Ισομερισμός της κανναβιδιόλης (CBD) σε ψυχοδραστικά κανναβινοειδή

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Έτσι, ανακάτεψα τώρα 20γρ. σόδας τροφίμων (τα σκάτωσα ούτως ή άλλως πριν, οπότε γιατί να μην συνεχίσω). Το ανακάτεψα με μια ράβδο ανάδευσης για περίπου 1 ώρα. Δεν υπήρχε αρκετή αιθανόλη για να διαχωριστεί οπότε πρόσθεσα (πριν την ανάδευση) 40ml αιθανόλης.

J0vNamVctE


Αφαίρεσα το ανώτερο στρώμα με μια σύριγγα - αστείο, κατέληξε να είναι 50ml, οπότε περίπου 13ml είναι ακόμα κολλημένα στη σόδα - και το έριξα σε μια κατσαρόλα μαγειρέματος (χαμηλότερο σημείο θέρμανσης 56°).


SoG74csAHi


Θα το καπνίσω αυτό το πράγμα αρκετά σύντομα. Ακόμα μυρίζει, αλλά πολύ καλύτερα από πριν.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ευχαριστώ για την αναφορά! Μια άλλη φορά θα το κάνω καλύτερα.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ερώτηση σχετικά με τη μέθοδο με HCL:

Τι συμβαίνει με το HCL όταν θερμαίνεται στους ~70°; Δεν θα εξατμιστεί κατά τη διάρκεια του χρόνου αντίδρασης (4h-12h++); Γνωρίζω ότι το HCL αλλάζει το σημείο βρασμού του ανάλογα με τη συγκέντρωσή του, αλλά δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί.

Μια άλλη ερώτηση: Πώς θα αφαιρέσουμε το HCL μετά το χρόνο αντίδρασης ούτως ή άλλως;
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Δεν υπάρχει περίπτωση. Πιο συγκεκριμένα, θα πρέπει να ειπωθεί ότι δεν πρέπει να υπάρχει ελεύθερο οξύ. Εάν μετά τη λήψη του υδροχλωριδίου παραμένει περίσσεια οξέος, τότε η ουσία μπορεί να διαλυθεί σε αιθανόλη και η αιθανόλη να εξατμιστεί σε ήπιο βρασμό.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Τι είναι το ελεύθερο οξύ;

Δηλαδή αν σας καταλαβαίνω σωστά, όταν θερμαίνεται η αιθανόλη με HCL τότε το HCL θα πρέπει να εξατμίζεται; Δεν με νοιάζει αν χάσω αιθανόλη.

Ofc με μια παλινδρόμηση τότε το HCL θα πέσει πίσω κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες με χαμηλή θερμοκρασία ψυγείου;

Και τώρα καταλαβαίνεις γιατί ρωτούσα για κλειστό σύστημα, ανησυχώ ότι το HCL θα εξατμιστεί.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Δεν υπάρχει κάπου εδώ ένα σφάλμα υπολογισμού:

1. 1 g CBD προστέθηκε σε 35 ml αιθανόλης 95% σε ένα RBF των 50 ml.
2. Τοποθετήθηκε σε ζεστό υδατόλουτρο στους 70 *C.
3. Αφού διαλύθηκε η CBD, προστέθηκαν 47,3 ml 37% υδροχλωρικού οξέος στο διάλυμα, ώστε να έχει τελική συγκέντρωση 0,05% HCl με pH μικρότερο από

Δεν θα έπρεπε να είναι "Μόλις διαλύθηκε η CBD προστέθηκαν 0,0473 ml 37% υδροχλωρικού οξέος στο διάλυμα, καθιστώντας την τελική συγκέντρωση 0,05% HCl με pH μικρότερο από"
 
Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Ελεύθερο οξύ - έτσι παρέμεινε στο διάλυμα, αλλά δεν εισήλθε στην αντίδραση. Γενικά, το HCl είναι αέριο. Σε αυτή την περίπτωση, αν κατάλαβα τα πάντα σωστά, υπάρχουν σαφώς ενδείξεις HCl στο τελικό προϊόν. Για να τα αφαιρέσετε, μπορείτε απλώς να αναμίξετε το προϊόν με αιθανόλη και στη συνέχεια να το εξατμίσετε. Το οξύ θα διαφύγει με τους ατμούς της αιθανόλης.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
1. Καθαρίσατε όλο τον εξοπλισμό με καθαρή αιθανόλη (όχι αλκοόλη καθαρισμού, διότι περιέχει ουσίες που σας κάνουν να τρυπάτε)
2. Χρησιμοποιήθηκαν ~99,84375ml 96% αιθανόλης αναμεμειγμένα με 12g 99,7% CBD
3. Προετοίμασα ένα υδατόλουτρο στους 70° (δεν είμαι σίγουρος αν το υδατόλουτρο ρυθμίστηκε σωστά, ελέγξτε τις φωτογραφίες, αλλά το νερό είναι ψηλότερα από την αιθανόλη)
4. Στο μεταξύ, διαλύσαμε την CBD με αιθανόλη.
5. Όταν το υδατόλουτρο ήταν στους 70° έβαλα το "gangsta reflux" σε αυτό.
6. Μετά από 10-20 λεπτά πρόσθεσα σε αυτό ~0,15625ml 32% HCL.
6. Τώρα: Αφήστε το να παραμείνει για περίπου 12h 17h
6a. Τώρα: Αλλάξτε όλες τις 2h περίπου το νερό με νέο πάγο (ξέρω ότι ο αποξηραμένος πάγος είναι καλύτερος επειδή αγγίζει άμεσα το "ψυγείο").

Προβολή συνημμένου 3017
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
6c. Το μείγμα άλλαξε χρώμα μετά από περίπου 4h σε ένα πιο πορτοκαλί/κίτρινο
6δ Το μείγμα άλλαξε χρώμα μετά από περίπου 12h σε ένα πιο κόκκινο/καφέ χρώμα
7. Το μείγμα τοποθετήθηκε σε ένα λείο γυάλινο σκεύος (εύκολο να γδαρθεί, ο εμποτισμός είναι στην άλλη πλευρά, οπότε είναι εντελώς "επίπεδος λείος")
8. Ήθελα να εξατμίσω την εναπομείνασα αιθανόλη στους 60° αλλά απέτυχα γιατί το "ραβδί θερμοκρασίας" δεν είχε τοποθετηθεί σωστά και έτσι το υπερθέρμανα (δεν έβρασε όμως) και η αιθανόλη εξατμίστηκε πολύ πιο γρήγορα από το αναμενόμενο και είμαι σίγουρος ότι μεγάλο μέρος του προϊόντος χάθηκε εδώ λόγω της υπερθέρμανσης
9. Αφήστε το να κρυώσει μέχρι να γίνει ζεστό/ζεστό, ώστε να παραμένει λίγο πολύ υγρό, το χρώμα είναι το ίδιο με το αναμενόμενο σε φυσίγγια THC, μυρίζει όπως το περιεχόμενο των φυσιγγίων THC
10. Πλήρης ψύξη σε θερμοκρασία δωματίου (22°) και είναι στερεό.

Τώρα θα το ξύσω, θα το βάλω με κάποιο τρόπο σε ένα φυσίγγιο ή σε μια πίπα κρακ και θα το καπνίσω. Η απόδοση δεν είναι μεγάλη, αλλά πρόκειται να το κάνω καλύτερα την επόμενη φορά.

Προβολή συνημμένου 3124

11. Τα ζεσταίνω όλα στους 85°C για να τα μαζέψω ως υγρό, αν κολλήσει επειδή είναι πολύ κολλώδες τότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα καυτό κουτάλι για να μαζέψει τα υπόλοιπα πράγματα.

Επεξεργασία: Η απόδοση ήταν 10,2γρ. και έμειναν κάποια στο "ποτήρι εξάτμισης" που είναι πολύ καλύτερα από ότι περίμενα. Φοβήθηκα ότι η υπερθέρμανση θα μπορούσε να έχει καταστρέψει κάποια από τα προϊόντα, αλλά φαίνεται ότι τα περισσότερα από αυτά επέζησαν.

Μόλις το κάπνισα με έναν ατμοποιητή στους 226°C και ο άνθρωπος είναι καλός, σοβαρά είναι πολύ καλός, κάνει high και blablabla, χαχαχα Είμαι rly fucking ευτυχισμένος, τόσο ευτυχισμένος που ο πούτσος μου είναι σκληρός σαν γαμώτο. Ίσως είναι placebo, αλλά δεν το νομίζω, αφήστε με να καπνίσω λίγο περισσότερο για να είμαι 100% σίγουρος.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Καλή πρακτική! Τα προϊόντα ισομερισμού από τις εκθέσεις δίνουν πραγματικά "υψηλά" αποτελέσματα
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Προσδιορισμός της περιεκτικότητας σε CBD Δοκιμή αλκαλικής δέσμης:

Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να προσδιορίσετε αν το προϊόν σας περιέχει 50% ή περισσότερο CBD.

