Izomerizacija kanabidiola (CBD) v psihoaktivne kanabinoide

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
@William Dampier Zelo cenim vaša spoznanja. Še enkrat se vam zahvaljujem. Tu opravljate junaško delo. Morali bi ustanoviti lastne Nobelove nagrade za darknet, saj tu očitno pomagate človeštvu.

Ali kdo pozna način, kako doseči, da bi bil CBD topen v vodi (če je to sploh mogoče)? Na YouTubu sem našel trgovine, ki prodajajo CBD, topen v vodi, in sumim, da gre nekako za "trik" z raztopino, v kateri je CBD, ampak kako to naredijo?

Sprašujem zato, ker čisti etanol, ki ga je mogoče piti, pri nas stane veliko zaradi davčnih razlogov (alkohol za pitje je močno obdavčen, zato obdavčijo tudi etanol, da ga ljudje ne bi kupovali za ustvarjanje lastnih "mesečnin"). Morda bi lahko uporabil metanol? Mislim, da bi lahko uporabil tudi kakšno olje, kot je toluen (?), vendar sem razmišljal, da bi bilo morda ceneje uporabiti destilirano vodo (v kateri se CBD ne rešuje dovolj dobro, kar povzroči, da se CBD ujame v svojem lastnem olju, ki se ne dotika raztopine. Na žalost nimam vroče plošče z mešalnikom, imam vročo ploščo in mešalnik, vendar sta ločeni enoti).

Opravičujem se, če postavljam vprašanja, ki so za noobe: Če se ne sprašujem neumnih vprašanj, sem se šele pred kratkim začel zanimati za kemijo in si želim, da bi jo študiral namesto tega, kar počnem zdaj.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Oglejte si knjigo, ki jo je napisal "Michael Valentine Smith", psevdonim drugega znanega psihedeličnega kemika in preprosto fantastičnega vsestranskega kemika, z naslovom Psihedelična kemija. Mislim, da je bila napisana v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja. V njej je tudi precej o kemiji konoplje ... te stvari niso nove, prav tako ne anologije, ki jih je v glavnem pripravila ameriška vlada.
smešno je, ker se v filmih, kot je Pineapple Express, zdi, da je ameriška vlada razvila najmočnejšo travo na svetu.
Zakaj bi se trudili, ko pa so imeli kemike, ki so se ukvarjali z D9-THCO! Ne pozabite, da je večina Thco, ki se prodaja po vsem svetu, d8-thco, ki je precej šibkejši.
To je dobra knjiga, čeprav sem prepričan (no, jaz vem), da so se stvari v zvezi z nekaterimi sintetizatorji precej premaknile - tako kot pihkal je zdaj očitno zastarel v smislu razpoložljivih predhodnikov - večinoma.
Mislim, da veliko ljudi meni, da je to "samo kuhanje CBD v kislini - katerakoli kislina in dobite 100% d9-THC - ne pravim, da ste vi, vendar sem videl idiote na Redditu, ki sprašujejo o tem z analitično opremo 0 - to je stvar, ki me straši o delu stvari vseh kanabinoidov - so tako lepljivi in na splošno nadležni! Sam sem razmišljal o tem, da bi to storil, potem pa sem si mislil, da je bolje, ko sem spoznal, da ni mogoče preveriti, kaj imate, razen če ste povezani z univerzo, v bistvu.
Hamilton ima mimogrede odličen podcast z njim, nekaj res zanimivih stvari se pojavi med dvourno razpravo.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomerizacija CBD v THC z uporabo citronske kisline

Bodite varni, pri izvajanju poskusa se vsaj pretvarjajte, da ste profesionalni kemik, nosite očala in rokavice ter imejte pri roki gasilni aparat

Pomembno je opozoriti, da je ta postopek zasnovan za uporabo lahko dostopnih materialov in reagentov ter za čim učinkovitejšo pretvorbo CBD v THC, tako v smislu izkoristka kot časovne učinkovitosti, in ni primerljiv s profesionalnimi laboratorijskimi tehnikami.

