Izomerizacija kanabidiola (CBD) v psihoaktivne kanabinoide

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = vrne kapljice nazaj v raztopino za segrevanje? Ne, teh nimam.

Imam pa dva takšna:
JQKSLAHJt3


In 2 s spiralno cevjo na notranji strani.


Nimam bučk, ker delam samo s kozarci. Razmišljam, da bi se preimenoval v Jarryja.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Jarry, prosim, poskusite prilagoditi kakšen gumijast čep z luknjo v notranjosti, da bo ustrezal vašemu kondenzatorju.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomerizacija CBD v THC z uporabo citronske kisline

Bodite varni, pri izvajanju poskusa se vsaj pretvarjajte, da ste profesionalni kemik, nosite očala in rokavice ter imejte pri roki gasilni aparat

Pomembno je opozoriti, da je ta postopek zasnovan za uporabo lahko dostopnih materialov in reagentov ter za čim učinkovitejšo pretvorbo CBD v THC, tako v smislu izkoristka kot časovne učinkovitosti, in ni primerljiv s profesionalnimi laboratorijskimi tehnikami.

Reagenti.
Citronska kislina
CBD
Destilirana voda
Natrijev bikarbonat ali natrijev karbonat
Nepolarno topilo

Oprema:
(bučke za kuhanje ne napolnite več kot do polovice)
majhen leibigov kondenzator (200 mm bo dovolj)
majhna črpalka za kondenzator, lahko akvarijska črpalka
Majhna cev za pritrditev kondenzatorja
Majhno vedro, v katerega se vstavi črpalka
vir toplote, primeren za vašo bučko, po možnosti grelni plašč z magnetnim mešanjem
PH testni trakovi
tehtnica z natančnostjo do grama
lij za doziranje


Izomerizacija.

Določite velikost serije in nato določite, koliko vode želite uporabiti. Lahko uporabite že 1 g H2O:1 g CBD, lahko pa uporabite tudi več vode, da bo mehanika nekoliko lažja. Za 1g serije običajno uporabim 5g vode, za 5g serije pa 10g vode.

V bučko z vreliščem dodajte želeno količino destilirane vode s pomočjo majhne mešalne palice. To storite tako, da brezvodni citronski kislini, ki je primerna za živila, dodate vsaj 15 masnih % vode. (Tako bo 1 g vode vseboval 0,15 g citronske kisline, pri čemer ni pomembno, koliko CBD uporabite). Na erlenmajerico pritrdite povratni kondenzator in ga pritrdite s kovinskimi sponkami in cevnimi objemkami. Napolnite kondenzator in pustite akvarijsko črpalko neprekinjeno delovati. Vklopite mešanje na ~75 vrtljajev na minuto, segrejte na ~120C in raztopino privedite do vrenja. Raztopina refluksira od 4 do 12 ur, odvisno od želene mešanice CBD/D8/D9. Dlje ko reakcija poteka, več D8 dobite in manj D9. Najraje imam približno 8 ur. Izvedete lahko teste majhnih serij, da preverite, kateri časi refluksiranja bodo dali izdelek, ki vam je všeč. Če želite 100 % D8, reakcijo izvajajte 10-12 ur ali dokler test ni negativen.

Naknadna obdelava.

Nevtralizacija: Po izteku predvidenega časa izklopite vir toplote in pustite, da se raztopina ohladi na sobno temperaturo. Ne pozabite, da je vaša tarča netopna v vodi in je pri sobni temperaturi trdna. Po ohladitvi morajo v erlenmajerici na vrhu vode plavati veliki kosi trdnega izdelka, ki se oprijemajo sten erlenmajerice. Citronsko kislino nevtralizirate z nekaj natrijevega bikarbonata (3 moli natrijevega bikarbonata na 1 mol citronske kisline). Bikarbonat lahko dodate neposredno raztopini in preverite pH ali pa pripravite koncentrirano raztopino bikarbonata in jo dodate v erlenmajerico, pri čemer ni velike razlike. Preizkusite s pH-papirjem, da potrdite pH ~7 (ni treba, da je točen, 6-8 je v redu).