1. Προετοιμάστε το αντιδραστήριο με 5% υδροξείδιο του καλίου σε αιθανόλη κατά βάρος π.χ. 1g KOH σε 24ml/19g αιθανόλης
2. Ρίξτε το προϊόν σας στο αντιδραστήριο
3. Δώστε του μερικά λεπτά (η αντίδραση πρέπει να γίνει "αμέσως")
4. Αν γίνει κόκκινο/μοβ χρώμα, τότε υπάρχει υψηλή συγκέντρωση CBD (50%+).

Εικόνα δείγματος:


WMZyh2UAQv

Πηγή: https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Γιατί το προϊόν μου είναι τόσο θολό και όχι χρυσό/λευκό;

Εμφάνιση σε διαφορετικούς όγκους:

Το ίδιο προϊόν σε διαφορετικούς όγκους:

XN9wgJUMkt


Το φως μπορεί να αλλάξει την εμφάνιση:

Το ίδιο προϊόν με διαφορετικές πηγές φωτός:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG


Πλύση με αιθανόλη για την αφαίρεση της "θολούρας"

Δεν είμαι σίγουρος γιατί θα μπορούσε να συμβεί αυτό, αλλά φαντάζομαι ότι το περιεχόμενο δεν έχει την ίδια πυκνότητα (διαφορετικά προϊόντα ελαίων αναμειγνύονται μαζί):

3naRqNV5Bh


Πλύνετε το με αιθανόλη μέχρι να γίνει διαυγές.

Γιατί το διάλυμά μου είναι κόκκινο;

Το φυσικό χρώμα του THC Delta 8 είναι ροζ/κόκκινο, αλλά θα βρείτε στην αγορά προϊόντα που φαίνονται χρυσά και διαυγή, αυτά τα προϊόντα έχουν "λευκανθεί" (φαίνεται ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ της πραγματικής λεύκανσης ως χημικής διαδικασίας και της "λεύκανσης" όσον αφορά το να κάνει κάτι να φαίνεται πιο διαυγές).

Υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που παίζουν επίσης ρόλο όσον αφορά το χρώμα του προϊόντος σας:

- Οξείδωση: Η οξείδωση μπορεί να προσθέσει περισσότερο κίτρινο χρώμα στο προϊόν σας.
- Θερμότητα: Προσθέτει περισσότερο καφέ/κόκκινο στο προϊόν σας.
- Οι αλλαγές στο pH και η επαναρροή μπορούν και οι δύο να προκαλέσουν το ροζ χρώμα του εκχυλίσματος.

Πώς μπορώ να "λευκάνω" το προϊόν μου σε ένα προϊόν που μοιάζει με χρυσό/καθαρό (δεν συνιστάται):

Τα διαυγή προϊόντα θεωρούνται σχεδόν πάντα πιο καθαρά (παρόλο που, τεχνικά, δεν είναι).

Μία από τις απλούστερες μεθόδους παραγωγής THC δέλτα 8 είναι η επαναρροή του εκχυλίσματος με άργιλο μπεντονίτη. Αυτή η μέθοδος είναι φθηνή και μπορεί ακόμα να οδηγήσει σε μόλυνση στο τελικό προϊόν, παράγοντας διαυγές εκχύλισμα.
Η λεύκανση του μπεντονίτη δεν είναι χλωρίνη.

Ο μπεντονίτης περιγράφεται ως "λευκαντικός" όχι επειδή περιέχει λευκαντικό, αλλά επειδή έχει ορισμένα χαρακτηριστικά που του επιτρέπουν να δεσμεύει και να απομακρύνει σωματίδια χρώματος. Το αποτέλεσμα μοιάζει σαν να έχει λευκανθεί κάτι, αλλά δεν απαιτούνται δυσάρεστες χημικές ουσίες για να επιτευχθούν αυτά τα αποτελέσματα.