Reagenti.
Citronska kislina
CBD
Destilirana voda
Natrijev bikarbonat ali natrijev karbonat
Nepolarno topilo

Oprema:
(bučke za kuhanje ne napolnite več kot do polovice)
majhen leibigov kondenzator (200 mm bo dovolj)
majhna črpalka za kondenzator, lahko akvarijska črpalka
Majhna cev za pritrditev kondenzatorja
Majhno vedro, v katerega se vstavi črpalka
vir toplote, primeren za vašo bučko, po možnosti grelni plašč z magnetnim mešanjem
PH testni trakovi
tehtnica z natančnostjo do grama
lij za doziranje


Izomerizacija.

Določite velikost serije in nato določite, koliko vode želite uporabiti. Lahko uporabite že 1 g H2O:1 g CBD, lahko pa uporabite tudi več vode, da bo mehanika nekoliko lažja. Za 1g serije običajno uporabim 5g vode, za 5g serije pa 10g vode.

V bučko z vreliščem dodajte želeno količino destilirane vode s pomočjo majhne mešalne palice. To storite tako, da brezvodni citronski kislini, ki je primerna za živila, dodate vsaj 15 masnih % vode. (Tako bo 1 g vode vseboval 0,15 g citronske kisline, pri čemer ni pomembno, koliko CBD uporabite). Na erlenmajerico pritrdite povratni kondenzator in ga pritrdite s kovinskimi sponkami in cevnimi objemkami. Napolnite kondenzator in pustite akvarijsko črpalko neprekinjeno delovati. Vklopite mešanje na ~75 vrtljajev na minuto, segrejte na ~120C in raztopino privedite do vrenja. Raztopina refluksira od 4 do 12 ur, odvisno od želene mešanice CBD/D8/D9. Dlje ko reakcija poteka, več D8 dobite in manj D9. Najraje imam približno 8 ur. Izvedete lahko teste majhnih serij, da preverite, kateri časi refluksiranja bodo dali izdelek, ki vam je všeč. Če želite 100 % D8, reakcijo izvajajte 10-12 ur ali dokler test ni negativen.

Naknadna obdelava.

Nevtralizacija: Po izteku predvidenega časa izklopite vir toplote in pustite, da se raztopina ohladi na sobno temperaturo. Ne pozabite, da je vaša tarča netopna v vodi in je pri sobni temperaturi trdna. Po ohladitvi morajo v erlenmajerici na vrhu vode plavati veliki kosi trdnega izdelka, ki se oprijemajo sten erlenmajerice. Citronsko kislino nevtralizirate z nekaj natrijevega bikarbonata (3 moli natrijevega bikarbonata na 1 mol citronske kisline). Bikarbonat lahko dodate neposredno raztopini in preverite pH ali pa pripravite koncentrirano raztopino bikarbonata in jo dodate v erlenmajerico, pri čemer ni velike razlike. Preizkusite s pH-papirjem, da potrdite pH ~7 (ni treba, da je točen, 6-8 je v redu).

Ekstrakcija.

Nato v to erlenmajerico dodajte del NPS. eksperimentirati boste morali, da ugotovite, kakšno najmanjšo količino lahko uporabite, vendar je vaša ciljna molekula pri sobni temperaturi dobro topna v DCM ali EtOAc. za serijo 5 g običajno uporabim ~ 20-30 ml DCM. zavrtite NPS in videli boste, da se je vaš izdelek raztopil. Vodno fazo ločite in zavrzite (to storim v ločilnem liju). Izperite NPS z enako količino dH2O (20 ml NPS z 20 ml dH2O), da odstranite vse nečistoče, ki so fizično ujete/zaprte v proizvodu. Ponovno ločite. Če organska faza postane motna, je absorbirala nekaj vode. Sušite z MgSO4, dokler se raztopina ponovno ne zbistri. Dekantirajte ali filtrirajte, da odstranite MgSO4.

Izolirajte izdelek.

Vaš izdelek je zdaj raztopljen v NPS. V idealnem primeru lahko to NPS izločite in reciklirate ter tako znatno zmanjšate stroške in vpliv na okolje. Če to ni mogoče, lahko svojo raztopino preprosto segrejete, da NPS izhlapi. Ta postopek izvajajte v dobro prezračevanem prostoru
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Kako dolgo bi moral refluksirati, da bi dobil d9, če uporabljam žveplovo kislino in etanol?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Poskusil sem to in dobil sem samo zlato gojno pasto, ne vem, ali moram samo pustiti, da se še malo posuši, vendar se zdi, da nikakor ni uporabna, kje bi jo lahko po vašem mnenju pokvaril?
 

