nemyslím si, že by to bolo bezpečné vapovať alebo fajčiť, cbd je veľmi rôznorodé, najmä v lete sa dá dostať kilo za 100 libier po Európe a Ázii, ale ja platím okolo 370 za kilo
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Váš produkt chutí slano, pretože ste THC neprečistili, ak použijete bezvodý etanol ako reakčné rozpúšťadlo a kyselinu octovú ako katalyzátor, musíte rozpúšťadlo odparovať, kým produkt nebude sotva tekutý, potom pridať vodu a extrahovať nepolárnym rozpúšťadlom, potom si ponechajte nepolárne rozpúšťadlo, organickú fázu môžete premyť vodou, potom vysušiť a odpariť organickú fázu bezvodým síranom sodným alebo bezvodým síranom horečnatým, teoreticky to, čo zostane, bude čistý THC, všetok octan, malé množstvo alkoholu a octu zostanú vo vode.

Myslím, že by bolo lepšie použiť kyselinu citrónovú, ak ju môžete zohnať

Myslel som si, že CBD je vo väčšine Európy drahá a tak trochu som uvažoval o predaji tejto látky už predtým
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Mohol by ma niekto, prosím, previesť krokmi alebo videom, ako odstrániť kyselinu a prečistiť thc
 
Top