Ο πηλός μπεντονίτη είναι εντελώς αδρανής - είναι το ίδιο υλικό που βρίσκεται σε μάσκες λάσπης ή πηλού για οικιακές θεραπείες περιποίησης του δέρματος.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Είναι δυνατή η χρήση μετουσιωμένης αλκοόλης;

Προφανώς εξαρτάται από το είδος των αποτρεπτικών παραγόντων (π.χ. πικραντικές ουσίες) που προστέθηκαν. Στην περίπτωσή μου 100L "Αιθανόλη" θα περιείχαν 4L νερό, 3L ισοπροπυλική αλκοόλη, 3L μεθυλαιθυλκετόνη (βουτανόνη) το υπόλοιπο είναι πραγματική αιθανόλη.

Η καθαρότητα θα ήταν τεχνικού βαθμού.

Η ερώτησή μου είναι αν το Methylethylketon (Butanone) θα παραμείνει στο διάλυμα ή θα εξατμιστεί;

ΤΟ σημείο βρασμού του είναι Methylethylketon (Butanone) 79.64°C αλλά όταν mxied με Αιθανόλη είναι πολύ κοντά στο σημείο βρασμού της Αιθανόλης.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ισομερισμός της CBD σε THC με χρήση κιτρικού οξέος

Παρακαλούμε να είστε ασφαλείς, τουλάχιστον να προσποιείστε ότι είστε επαγγελματίας χημικός όταν κάνετε το πείραμα, να φοράτε γυαλιά και γάντια και να έχετε πρόχειρο έναν πυροσβεστήρα

Είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι αυτή η διαδικασία έχει σχεδιαστεί για να χρησιμοποιεί άμεσα διαθέσιμα υλικά και αντιδραστήρια και να μετατρέπει την CBD σε THC όσο το δυνατόν πιο αποτελεσματικά, τόσο από άποψη απόδοσης όσο και από άποψη χρονικής απόδοσης, και δεν είναι συγκρίσιμη με επαγγελματικές εργαστηριακές τεχνικές.

Αντιδραστήρια.
Κιτρικό οξύ
CBD
Αποσταγμένο νερό
Διττανθρακικό νάτριο ή ανθρακικό νάτριο
Μη πολικός διαλύτης

Εξοπλισμός:
Μικρή φιάλη (μην γεμίζετε μια φιάλη βρασμού περισσότερο από το μισό)
Μικρός συμπυκνωτής leibig (200mm είναι μια χαρά)
Μικρή αντλία για τον συμπυκνωτή, μπορεί να είναι αντλία ενυδρείου.
Μικρός σωλήνας για να ταιριάζει στο εξάρτημα του συμπυκνωτή
Μικρός κουβάς για να τοποθετήσετε την αντλία
Πηγή θερμότητας κατάλληλη για τη φιάλη σας, κατά προτίμηση θερμαντικό μανδύα με μαγνητική ανάδευση
Δοκιμαστικές ταινίες PH
Ζυγαριά με ακρίβεια γραμμαρίου
Χωνί διανομής


Ισομερισμός.

Καθορίστε το μέγεθος της παρτίδας σας και στη συνέχεια καθορίστε πόση ποσότητα νερού θέλετε να χρησιμοποιήσετε. Μπορείτε να πάτε τόσο χαμηλά όσο 1gr H2O:1gr CBD, αλλά μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε περισσότερο νερό για να κάνετε τη μηχανική λίγο πιο εύκολη. Για παρτίδες του 1g χρησιμοποιώ συνήθως 5g νερού, για παρτίδες των 5g χρησιμοποιώ συνήθως 10g νερού.

Προσθέστε την επιθυμητή ποσότητα αποσταγμένου νερού στη φιάλη βρασμού χρησιμοποιώντας μια μικρή ράβδο ανάδευσης. Για να το κάνετε αυτό, προσθέστε τουλάχιστον 15% κατά βάρος νερού σε άνυδρο κιτρικό οξύ, ποιότητας τροφίμων. (Έτσι, 1g νερού θα περιέχει 0,15g κιτρικού οξέος, δεν έχει σημασία πόσο CBD χρησιμοποιείτε). Συνδέστε τον συμπυκνωτή παλινδρόμησης στη φιάλη και στερεώστε τον με μεταλλικούς συνδετήρες και σφιγκτήρες σωλήνων. Γεμίστε τον συμπυκνωτή και αφήστε την αντλία ενυδρείου να λειτουργεί συνεχώς. Ενεργοποιήστε την ανάδευση στις ~75 στροφές ανά λεπτό, θερμάνετε στους ~120C και φέρτε το διάλυμα σε βρασμό. Επαναρροή για 4 έως 12 ώρες, ανάλογα με το μίγμα CBD/D8/D9 που θέλετε. Όσο περισσότερο διαρκεί η αντίδραση, τόσο περισσότερο D8 παίρνετε και τόσο λιγότερο D9 παίρνετε. Προτιμώ περίπου 8 ώρες. Μπορείτε να εκτελέσετε δοκιμές μικρών παρτίδων για να δείτε ποιοι χρόνοι επαναρροής θα σας δώσουν το προϊόν που σας αρέσει. Εάν θέλετε 100% D8, εκτελέστε την αντίδραση για 10-12 ώρες ή μέχρι το τεστ να είναι αρνητικό.

