Ισομερισμός της κανναβιδιόλης (CBD) σε ψυχοδραστικά κανναβινοειδή

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Θα μπορούσε κάποιος παρακαλώ να στείλει μερικά απλά βήματα έχω προσπαθήσει να εκχυλίσω με αποσταγμένο νερό και σύριγγα αλλά όταν πρόσθεσα αλκοόλη στο λάδι έγινε μωβ;
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Το να γίνεται μωβ σημαίνει ότι το προϊόν σας περιέχει υψηλό ποσοστό CBD και ότι το διάλυμα αιθανόλης σας έχει αναμιχθεί με αλκαλικές ουσίες
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Γιατί δεν δοκιμάζετε τη μέθοδο ισομερισμού κιτρικού οξέος που δημοσίευσα σε αυτό το φόρουμ, το αντιδραστήριο αυτό είναι εύκολα διαθέσιμο παγκοσμίως.
Αν χρειάζεστε μια παραγωγή σε ελαφρώς μεγαλύτερη κλίμακα ή σε βιομηχανική κλίμακα μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου και μπορώ να σας βοηθήσω να τη σχεδιάσετε έναντι αμοιβής, αλλά απαιτεί κάποια ειδικά αντιδραστήρια.
Οποιαδήποτε άλλη ερώτηση μπορείτε να αφήσετε ένα μήνυμα και θα σας βοηθήσω δωρεάν
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Για το NPS, μπορώ να χρησιμοποιήσω νάφθα χωρίς πρόβλημα;
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Η νάφθα δεν είναι ακριβώς η ίδια από περιοχή σε περιοχή, πρέπει να δοκιμάσετε, αυτός ο διαλύτης εξατμίζεται χωρίς υπολείμματα και διαλύει εύκολα την THC, τότε είναι ΟΚ
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Εντάξει σας ευχαριστώ, είναι ο υπνάκος που χρησιμοποιώ για εκχυλίσεις DMT και από αυτό ξέρω ότι στεγνώνει χωρίς υπολείμματα αλλά δεν είμαι σίγουρος για τη διαλυτότητα της THC. Θα μπορούσα όμως να αποστάξω το DCM από κάποιο απολυμαντικό βαφής, οπότε ίσως το κάνω πρώτα αυτό και μετά να το συγκρίνω με το nap. Ή θα μπορούσα να δοκιμάσω πρώτα με το nap για να δω αν διαλύει το THC και να έχω DCM στο χέρι αν δεν το κάνει. Id προτιμώ να χρησιμοποιήσω nap αν είναι δυνατόν λόγω του ότι είναι φθηνό και προσβάσιμο, μπορώ να ενημερώσω όταν το δοκιμάσω αυτό και να ενημερώσω όλους πώς αποδεικνύεται συγκριτικά .
Όταν μιλάτε για ανακύκλωση του NPS, εννοείτε μέσω απόσταξης ? αν ναι, πώς θα συνιστούσατε να βγάζετε το προϊόν από τη φιάλη βρασμού?
ευχαριστώ!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένος να το δοκιμάσω αυτό!!!
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Προτιμώ να χρησιμοποιώ διαλύτες χαμηλού σημείου βρασμού, αν δεν θέλετε να ανακυκλώσετε μόνο το υδατόλουτρο το διάλυμα απευθείας στην εξωτερική εξάτμιση, θα πρέπει να ανακτήσετε το διαλύτη τότε απλά απόσταξη, αν είστε ένα εργαστήριο στο σπίτι, μπορείτε να χύσετε το διάλυμα έξω σε ένα δοχείο με επίπεδο πυθμένα όταν παραμένει μια μικρή ποσότητα διαλύτη, υδατόλουτρο και εξατμίστε το διαλύτη, αν κάνετε μεγάλες ποσότητες, μπορείτε να μου στείλετε ιδιωτικό μήνυμα
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Είναι βιώσιμη η ισοπροπυλική αλκοόλη, ποιοι είναι οι καλύτεροι διαλύτες εκτός από την αιθανόλη
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Θα πρέπει να αφήσω το Stiring κατά την προσθήκη
Διττανθρακικού και νερού και πόσο χρόνο πρέπει να αφήσω για να εξουδετερωθεί
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Η ισοπροπυλική αλκοόλη θα πρέπει να είναι εντάξει, αλλά θέλετε να βεβαιωθείτε ότι δεν έχει μείνει ισοπροπυλική αλκοόλη στο προϊόν σας. Σπάνια προσπαθώ να χρησιμοποιήσω αιθανόλη ως διαλύτη, δεν είμαι εξοικειωμένος με αυτή την προσέγγιση