Roberto Cofresí

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Kako lahko združimo ta dva patenta ? Da bi iz CBD pridobili visok izkoristek in visoko čistost THC
 

Attachments

  • 97CocKbUe0.pdf
    2.1 MB · Views: 856
  • xkXngBU8FT.pdf
    1.6 MB · Views: 819

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Proizvodnja kanabidiforola (CBDP) iz CBD vključuje dekarboksilacijo, pri kateri se CBD segreje pri visoki temperaturi (približno 130-150 °C), da se odstrani karboksilna skupina, pri čemer nastane CBDA. CBDA se nato pretvori v CBDP s hidroksilacijo z uporabo encimov, kot je peroksidaza.

Postopek vključuje naslednje korake:

  1. Priprava potrebnih materialov: CBD, vodikov peroksid, encim peroksidaza, etanol, hidroksilamin in druge reaktivne snovi.
  2. Dekarboksilacija: CBD se segreva pri visoki temperaturi (približno 130-150 °C), da se odstrani karboksilna skupina, pri čemer nastane CBDA.
  3. Hidroksilacija: CBDA se obdela s hidroksilaminom in vodikovim peroksidom, nato pa se zmeša z encimom peroksidazo, ki katalizira reakcijo hidroksilacije in CBDA pretvori v CBDP.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Sestavine:

10 g CBD (kanabidiol) v prahu
50 ml etanola
1 ml raztopine encima peroksidaza
50 ml 30-odstotne raztopine vodikovega peroksida 50 ml kisle vode (pH 4)

Oprema:

Različica: epruveta
Termometer
mešalnik
Pipeta

Pripravki:

Pripravite vso opremo in materiale. Očistite in sterilizirajte opremo.

Postopki:

V epruveto dodajte 50 ml etanola.V epruveto dodajte 1 ml raztopine encima peroksidaze.Vsebino epruvete temeljito premešajte z mešalnikom.V epruveto med mešanjem počasi dodajte 50 ml 30 % raztopine vodikovega peroksida.Temperaturo mešanice spremljajte s termometrom in se prepričajte, da je med 20 in 30 °C.Mešanico pustite reagirati dve uri, občasno premešajte.V epruveto dodajte 50 ml kisle vode (pH 4) in dobro premešajte.Nastalo zmes odvzemite s pipeto in jo prenesite v ločilni lijak.Pustite, da se zmes loči v dve plasti, pri čemer je zgornja plast kanabidiforol.Zgornjo plast previdno odcedite v čisto posodo, spodnjo plast pa odvrzite.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
1. Ali bo ipad deloval namesto etanola?
2. Raztopina peroksidaza je potrebna v kakšni koncentraciji. 150 enot je na miligram, 250 enot je na miligram.
3. Ali je treba izolat cbd v prahu pred to reakcijo segreti? Ker če ga boste segreli, se bo stopil.
 

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Kaj pomeni "10M" NaoH? Koliko je to? Tudi 2,80 min in 3,40 min? Tega ne razumem, ali mi lahko kdo natančneje razloži?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ne vem, ali to res deluje
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
CBDP ni mogoče izdelati iz CBD, CBDP morate sintetizirati iz resorcinola in olivetola. Ta se sicer pojavlja v naravi, vendar le v izjemno majhnih količinah.

Pretvarjanje CBD v mešane THC-je je neverjetno enostavno. Preprosto raztopite svoj CBD v alkalnem topilu (razmerje 1:2, 100 g CBD: 200 ml topila) in dodajte gram pTSA (ali nekaj kapljic HCl) ter mešajte pri sobni temperaturi čez noč. Topilo sperite z nekaj izpiranji s 5-odstotno sodo bikarbono, nekaj izpiranji s slanico in nekaj izpiranji s čisto vodo. Izparite topilo in nato preostalo olje destilirajte v vakuumu (če ne destilirate v vakuumu ali ne opravite kromatografije, bo imelo več nečistoč).
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Za topilo se enako dobro obnese pentan kot heptan. Tudi heksan se dobro obnese, vendar se izogibajte heksanu, saj je bolj strupen.
 

