Видео Синтез на 1-фенил-2-нитропропен (P2NP) от бензалдехид и нитроетан. Реакция на Хенри.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Успях да си го набавя от ebay:
XrcI8OeL7Q


Натиснете тук
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Ive ordered that and the tip blender he sells, it comy from a chemical manufacture called eurchem spelled exactly like that.it is high quality,
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Проблемът е в тази част! това означава, че вашият адрес може да бъде компрометиран! Бъдете внимателни

Сертифициране на транспортни опаковки
стандартизация
бележка
:
:
:
:
:
:


в съответствие с правителствените правила за транспорт ( IATA, ADR, ECHA-REACH )
специално за превоз на химикали
C.O.A., MSDS, GMP, API, USP, EUP, ECHA-REACH, ORIGIN и др. *
* (оригиналите ще бъдат доставени с добро, а копията - след потвърдена поръчка)
в съответствие с правилата на E.U. - Echa-Reach
цената на продукта вече е намалена с по-малко от -25 % в сравнение с официалната цена, която е в сила на "Международната борса за химически и фармацевтични продукти", издадена от ICIS
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Като куриоз, той успява да се справи и при стайна температура. но това е за няколко десетки дни. С използването на циклохексиламин, Но не си спомням да използвате ледена оцетна киселина...
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
N-бутиламин

Имам това
Di n-бутиламин
CAS:111-92-2
Мога ли да го използвам
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Това е налично в Циклохексиламин за синтез, 500 ML

CAS №: 108-91-8
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Дали тези реактиви са верни или неверни? Искам помощта ви за получаване на CAS номер
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Гаааах. Този път успях да объркам реакцията и оставих рм без надзор в продължение на два часа. Когато се върнах, тя беше с температура доста над 110 С, вероятно е била от известно време, и тъмночервеникавокафява, с много отчетлива миризма, която е трудно да се опише. Какво мислите, изгорих ли тази партида? Ако успея да получа нещо, което да кристализира от нея, заслужава ли изобщо доверие?

ТРЯБВА да си взема нагревателна плоча с по-добър контрол на температурата.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Миризмата прилича ли на бензалдехид, но е по-орехова?
Както и да е, не би навредило да опитате да го кристализирате, да видим какво ще излезе lol
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Не, вече няма мирис на бензалдехид. Оставих го да стои навън (под пластмасово фолио) при студена зимна температура, няма кристали. Това вероятно е глупост. По дяволите.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Всъщност, задраскайте това! Той е кристализирал фино за една нощ. Но около жълтите кристали има тази кафява каша и определено мирише лошо.
Направих още една партида без никакви температурни прецаквания (всъщност ,използването на пръчка за нагряване на Sous-vide е перфектната система за нагряване за този синтезатор! Поддържа перфектна, циркулираща водна баня с точна температура, просто съвет.). Сега втората партида се състои почти изцяло от твърди, перфектни жълти кристали.

Но за лошата партида: Искам да я почистя както трябва. Но намирането на данни за разтворимост - или по-скоро НЕразтворимост - за P2NP е трудно. Напомнете ми @G.Patton @William Dampier и т.н., неразтворим ли е P2NP във вода? Очевидно е, че е идеално разтворим в метанол и DCM.- Какво ще кажете за неполярните? Като толуол? Мога ли да го промивам с него? Каква би била най-добрата процедура за почистване?
Имам предвид рекристализация от IPA.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Неразтворим във вода, лесно разтворим в неполярни
 
View previous replies…

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Всъщност, имате ли източник? Защото не мога да намеря никакви реални данни за разтворимостта онлайн, което ме дразни.
И очевидно е разтворим в етанол и други спиртни напитки, така че звучи като че ли може да е разтворим и във вода?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ха. Ха. Ок. Е, за щастие има и други източници на информация.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ето я и картината. Вляво - канарскожълти кристали от перфектния температурен контрол, вдясно - по-тъмножълти, от работа, която продължи доста над 110 С за доста време.

Най-доброто почистване сега? Да прекристализирам от метанол или IPA?
 

Attachments

  • lF8dcjxSik.JPG
    lF8dcjxSik.JPG
    450.6 KB · Views: 306

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, може би може да ви се размине с промиване с минимално количество студена ипа или ацетон. но рекристализацията в разтворителите, които споменахте, или, още по-добре, в етилов ацетат, е идеална
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Така че избрах рекристализация от метанол Цветната разлика все още е с´тежка, но малко по-малка. Все пак е трудно да се изкара метанолът от кристалите, цял ден си играя с вакуумното сушене.

Но преминах към фазата на редукция с NaBH4, сега в хладилника имам бутилка формаламфетамин в ацетон над MgSO4 за осоляване утре. Просто трябва да си набавя чиста и добра киселина за осоляване, с която за съжаление не разполагам в момента.
 
Top