Ekstrakcija.

Nato v to erlenmajerico dodajte del NPS. eksperimentirati boste morali, da ugotovite, kakšno najmanjšo količino lahko uporabite, vendar je vaša ciljna molekula pri sobni temperaturi dobro topna v DCM ali EtOAc. za serijo 5 g običajno uporabim ~ 20-30 ml DCM. zavrtite NPS in videli boste, da se je vaš izdelek raztopil. Vodno fazo ločite in zavrzite (to storim v ločilnem liju). Izperite NPS z enako količino dH2O (20 ml NPS z 20 ml dH2O), da odstranite vse nečistoče, ki so fizično ujete/zaprte v proizvodu. Ponovno ločite. Če organska faza postane motna, je absorbirala nekaj vode. Sušite z MgSO4, dokler se raztopina ponovno ne zbistri. Dekantirajte ali filtrirajte, da odstranite MgSO4.

Izolirajte izdelek.

Vaš izdelek je zdaj raztopljen v NPS. V idealnem primeru lahko to NPS izločite in reciklirate ter tako znatno zmanjšate stroške in vpliv na okolje. Če to ni mogoče, lahko svojo raztopino preprosto segrejete, da NPS izhlapi. Ta postopek izvajajte v dobro prezračevanem prostoru
 
View previous replies…

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
sem mislil, da NPS pomeni "nove psihoaktivne snovi" ?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Pozdravljeni vsi,
Po branju te teme sem se odločil, da izvedem izomerizacijo CBD z uporabo citronske kisline.
Kupil sem 100 g izolata CBD 99 % za 100 USD (sem iz Evrope), brezvodno citronsko kislino in etilni acetat ter pridobil osnovni komplet za destilacijo, soxhletov ekstraktor in grelno mešalo.
Uporabil sem 10 g CBD.
Z destilacijo sem začel ob 19.00. Dajanje CBD v bučko z ravnim dnom je bil izziv, lijak se je zamašil in se je trdno strdil, manjše izgube. Nasveti za druge začetnike: uporabite provizorični papirnati lijak.
Dodanih je bilo tudi ~+20 g predhodno destilirane vode s 3 g citronske kisline, ki se je mešala, dokler se ni raztopila.
Pri refluksiranju se je skoraj takoj pokazala sprememba, pri čemer je bilo videti, da se v vodi pretakajo zlati smrčki.
Ta se je v nekaj urah povečal. Z napredovanjem se je upočasnil, odčital sem temperaturo in ugotovil, da je bila 100 C, malo sem jo povečal, vendar moj grelnik nima merilnika po celciju, imam pa samo živosrebrni termometer, zato natančne in hitre meritve niso bile enostavne, saj med refluksiranjem nisem imel dostopa do raztopine.
Po osmih urah sem odstavil ogrevanje in pustil, da se ohladi. Takrat so bile štiri ure zjutraj in sem zaspal, čez noč se je na dnu usedla in strdila, ko se je razporedila, je bila videti svetlo zlata.
Dodal sem več kot 50 g etil acetata, ki se je hitro raztopil, nato sem ga dal v ločilni lij in namenoma pustil nekaj organske faze, da bi se izognil onesnaženju z vodo, in jo dal na stran za nadaljnjo obdelavo.
Destilacija se je začela in bila končana v dveh urah, ko je ostalo nekaj mojega NPS, sem ga prelil na dno aluminijaste pločevinke za sodo. Zgoraj sem namestil ventilator, spodaj pa sem uporabil ogrevanje, vendar se je lahko zelo segrela.
Hitro se je posušila in ostala mi je temno jantarna luža, ki je bila izredno lepljiva.
Imam fotografije izdelka, vendar ne veliko drugih.


