Izomerizarea canabidiolului (CBD) în canabinoide psihoactive

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Ar putea cineva să trimită câțiva pași simpli Am încercat să extrag cu apă distilată și seringă, dar când am adăugat alcool la ulei, acesta a devenit violet?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Culoarea violet înseamnă că produsul dvs. conține un procent ridicat de CBD și că soluția dvs. de etanol este amestecată cu substanțe alcaline
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
De ce nu încercați metoda de izomerizare a acidului citric pe care am postat-o în acest forum, acest reactiv este ușor disponibil în întreaga lume.
Dacă aveți nevoie de o producție la scară puțin mai mare sau la scară industrială, mă puteți contacta și vă pot ajuta să o concepeți contra cost, dar necesită anumiți reactivi speciali.
Orice alte întrebări puteți lăsa un mesaj și vă voi ajuta gratuit
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Pentru NPS, pot utiliza nafta fără probleme?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Nafta nu este exact la fel de la o regiune la alta, trebuie să testați, acest solvent se evaporă fără niciun reziduu și dizolvă THC cu ușurință, atunci este OK
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Bine, mulțumesc, este sifonul pe care îl folosesc pentru extracțiile de DMT și din asta știu că se usucă fără reziduuri, dar nu sunt sigur de solubilitatea THC. Totuși, aș putea distila DCM dintr-un decapant de vopsea, așa că aș putea face asta mai întâi și apoi să compar cu napul. Sau aș putea încerca mai întâi cu nap pentru a vedea dacă acesta dizolvă THC-ul și să am DCM la îndemână dacă nu. Aș prefera să folosesc nap, dacă este posibil, deoarece este ieftin și accesibil, pot actualiza informațiile atunci când încerc acest lucru și să vă anunț pe toți cum se dovedește comparativ.
Când vorbiți de reciclarea NPS, vă referiți la distilare? dacă da, cum recomandați să scoateți produsul din balonul de fierbere?
mulțumesc!!! Sunt foarte încântat să încerc asta!!!
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Prefer să folosesc solvenți cu punct de fierbere scăzut, dacă nu doriți să reciclați doar baia de apă soluția direct în evaporarea în aer liber, trebuie să recuperați solventul apoi doar distilarea, dacă sunteți un laborator acasă, puteți turna soluția într-un recipient cu fund plat atunci când rămâne o cantitate mică de solvent, baia de apă și evaporați solventul, dacă faceți cantități mari, puteți să-mi trimiteți un mesaj privat
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Este alcoolul izopropilic viabil, care sunt cei mai buni solvenți, alții decât etanolul
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Ar trebui să las Stiring atunci când adaug
Bicarb și apă și cât timp ar trebui să las să se neutralizeze
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Alcoolul izopropilic ar trebui să fie bun, dar trebuie să vă asigurați că nu rămâne alcool izopropilic în produsul dumneavoastră. Rareori încerc să folosesc etanolul ca solvent, nu sunt familiarizat cu această abordare

Trebuie să agitați, reacția va fi gazoasă în prezența acidului, neutralizarea este foarte rapidă și nu trebuie să așteptați mult
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Este sigur să fierbeți acidul, arată bine pe video, există produse bi pentru
Rom acest lucru și are efect asupra izomerizării
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Fără a încerca să fierbeți acidul, puteți utiliza absolut o bază și apoi să extrageți cu NP, să spălați, să uscați și să evaporați solventul pentru a obține THC, ceea ce este foarte simplu de făcut, încercați doar
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Este hexanul viabil care este cea mai sigură opțiune îmi place etanolul ol ca pare sigur și nu are toxicitate deci știți orice traseu cu doar etanolul
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Hexanul s-ar dilua cu etanol și thc pentru a fi foarte sigur că totul a fiert, știți vreun site web cu videoclipuri acest lucru este destul de comun există o mulțime de brevete și rețete o google, dar nu pot găsi d orice cu etanol sau hexan, știți cum să purificați thc și re izomer cbd Am avut unele perspective, dar reactivii sunt toxice
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Videoclipul pe care l-am văzut nu se mai află aici Este sigur să fierbeți acidul acetic, ar trebui să obțineți în curând hexan np Vreau mai multe cercetări privind toxicitatea înainte de a face asta La ce temperatură ar trebui să se evapore
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Este teoretic sigur pentru fumat, de fapt nu știu ce subproduse sunt produse prin fierberea solventului, poate acetat sau produse acetil
Dacă aveți suficient timp puteți lăsa soluția să se evapore până când rămâne doar pasta THC și o cantitate mică de lichid, apoi extrageți cu hexan, spălați faza organică cu soluție de bicarbonat de sodiu, spălați faza organică cu apă distilată, uscați faza organică cu sulfat de sodiu anhidru și evaporați solventul pentru a obține THC
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Înțeleg că nu am hexan nepolar, dar încerc să fac un e-lichid, cum ar trebui să miroasă și să aibă gust produsul și care sunt modalitățile lor de testare a subproduselor negative, este acetatul periculos valina sau fumatul nu este acetatul de vitamina e, ce ar face acest produs periculos
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Pentru perfect poate fi utilizat HCl aq. soln.
 

JoeShit

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Folosesc CBD vrac și nu cred că a fost iernat. Când am adăugat bicarbonat de sodiu pentru a neutraliza acidul, se pare că toate grăsimile și lipidele au ieșit, creând un strat foarte ușor și solid pe fund, lăsând o mulțime de lichid negricios deasupra. L-am desolvat în alcool izopropilic de la început, așa că acum am lichidul negru într-o farfurie mare pentru a lăsa alcoolul să se evapore.
 
Top