LilianaHickman

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Zanimiva tema! Ključnega pomena je razumeti izomerizacijo CBD. Če vas zanimajo varni in ugledni izdelki CBD, si za več informacij oglejte spletno stran https://releaf.co.uk. Znanje je moč, ko gre za kanabinoide!
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Pred časom sem poskušal izomerizirati CBD v THC. To dobro deluje z uporabo 26-odstotne HCL kot kislinskega katalizatorja in 80-odstotnega etanola kot topila. Kljub temu je bilo potrebnih 24 ur refluksa.

V mojem prvem preskusu z 8 urami refluksa se je izomeriziralo zelo malo CBD.

Zato bi vsakomur, ki poskuša s to reakcijo, svetoval, naj občasno preizkusi svoje reakcijsko sredstvo: preprosto vzemite vzorec trenutne reakcije in ga dajte v vodno raztopino NaOH ali KOH. Če se obarva vijolično, je v njej še vedno veliko CBD.

V mojem primeru šele po 24 urah test ni postal vijoličast.

Ob koncu 24-urnega refluksa je etanol postal rumen, izhlapeval je, v uparjalni posodi pa je ostalo oranžno olje.

Iz več virov sem prebral, da daljši kot je čas refluksa, bolj se delta 9 pretvori v delta 8, zato morate najti dober čas refluksa, da se CBD dovolj izomerizira, vendar se delta 9 ne pretvori popolnoma v delta 8, razen če želite prav to.

Poleg tega prisotnost vode olajša pretvorbo delta 9 v delta 8 (očitno), zato bi izvedba te reakcije v apolarnem topilu s kislino, kot je p-toluensulfonska kislina, nedvomno dala večji izkoristek delta 9.

Nekateri uporabljajo vodni hcl v apolarnem topilu z močnim mešanjem, da bi zmešali obe nemešljivi topili, in očitno tudi to deluje.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Ali lahko uporabljam cbd dab vosek ali 15% cbd olje ali 30% cbd pasto ali potrebujem cbd prah?
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Reakcijo sem izvedel s HCL

Refluksiral sem 4 ure, pustil, da se ohladi, da sem ga osnoval na ph 9, da bi nevtraliziral kislino, vendar ne vem, ali sem to storil pravilno. Pokrito sem jo dal v zamrzovalnik in jo filtriral. Ko sta ves alkohol in voda izhlapela, sem dodal čisti alkohol, filtriral in pustil, da se posuši.
Prilagam fotografije končnega rezultata.

Ima čuden vonj, ne diši slabo, vendar tudi ne dobro, kot roža, ki ne diši dobro ali slabo, vendar ima močan vonj.

Očistil sem ga z vodo in pustil, da se posuši, vendar še vedno diši enako

Je kot čisto olje THC, vendar rdeče-rjave barve.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Da, to je videti kot resnica, boste razumeli, ko boste izvajali bioteste. Za večjo čistost je to treba destilirati. Na splošno pa obstaja veliko možnosti za topila in katalizatorje pri izomerizaciji. Pogoji s segrevanjem ali hlajenjem. Ali pri sobni temperaturi. Obstajajo selektivne metode za pridobivanje enega izomera z visokim izkoristkom. V prihodnosti bomo pripravili poročila o različnih metodah izomerizacije, razen o temi, ki je predstavljena v tem prispevku.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
YcCNL3zExF


N7MKfL1CUv
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Poskusil sem refluksirati izolat cbd s citronsko kislino v dh2o, po ekstrakciji z etoakom in izhlapevanju sem dobil izjemno lepljivo zlato smolo, ki ima šibek vonj po limoni, čeprav sem kislino nevtraliziral z natrijevim bikarbonatom. Ne vem, ali sem naredil prav.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
GqYXjsEBI7


Kuhal sem CBD in mešanici pomotoma dodal NAoh, mislim, da se je izomerizacija ustavila. Nastali sta 2 plasti, ali mi lahko kdo pove, kaj je nastalo? Ali je to dober način za pridobivanje ekstrakta THC?

Uporabljam metanol in HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, v kateri fazi ste dodali NaOH?

Odgovor lahko dobite z analizo HPLC.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Po dveh urah izomerizacije je nastalo olje, ki pa ima neprijeten vonj in ne vem, kako ga očistiti.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Ob dodajanju Naoh sta se fazi ločili in mislim, da se je reakcija ustavila. Poskušal sem jo oprati na več načinov, vendar se ne morem znebiti tega neprijetnega vonja.
 
Top