Μεταγενέστερη επεξεργασία.

Εξουδετέρωση: Μόλις λήξει ο προβλεπόμενος χρόνος, απενεργοποιήστε την πηγή θερμότητας και αφήστε το διάλυμα να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου. Να θυμάστε ότι ο στόχος σας είναι αδιάλυτος στο νερό και είναι στερεός σε θερμοκρασία δωματίου. Μετά την ψύξη, η φιάλη σας θα πρέπει να έχει μεγάλα κομμάτια στερεού προϊόντος που επιπλέουν πάνω στο νερό και συσσωρεύονται στα τοιχώματα της φιάλης. Εξουδετερώνετε το κιτρικό οξύ με λίγο διττανθρακικό νάτριο (3 mol διττανθρακικού νατρίου προς 1 mol κιτρικού οξέος). Μπορείτε να προσθέσετε το διττανθρακικό άλας απευθείας στο διάλυμά σας και να ελέγξετε το pH, ή να παρασκευάσετε ένα πυκνό διάλυμα διττανθρακικού άλατος και να το προσθέσετε στη φιάλη σας, δεν έχει μεγάλη διαφορά. Ελέγξτε με χαρτί pH για να επιβεβαιώσετε το pH ~7 (δεν χρειάζεται να είναι ακριβές, 6-8 είναι μια χαρά).

Εκχύλιση.

Στη συνέχεια, σε αυτή τη φιάλη, προσθέστε μια μερίδα NPS. θα χρειαστεί να πειραματιστείτε για να δείτε ακριβώς την ελάχιστη ποσότητα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε, αλλά το μόριο-στόχος σας είναι εύκολα διαλυτό σε DCM ή EtOAc σε θερμοκρασία δωματίου. για μια παρτίδα 5 g, συνήθως χρησιμοποιώ ~20-30 mL DCM. περιστρέψτε το NPS και θα δείτε ότι το προϊόν σας έχει διαλυθεί. Διαχωρίστε την υδατική φάση και απορρίψτε την (το κάνω αυτό σε διαχωριστικό χωνί). Πλύνετε το NPS με ίση ποσότητα dH2O (20 ml NPS με 20 ml dH2O) για να απομακρύνετε τυχόν προσμίξεις που έχουν παγιδευτεί/εγκλωβιστεί φυσικά στο προϊόν. Επαναδιαχωρισμός. Εάν η οργανική φάση γίνει θολή, έχει απορροφήσει λίγο νερό. Στεγνώστε με MgSO4 έως ότου το διάλυμα διαυγαστεί και πάλι. Μεταγγίστε ή διηθήστε για να αφαιρέσετε το MgSO4.

Απομονώστε το προϊόν.

Το προϊόν σας είναι τώρα διαλυμένο στο NPS. Ιδανικά, μπορείτε να εξάγετε και να ανακυκλώσετε αυτό το NPS, μειώνοντας έτσι σημαντικά το κόστος και τις περιβαλλοντικές επιπτώσεις. Εάν αυτό δεν είναι εφικτό, μπορείτε απλώς να θερμάνετε το διάλυμά σας για να επιτρέψετε την εξάτμιση του NPS. Εκτελέστε αυτή τη διαδικασία σε καλά αεριζόμενο χώρο.
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Πόση ώρα θα πρέπει να επαναρροήσω για να πάρω d9 αν χρησιμοποιώ θειικό οξύ και αιθανόλη;
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Το δοκίμασα αυτό και πήρα μόνο μια χρυσή πάστα goey, δεν ξέρω αν πρέπει απλά να την αφήσω να στεγνώσει λίγο ακόμα αλλά δεν φαίνεται να είναι χρησιμοποιήσιμη με οποιονδήποτε τρόπο, πού θα μπορούσα να το έχω μπερδέψει κατά τη γνώμη σας;
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία ότι εάν η CBD είναι νόμιμη στην περιοχή σας και η THC είναι ακριβή στην περιοχή σας, μπορεί κανείς εύκολα και γρήγορα να χρησιμοποιήσει την CBD για να παράγει THC με ισομερισμό σε ένα οικιακό εργαστήριο. Έχω παράγει πολλά προϊόντα THC και είμαι ευτυχής να απαντήσω σε ορισμένες ερωτήσεις σας.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω όλους, πόσο κοστίζει η αγορά CBD ανά κιλό στην περιοχή σας;