Nekaj vprašanj, na katera bi želel, da mi odgovori nekdo, ki ve.
1) Kako lahko ugotovim, koliko D9/D8 sem naredil?
2) Izdelek sem med izhlapevanjem na odprtem zraku segrel zelo visoko in nisem prepričan, kaj se lahko zgodi, če ga z NPS in odprtim zrakom spravim na visoko temperaturo, na katero bo reagiral?
3) Želim izvesti še eno destilacijo, da bi ločil nereagirane CBD, D9 in D8 enega od drugega. Videl sem temperature, ki bi bile potrebne, in skrbi me, da se bo v epruveti takoj ohladilo in izdelka ne bom mogel izvleči. Edina rešitev, ki mi pride na misel, je:
a) Izvlečem vakuum, da znižam temperaturo vrelišča.
b) V moj Liebigov kondenzator natočim vrelo vročo vodo, da se lažje pretaka.
c) Kombinacija obojega.
4) Zanimala me je uporaba pTSA in toluena za izvedbo zelo čiste reakcije na papirju, ki sem ga videl. Tam, kjer živim, je toluen težko dobiti v čisti obliki zaradi njegove nevarnosti za okolje, pTSA pa bi dodal dodatno plast zapletov. Ali je to sploh vredno za začetnika?


Upam, da vas je ta prispevek zabaval ali pa ste se iz njega kaj naučili.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
1. morate ga laboratorijsko testirati. v evropi bo to težava, ker ga marsikdo ne more točkovati, laboratoriji pa vam ne dovolijo, da jim pošljete vzorce.
2. izogibajte se visokim temperaturam, kolikor lahko, nekatere d9 se spremenijo v d8 ali cbn.
3. Ločite ga lahko samo s kromatografijo.
4. ni res. ljudje dobijo dober izkoristek s heptanom in hcl, tudi z drugimi snovmi, ki jih je lahko dobiti.

@edy morate nevtralizirati citronsko kislino in sprati s sodo bikarbono in vodo. to bo odstranilo tudi natrijev citrat in sol, ki sta nastala pri nevtralizaciji.

izpiranje se lahko opravi z vročo vodo, pri čemer ni potreben noben nps. po tem lahko destilirate tudi brez nps.

Prav tako ne glejte na čas refluksa. samo naredite test snopa, da vidite, koliko cbd se je pretvorilo, in ga ustavite, ko je večina pretvorjena.
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
To sem nevtraliziral Opravičujem se, ker tega nisem vključil.
Zahvaljujem se vam za vaše odgovore.
Če kupim HCl, lahko dobim tudi pTSA, saj za obe stvari moraš imeti razlog za njun nakup.
V bistvu moram vsako zanimivo kemikalijo sintetizirati sam.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Ali ima psihoaktivne lastnosti? kako močan je?

koliko destilata ste dobili iz 10 g cbd?
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Koliko psihoaktivne snovi lahko približno dobim iz 100 g izolata CBD 99 %?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Tukaj ni kemika.
Našel sem tole https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8011986/ Študija o izomerizaciji CBD na Googlu. Ima nekaj grafov v zvezi s tem, koliko za nekaj različnih metod.
Videl sem na spletu, vendar brez študij, ki bi trdile, da bo metoda citronske kisline v destilirani vodi pri 120c za 8 ur, najlažja za začetnika, dobila ~ 45% donos D9THC, ki ga večina ljudi želi, vendar dobite tudi približno ~ 45% D8THC in nekaj nereagiranega CBD. Preberite celotno temo, poiščite želeno metodo in na spletu poiščite vir z odčitanimi količinami.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
izkoristek je odvisen od kisline, nps in časa. citronska kislina in zeolit sta enostavna, vendar imata zelo majhen izkoristek! z majhnim mislim 50 % ali manj, to je grozno
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
kako pridobiti čim več delta-9?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Ali mora CBD izomerizirati THC s 95-odstotnim etanolom? Ali lahko uporabim 99,9-odstotni etanol? Na koliko se pH prilagodi z ledeno ocetno kislino Koliko ur ima refluks največji izkoristek 9-THC?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Absolutni EtOH je seveda najboljši, vendar razmislite o stroških ... splača se, če želite postati eleganten kemik
 

weeds

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Plevelu CBD želim dodati THC. Ali je to mogoče?
1 - 100 g izolata CBD refluksirajte v etanolu in kislini 4-8 ur po metodi iz te teme.
2 - z brizgalko dodajte raztopino THC v približno 200 g cvetov CBD.
 
Top