Ισομερισμός της κανναβιδιόλης (CBD) σε ψυχοδραστικά κανναβινοειδή

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Δοκίμασα να καπνίσω τα ελαφριά στερεά στον πυθμένα και απλά μετατράπηκε σε μια λευκή κρούστα κάπως όπως όταν καπνίζετε DMT, οπότε υποθέτω ότι τα στερεά ελαφριά πράγματα είναι σκουπίδια
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Το πιθανότερο είναι να πρόκειται για άλατα νατρίου. Μπορείτε να δείξετε τη φωτογραφία του CBD, ποια είναι η ποιότητά του; Ποια είναι η χρήση υδροχλωρικού οξέος; Εάν όλα είναι καθαρά και υψηλής ποιότητας, πιθανότατα η θερμοκρασία είναι υψηλή και η ανάδευση μπορεί να μην είναι αρκετή.
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
HFkqxSy53J

Επισυνάπτονται τα αντιδραστήρια μου, η 2η φωτογραφία είναι τα σκουπίδια που ήταν στο κάτω μέρος και η τελευταία φωτογραφία είναι το προϊόν μου που στεγνώνει. Χρησιμοποίησα κιτρικό οξύ και το έβρασα για 8 ώρες με την παλινδρόμηση σε λειτουργία.
 

Attachments

  • 0Z3gMEFbvO.jpg
    0Z3gMEFbvO.jpg
    1 MB · Views: 610
  • uVj3cQKpPx.jpg
    uVj3cQKpPx.jpg
    1.1 MB · Views: 617

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Σε ποια κατάσταση CBD χρησιμοποιείτε, το προϊόν σας φαίνεται πολύ ακάθαρτο
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Είναι το πιο ανεπεξέργαστο έλαιο CBD που μπορείτε να αγοράσετε είναι Full-Spectrum Alcohol-Extracted CBD Crude Oil from hemp Depot wholesale
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Συνιστώ να χρησιμοποιείτε καθαρή σκόνη απομονωμένου CBD, καθώς το εκχυλισμένο CBD πλήρους φάσματος έχει συχνά σκούρο χρώμα και περιέχει πολλά λιπίδια, τα οποία μπορεί να παρεμβαίνουν στις αντιδράσεις ισομερισμού και να καθιστούν δύσκολο τον διαχωρισμό των προϊόντων
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Συνήθως η καθαρή σκόνη CBD προσφέρεται για ισομερισμό, δεν ξέρω πόσο καθαρή είναι η διαδικασία με το λάδι
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
μοιάζει αυτό με ένα καλό προϊόν για χρήση;
 

Attachments

  • 0PEWIQbLV4.png
    0PEWIQbLV4.png
    172.2 KB · Views: 594

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Μπορείτε να τους ρωτήσετε τι καθαρότητα έχει;
Συνήθως, αν είναι απομονωμένο, θα πρέπει να είναι καλό για να πάει, αλλά το γεγονός ότι λέει επίσης "ευρύ φάσμα" με μπερδεύει λίγο.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Το απομονωμένο CBD είναι το καλύτερο υπόστρωμα
 

OctaviusLegions

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Γεια σου OP!
Προς το παρόν κατέχω μόνο αιθανόλη αναμεμειγμένη με IPA (75%, 7%), θα πρέπει να βρω την αιθανόλη ή να χρησιμοποιήσω βότκα ή κάτι άλλο; Απ' όσο γνωρίζω, δεν βλέπω κανέναν τρόπο που το IPA θα μπορούσε να γαμήσει κάτι, ωστόσο σκέφτηκα να ρωτήσω αντί να κωλοβαράω για να το μάθω.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το μείγμα, μετά την αντίδραση βεβαιωθείτε ότι δεν έχετε ισοπροπυλική αλκοόλη στο προϊόν σας
 

OctaviusLegions

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Χρειάζεστε κάποια βοήθεια και λίγη βοήθεια σχετικά με τα ακόλουθα:

1. Εάν τα αντιδραστήρια που είχα χρησιμοποιήσει, θα μπορούσαν να έχουν αρνητικές επιπτώσεις στο προϊόν και εάν ναι, πώς να το διορθώσω κατά την ισομερίωση της CBD σε ψυχοδραστικά κανναβινοειδή.

2. Το υποπροϊόν που έχω παρασκευάσει

3. Υπολογισμός της δραστικότητας του τελικού προϊόντος.