Πρέπει να ανακατεύετε, η αντίδραση θα είναι αέρια παρουσία οξέος, η εξουδετέρωση είναι πολύ γρήγορη και δεν χρειάζεται να περιμένετε πολύ
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Είναι ασφαλές να βράσω το οξύ, φαίνεται καλό στο βίντεο είναι τυχόν προϊόντα bi τους για
Rom αυτό και επηρεάζει την ισομερίωση.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Χωρίς να προσπαθήσετε να βράσετε το οξύ, μπορείτε οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσετε μια βάση και στη συνέχεια να εκχυλίσετε με NP, να πλύνετε, να στεγνώσετε και να εξατμίσετε τον διαλύτη για να λάβετε THC, το οποίο είναι πολύ απλό να γίνει, απλά δοκιμάστε
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Είναι το εξάνιο βιώσιμο ποια είναι η ασφαλέστερη επιλογή μου αρέσει η αιθανόλη ol καθώς φαίνεται ασφαλής και δεν έχει τοξικότητα έτσι ξέρετε οποιαδήποτε διαδρομή με μόνο αιθανόλη
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Το εξάνιο θα αραιώσει με αιθανόλη και thc για να είναι επιπλέον σίγουρο ότι όλα βράζουν, ξέρετε οποιεσδήποτε ιστοσελίδες με βίντεο αυτό είναι αρκετά κοινό πράγμα υπάρχει πολύ πατέντες και συνταγές o google αλλά δεν μπορώ να βρω d οποιαδήποτε με αιθανόλη ή εξάνιο, ξέρετε πώς να καθαρίσετε thc και εκ νέου ισομερές cbd είχα κάποιες ιδέες αλλά τα αντιδραστήρια είναι τοξικά
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Το βίντεο που είδα δεν υπάρχει πια εδώ είναι ασφαλές να βράσω το οξικό οξύ, θα πρέπει να πάρω σύντομα το εξάνιο np Θέλω κάποια περισσότερη έρευνα σχετικά με την τοξικότητα πριν το κάνω αυτό σε ποια θερμοκρασία θα πρέπει να εξατμιστεί σε
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Είναι θεωρητικά ασφαλές για κάπνισμα, στην πραγματικότητα δεν γνωρίζω τι παραπροϊόντα παράγονται από τον βρασμό του διαλύτη, ίσως οξικά ή ακετυλικά προϊόντα
Εάν έχετε αρκετό χρόνο μπορείτε να αφήσετε το διάλυμα να εξατμιστεί μέχρι να μείνει μόνο η πάστα THC και μια μικρή ποσότητα υγρού, στη συνέχεια εκχυλίστε με εξάνιο, πλύνετε την οργανική φάση με διάλυμα διττανθρακικού νατρίου, πλύνετε την οργανική φάση με απεσταγμένο νερό, στεγνώστε την οργανική φάση με άνυδρο θειικό νάτριο και εξατμίστε τον διαλύτη για να λάβετε THC
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Καταλαβαίνω ότι με αυτόν τον τρόπο δεν έχω μη πολικό ,εξάνιο όμως προσπαθώ να φτιάξω e liquid πως πρέπει να μυρίζει και να έχει γεύση το προϊόν και υπάρχουν τρόποι να ελέγξω για αρνητικά παραπροϊόντα, είναι επικίνδυνο το οξικό βαλίνη ή το κάπνισμα δεν είναι οξικό βιταμίνη e τι θα έκανε αυτό το προϊόν επικίνδυνο
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Για το τέλειο μπορεί να χρησιμοποιηθεί HCl aq. soln.
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Χρησιμοποιώ χύμα CBD και δεν νομίζω ότι έχει γίνει χειμερίανση. Όταν προσθέτω μαγειρική σόδα για να εξουδετερώσω το οξύ, φαίνεται ότι όλα τα λίπη και τα λιπίδια συντρίβονται δημιουργώντας ένα πολύ ελαφρύ και στερεό στρώμα στον πυθμένα, αφήνοντας πολύ μαυριδερό υγρό στην κορυφή. Το είχα διαλύσει σε ισοπροπυλική αλκοόλη από την αρχή, οπότε τώρα έχω το μαύρο υγρό σε ένα μεγάλο πιάτο για να εξατμιστεί η αλκοόλη.
 
Top