Syntéza fenylacetónu (P2P) z benzaldehydu s butanónom

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Dokonca aj v skrátenej verzii.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Prebytok pôsobí ako rozpúšťadlo pri reakcii. Z hľadiska dostupnosti sa snažte používať koncentrát potravinárskeho octu. Pri nadbytku vody však musíte myslieť na ďalšie rozpúšťadlo.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Žiadne problémy
Nie je problém nájsť 60 % koncentráciu vo veľkých množstvách. Stačilo by to, alebo by som to musel najprv dehydrovať?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Áno, skôr nadbytok vody vytvorí nestabilnú kyselinu, pokiaľ nefunguje in situ, ale to je nepravdepodobné, že by sa to stihlo. Môžete skúsiť destiláciu alebo extrakciu.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Existuje aj alternatívna cesta. Použite peroxid vodíka a uhličitan sodný (uhličitan sodný, Na2CO3) na vytvorenie perkarbonátu sodného, silného oxidačného činidla, rovnako ako kyselina peroctová. Reakcia bude iná, ale na konci s rovnakým výsledkom.

Edit: na vytvorenie epoxidu, po ktorom nasleduje hydrolýza (analogická Weitz-Schefferova epoxidačná reakcia), sa môže použiť skôr jedlá sóda (NaHCO3)
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Takže myslíte, že môžeme urobiť 2-acetoxy-1-fenyl-1-propén s perkarbonátom sodným ? nejaký nápad na recept ?
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Dobrý deň, rád vás spoznávam, som tu nový účastník z Indonézie, chcel by som sa spýtať všetkých chemikov, vyrobil som p2p z kyseliny penyloctovej a olova a kyseliny ľadovej vo fľašiach z nehrdzavejúcej ocele, dostal som takmer 100 % žltý a červený olej a vodu, chcel by som sa spýtať, či ten žltý olej je penylacetón a ako ho umyť od iných nečistôt, ďakujem všetkým chemikom, ktorí sú ochotní odpovedať na moje otázky.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Dobrý deň, rád vás spoznávam, som tu nový účastník z Indonézie, chcem sa opýtať všetkých chemikov, vyrobil som p2p z kyseliny penyloctovej a olova a kyseliny ľadovej vo fľaši z nehrdzavejúcej ocele, dostal som takmer 100 % žltý a červený olej a vodu, chcem sa opýtať, či ten žltý olej je penylacetón a ako ho vymyť od iných nečistôt, ďakujem všetkým chemikom, ktorí chcú odpovedať na moju otázku.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Čo by ste navrhli použiť, ak nie je k dispozícii chloroform?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Budem pripravovať plyn hcl z kyseliny sírovej a kyseliny chlorovodíkovej, vie mi niekto povedať, aké množstvo potrebujem hcl a h2so4? keď viem, že som pridala dostatok plynu?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Môžem vám povedať, že v tej istej reakcii Zmenšené použili 200 g benzaldehydu na 300 G MEK. Nie som si istý, z ktorého z nich vychádzate pri pridávaní plynu, ale pridávali, kým zmes nebola o 40 G ťažšia. Takže opäť si nie som istý, či to môžete interpolovať s benzaldehydom alebo MEK v závislosti od toho, akú váhu používate, ale viem, že hmotnosť pochádza z dobrého zdroja. Pri tejto reakcii na tejto stránke používajú 50/50 benzaldehyd MEK. Môžem sa skúsiť pozrieť a dám vám vedieť, ak nájdem niečo konkrétne
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Povedal by som, že DCM, ale možno sa mýlim
Chloroform ľahko vyrobíte aj reakciou studeného bielidla 0* C s acetónom v stoechiometrických množstvách s malým 10% ish molárnym prebytkom bielidla. nilered má video.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Predstavte si, koľko fliaš bielidla by ste museli použiť na výrobu chloroformu potrebného na akúkoľvek rozsiahlu reakciu. Viem, že toulén funguje výborne, a keďže sa dá ľahko kúpiť, použil by som ho
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Videl som video, ale zaujímam sa hlavne o výrobu vo veľkom meradle, získať 6 l chloroformu týmto spôsobom nie je naozaj lacné a efektívne. Pravdepodobne sa pokúsim ďalej chlórovať DCM na chloroform.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Skúšal to niekto s karoténovou kyselinou namiesto GAA?
Mal by sa získať oveľa lepší výťažok, aspoň myslím, že som to niekde čítal, ale nemôžem nájsť žiadny dokument.

Pri peroxoctovom spôsobe bude GAA tiež rozpúšťadlom, ale pri použití Caroovej kyseliny, myslím, že náš prekurzor nebude rozpustný v zmesi H2SO4 H2O2. Neviete, ktoré rozpúšťadlo by sa mohlo použiť s Caro's?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Bol by som trochu opatrný pri miešaní ketónu s kyselinou karosovou ...
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
potrebujeme získať určité PH alebo niečo iné ?
ak robíme metódu v nižších množstvách, je to tiež 1,5 h?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
HCl tu funguje ako katalyzátor. Nie je potrebné dosiahnuť pH.
áno
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Metyl etyl ketón je tam alternatívou

💝ďakujem všetkým
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Chystám sa vyskúšať túto syntézu s dichlórmetánom (DCM). Nevidím v tom problém, len to, že bude ťažší ako voda. Existuje nejaký dôvod, prečo nepoužiť ľahko dostupný DCM a syntézu chloroformu?
 
Top