1) Αρχικά μούσκεψα περίπου 5g CBD skunk (8%CBD) με 100ml προπανόλη-2 (ισοπροπανόλη)
μέσα σε ένα γυάλινο δοχείο με καπάκι και το έβαλα στην κατάψυξη στην κατάψυξη για μερικές ώρες επίσης ανακάτεψα το γυάλινο δοχείο μερικές φορές για να εξαγάγω τα τρικώματα. Μετά την κατάψυξη του δοχείου, έριξα στη συνέχεια τα 5 γραμμάρια λουλουδιών CBD αναμεμειγμένα με προπαν-2-όλη σε ένα άλλο γυάλινο δοχείο (έτσι ώστε να μην υπάρξουν προβλήματα στο υδατόλουτρο των 70°c). Πριν προσθέσω το γυάλινο δοχείο στο λουτρό, έβαλα περίπου 100ml οξικό οξύ (32% vol ).
Κατά τη διάρκεια του υδατόλουτρου, πρόσθεσα ένα άλλο καπάκι πάνω στο καπάκι του γυάλινου δοχείου. Χρησιμοποίησα το δεύτερο στρώμα για την τοποθέτηση παγάκια για να συμπιέσω και να ψύξω τους ατμούς μέχρι να πέσουν και πάλι στο μείγμα. Μετά τη συνεδρία παλινδρόμησης που επρόκειτο να διαχωρίσω το οξύ από την προπανόλη, απλά δεν μπορούσα να βρω αλκαλικό νερό, οπότε χρησιμοποίησα απλώς νερό regularitet κορεσμένο με νατρίνα για να κάνω το νερό πιο βασικό, κάνοντας το pH να αυξηθεί.

2) Οι διαλύτες έκαναν μια αντίδραση, αφήνοντας ένα στρώμα καφέ/κόκκινου χρώματος στην κορυφή και ένα ανοιχτόχρωμο laver pn στον πυθμένα. Υποθέτοντας ότι το οξύ είχε απορροφήσει το νάτρον, διαχώρισα τα δύο στρώματα. Ωστόσο, όταν ξηράθηκε, το διάλυμα που διαχώρισα τυρβώθηκε σε πέτρες και νιφάδες με ένα γουρτζινο πορτοκαλί, ανοιχτό κόκκινο χρώμα, αλλά αυτό δεν είναι λάδι... Τι είναι αυτό και μπορεί να είναι επικίνδυνο να το βάλω σε ένα χάπι ως βρώσιμο για παράδειγμα; Είμαι αρκετά σίγουρος, είναι το υπόλοιπο νατρίνα, ωστόσο ήθελα να ακούσω το πιο έξυπνο φόρουμ του κόσμου γι' αυτό ούτως ή άλλως για να είμαι σίγουρος και ίσως να μάθω μερικά πράγματα.

3 ) Είμαι αρκετά έμπειρος στην παρασκευή συμπυκνωμάτων, ωστόσο ο υπολογισμός της δραστικότητας είναι λίγο δύσκολος imo. Υπάρχει κάποια μαθηματική εξίσωση για αυτό και υπάρχουν διαφορές όσον αφορά τον προσδιορισμό των ποσοστών της δραστικότητας; Και διαφέρει η εξίσωση εάν για παράδειγμα το προϊόν παρασκευάζεται από ισομερισμό της CBD;


Με τους καλύτερους χαιρετισμούς, οι Otcavians έχασαν λεγεώνες.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Για την ισομερίωση, χρειάζεστε μια καθαρή CBD σε μορφή σκόνης
 

OctaviusLegions

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Χρησιμοποιούσα λουλούδια, σίγουρα με έφτιαχνε. Σαν να κάπνισα μόλις 5 μπουνίδια στη σειρά, αλλά χωρίς να αισθάνομαι ζαλάδα και να νιώθω ξηρότητα στο στόμα μου. Νιώθω giggly AF, κυρίως χαλαρός σε μια μορφή body high, αλλά δεν αισθάνομαι βαρύς και εξακολουθώ να κάνω τη δουλειά μου. Κοίταξα THC δέλτα 8 και 9, και η εμπειρία μου από τώρα είναι ακριβώς όπως περιγράφεται στο διαδίκτυο.

Ωστόσο, την επόμενη φορά, θα δοκιμάσω να χρησιμοποιήσω σκόνη cbd (99%). Αλλά απλά λέγοντας, λειτούργησε μια χαρά για μένα χρησιμοποιώντας λουλούδι, έριξα ακόμη και το λουλούδι μου με αυτό μετά jajaja
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ωραία, η εμπειρία σας θα είναι χρήσιμη
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
υπάρχουν μέρη για να αγοράσετε μια αντλία ptfe έφτιαξα τη δική μου και έσπασε αλλά τα έλαια βγήκαν καθαρά και με καθαρή γεύση υπάρχουν σύνδεσμοι εδώ ή ξέρει κανείς πού να βρει μια τέτοια αντλία;
 

Robespierre

Don't buy from me
New Member
Joined
May 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Έχω μια ερώτηση σχετικά με την εκχύλιση της CBD.
Πώς ακριβώς την εξάγετε ;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Η εκχύλιση με αλκοόλη είναι η απλούστερη
 

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3

τόσο το DCM όσο και το EtOAc είναι καρκινογόνα, υπάρχει κάποια ασφαλής αντικατάσταση ?

Τι εννοείτε με τον όρο "NPS";
 
Top