Η περιοχή μου έχει κάποια πλεονεκτήματα και στο μέλλον ελπίζω να μπορώ να πουλήσω CBD και εξοπλισμό ηλεκτρονικού τσιγάρου για λάδι ηλεκτρονικού τσιγάρου THC στο φόρουμ και να διδάξω στους ανθρώπους μια καλύτερη διαδικασία ισομερισμού : )
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Θα μπορούσε κάποιος παρακαλώ να με βοηθήσει με τη μέθοδο του οξικού οξέος Έχω κάνει εξάσκηση σε μικρές ποσότητες και είχα θετικά αποτελέσματα με την ισομερίωση ισχυρού thc αλλά την απομάκρυνση των προϊόντων i belive οξικό νάτριο ήταν παγιδευμένο στο προϊόν και με out χρήση διττανθρακικού και απλά βράζοντας σε υψηλή θερμοκρασία ήταν ήπια ξύδι, μήπως κάποιος ξέρει κάτι ή έχει συμβουλές
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Νομίζω ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε διττανθρακικό για να εξουδετερώσετε το οξικό οξύ, στη συνέχεια να χρησιμοποιήσετε NP για να εξαγάγετε το thc, στη συνέχεια να εξατμίσετε το NP για να πάρετε το προϊόν, αν τα χημικά είναι δύσκολο να βρεθούν εκεί που βρίσκεστε μπορείτε να δοκιμάσετε τη μέθοδο του κιτρικού οξέος


Μπορώ να σας ρωτήσω την τιμή του cbd στην περιοχή σας;
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Χρησιμοποίησα διττανθρακικό νάτριο στη δεύτερη προσπάθειά μου και το τελικό προϊόν thc ήταν αλμυρό, την πρώτη φορά που απλά έβρασα στους 100c με πολλή αιθανόλη και τα δύο λειτούργησαν και με έκαναν ψηλό βρώσιμο αλλά δεν πιστεύω ότι θα ήταν ασφαλές να το βεντουζάρεις ή να το καπνίζεις, το cbd είναι πολύ ποικίλο ειδικά το καλοκαίρι μπορεί να πάρει κιλά για 100 λίρες σε όλη την Ευρώπη και την Ασία αλλά εγώ πληρώνω περίπου 370 το κιλό
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Το προϊόν σας έχει αλμυρή γεύση επειδή δεν έχετε καθαρίσει το THC, εάν χρησιμοποιείτε άνυδρη αιθανόλη ως διαλύτη αντίδρασης και οξικό οξύ ως καταλύτη, πρέπει να εξατμίσετε τον διαλύτη μέχρι το προϊόν να είναι μόλις ρευστό, στη συνέχεια να προσθέσετε νερό και να εκχυλίσετε με μη πολικό διαλύτη, στη συνέχεια κρατήστε τον μη πολικό διαλύτη, μπορείτε να πλύνετε την οργανική φάση με νερό, στη συνέχεια στεγνώστε και εξατμίστε την οργανική φάση με άνυδρο θειικό νάτριο ή άνυδρο θειικό μαγνήσιο, θεωρητικά Αυτό που θα μείνει θα είναι καθαρό THC, όλα τα οξικά, μικρές ποσότητες αλκοόλης και ξύδι παραμένουν στο νερό.

Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να χρησιμοποιήσετε κιτρικό οξύ, αν μπορείτε να το βρείτε.

Νόμιζα ότι η CBD ήταν ακριβή στο μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης και σκεφτόμουν να πουλήσω αυτή την ουσία πριν
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Θα μπορούσε κάποιος παρακαλώ να με καθοδηγήσει με βήματα ή βίντεο για το πώς να αφαιρέσω το οξύ και να καθαρίσω το thc
 
Top