Video Syntéza 1-fenyl-2-nitropropénu (P2NP) z benzaldehydu a nitroetánu. Henryho reakcia.

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Koľko stupňov tem


Koľko stupňov teploty ste udržiavali pre reflexné..
 

quite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ďakujeme!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Na mieste môžem zohnať len 50 % kyselinu octovú, môžem ju použiť? ak áno, aké zmeny by som urobil ( tepelná metóda ).
Viem, že získať úplne koncentrovanú kyselinu octovú môže byť problém, existuje spôsob, ako ju stlačiť na 80 %?
Alebo sa dá použiť iná kyselina?
Existujú aj nejaké riziká, o ktorých by som mal vedieť? (výbušné/jedovaté výpary?)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Prečítajte si vlákno. Táto otázka už bola položená.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Len upozornenie SWIM kdesi na clearwebe zistil, že konkrétne kvapaliny na "šetrenie štetcov" obsahujú predovšetkým nitroetán a nie je príliš drahý.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Vitajte na stránke .
Na fóre sa nachádza vlákno o syntéze nitroetánu
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Niektorí ľudia uvádzajú, že to nie je etno2, nepamätám si, prečo a kde som to čítal, ale určite to dokážem vyhrabať.
Každopádne skvelá schéma na odklonenie nitroetánu, ak ho nahrádzajú niečím iným.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Je to škoda =(

Možno si budem musieť čoskoro objednať nejaký, aby som mohol urobiť test pomocou tejto metódy a zistiť, či je to legitímne ETNO2. Čítal som jeden príspevok niekoho, kto tvrdí, že ho bez problémov použil na výrobu P2NP, takže kto vie. Kiež by som mal jednoduchý spôsob, ako ho vyrobiť sám
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Len by ma zaujímalo, či by sa táto metóda mohla zmenšiť na polovicu pôvodného množstva spolu s použitou napríklad 5litrovou bankou ?
Ta
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Bien sûr. 100 g vášho alkénu sa dá lineárne zreagovať škálovaním činidla, možno okrem menšieho množstva ipa idk presne idem podľa oka, v 1 l erlenmeyerovej nádobe nie je problém. počítam, že by ste mohli natlačiť 200, ale preplnenie za určitú hranicu nie je kóšer
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Vďaka sa lineárne zmenší a vyskúša
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Niekde som čítal, že octan amónny sa môže použiť ako katalyzátor v Henryho reakciách, môžem ho tu použiť v mikrovlnnej metóde a aké množstvo by som potreboval? Vďaka
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Môžete, ale výsledky sú horšie, nikdy som nemal rád používanie octanu v tejto syntéze. Cyklohexylamín a butylamín sú najlepšie katalyzátory.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
našla som metódu, pri ktorej sa roztok benzaldehydu a nitroetánu s metylamínom ako katalyzátorom nechá 2 týždne na tmavom mieste a uvádzajú sa vyššie výťažky, skúšal to tu už niekto alebo vie, či by to mohlo fungovať?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ahoj s3v3n,
Skúsil som to s použitím benzaldehydu, nitroetánu a n-butylamínu. Ako predlohu som použil 3,4-DMA z PIHKAL. Namiesto veratraldehydu a n-amylamínu som použil benzaldehyd a n-butylamín a primerane som upravil ich množstvá.

RM sa po mesiaci zdá byť nezmenený. Vôbec sa nezrážali žiadne pevné látky.

Toto bol môj posledný pokus v rade neúspešných reakcií s týmto nitroetánom:

Nipron ®™ prísada na obohatenie paliva cas 79-24-3 Čistý nitroetán na báze 100 ml.

Mal to byť > 98 % nitroetán (NE). Nemal som žiadny spôsob, ako to definitívne skontrolovať, takže to mohlo byť niečo iné ako NE alebo to mohlo mať vysoký obsah vody. Bol aj drahý - 125 USD za dodaných 100 ml.

Myslím, že táto reakcia (a myslel som, že je to Knovenagleova reakcia, nie Henryho reakcia!) by fungovala, ale môže byť niečo s nesubstituovaným benzaldehydom, čo si vyžaduje iné reakčné podmienky.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Používajte pomery a podmienky napísané v tejto téme, funguje to optimálne.
Vyrába sa rôznymi spôsobmi. Butylamín a cyklohexylamín sú najlepšie katalyzátory pre tento proces.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Bolo by možné použiť aj metylamín hcl ako katalyzátor, bolo by to pre mňa oveľa jednoduchšie
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Áno, etylamín tiež funguje v poriadku.

EDIT: Aha, povedali ste HCl, to nebude fungovať, musíte k nemu pridať alkalický roztok, aby ste získali voľnú bázu metylamínu a potom ho použiť ako v postupe.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie som si istý, či má metylamínová báza dostatočnú bázickú účinnosť. Môžete skúsiť trietylamín alebo dietylamín.
 
Top