Synteza fenyloacetonu (P2P) z benzaldehydu z butanonem

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
Rozpuszczalnik odparował, czy można użyć zwykłej próżni lub jaka jest metoda?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
270C to bardzo wysoka temperatura do destylacji bez użycia szklanych naczyń.
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
destylowany lub odparowywany pod próżnią, w jakiej temperaturze jest podgrzewany, odparowywany lub destylowany i ile godzin będzie destylowany?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Odniesieniem jest 270C jako temperatura wrzenia. Zastanawiam się, czy można usunąć rozpuszczalnik i po prostu użyć go w kroku 2.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Potrzebuję pomocy!

100 g benzaldehydu i MEK dodano do 500 ml RBF i schłodzono do zera. Mieszaninę umieszczono na mieszadle mag i przez roztwór wdmuchiwano HCL, najpierw szybko, a następnie powoli i równomiernie, gdy generator HCl został dostrojony. (HCl nad stężonym kwasem siarkowym). Roztwór zmienił kolor na żółty, a następnie czerwony i bardzo ciemnoczerwony. Po 1,5 godziny usunięto gaz i mieszano w temperaturze pokojowej przez 1,5 godziny. Dodano 200 ml wody destylowanej, natychmiast utworzyły się dwie warstwy. Ciemna warstwa (organiczne dno) i wodna warstwa przezroczysta żółta. Do roztworu dodano 40 ml DCM.

Oto mój problem. Wydaje się, że DCM połączył się z warstwą organiczną. Jest to pięknie pachnący roztwór kamfory, w rzeczywistości jest to piękny zapach. Nie widzę jednak warstwy DCM w lejku septycznym. Cholera, jak to rozwiązać?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Oddzieliłem więc i przeprowadziłem ekstrakcję DCM w fazie wodnej. Po odparowaniu DCM nic nie zostało. Myślę, że będę musiał destylować wszystko w fazie organicznej i zobaczyć, co pozostało jako ciało stałe.

To naprawdę uciążliwe, czy komuś udało się zrobić ten syntezator? Czy ktoś może mi powiedzieć, czy DCM jest problemem. Nie chcę robić chloroformu ani go kupować
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
@William Dampier uruchomiłeś ten syntezator?

Każda pomoc będzie bardzo mile widziana.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Niestety mój szklany termometr pękł, więc nie mogłem odczytać frakcji. Udało mi się wyciągnąć przezroczystą warstwę czegoś, co pachnie jak DCM i HCL. Przeszedłem na kąpiel olejową i przekroczyłem temperaturę dymu oleju roślinnego około 220, włączyłem próżnię i wyciągnąłem bladożółty olej. Doprowadzenie kolumny do tak wysokiej temperatury to wysiłek bez krótkiej ścieżki. Myślę, że przeciągnąłem około 200.

Nie sądzę, żeby olej miał się skrystalizować, więc myślę, że następnym krokiem będzie ekstrakcja DCM na destylacie.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To była kompletna porażka. DCM rozpuszcza się bezpośrednio w żółtym destylacie.

Teraz wyobrażam sobie, że chloroform zachowywałby się tak samo. To jest naprawdę irytujące.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Następnym razem użyj toulenu. Znacznie tańszy i łatwiejszy niż chloroform. Ale tak, te rozpuszczalniki powinny mieszać się z żółtą warstwą, jeśli masz na myśli warstwę organiczną, ponieważ absolutnie się mieszają. Teraz, jeśli ekstrahujesz z mieszaniny wody, wrzuć trochę toulenu na wierzch, a olej absolutnie migruje, a następnie po prostu oddestyluj toulen i użyj go ponownie. Jedynym sposobem na ekstrakcję rozpuszczalnika z warstwy organicznej jest jego destylacja.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Kondensacja aldolowa.

Wskazówki dotyczące tego procesu znajdują się w sekcji Reakcje organiczne



Ten tekst wydaje się być bardziej zgodny z tym, co widzę. Czy ktoś faktycznie próbował ekstrahować rozpuszczalnikiem z warstwy organicznej? Użycie chloroformu nie zadziała, ponieważ jest on mieszalny z warstwą organiczną. O ile czegoś nie przeoczyłem, opis musi zostać przetestowany i zmodyfikowany.

Czy ktoś wcześniej próbował tego syntezatora.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
OK. Wystarczy podgrzać benz-hyde i MEK z kwasem solnym około 3-5 godzin. Temperatura: 90-110 C.
Tylko podziękować. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
W przyszłym tygodniu dostanę nowe szklane naczynia, więc będę mógł zacząć eksperymentować na wyższym poziomie.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Pomyliłem temperaturę topnienia MPB, wynosi ona: 37-38°C
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Włożyłem destylat do zamrażarki na noc, nic się nie stało, zanurzyłem zamrożoną łyżkę w mieszance i natychmiast się skrystalizowała. Dość niezwykłe. Przejdę do kroku 2.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Dlaczego pierwsze dwa reagenty są podawane w MLS, a H2O2 w gramach? Kolejny punkt nieporozumienia w tym tekście.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Czy ktoś może wyjaśnić, jak działa ekstrakcja chloroformem, gdy produkt nie znajduje się w fazie wodnej. Chloroform połączy się z warstwą organiczną i otrzymamy 1 fazę.

Co to powinno brzmieć-

 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Może to okazać się przydatne dla niektórych w kroku 2.

Użycie zwykłego proszku do utleniania prania OTC zaowocowało sukcesem reakcji baeyer villager z wydajnością 43%.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Odstępstwo od kroku 1.

Jeśli masz problemy z wytworzeniem stabilnego suchego HCL, możesz po prostu użyć NaOH i mieszać przez noc. Wydajność jest niższa, ale nie ma kłopotów z wytwarzaniem gazowego HCL.
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
więc ile stopni destylujemy w ostatnim kroku?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
C
Czy możesz być konkretny?

Termometr był zepsuty, ale do destylacji:
1-metylo-4-fenylo-3-buten-2-on Był bardzo gorący. Bez destylacji krótkiej ścieżki i tylko 40 cm kolumny frakcyjnej. Kąpiel olejowa z olejem roślinnym w temperaturze dymu usunęła klarowną ciecz, która była bardzo nasycona HCl, a także DCM, którego nie udało się oddzielić. Włączyłem próżnię i wyciągnąłem cienki żółty olej powyżej 200. Kolba destylacyjna staje się bardzo gęsta, zanim można ją całą wyciągnąć. O powstawaniu xtal można przeczytać w moich wcześniejszych postach.

Po utlenieniu nie było już potrzeby destylacji, ale trzeba wcześnie opracować plan separacji. Nawet w skali <50g jest dużo płynu do ekstrakcji. DCM na tym etapie działa naprawdę dobrze, ponieważ można zdekantować większość płynu, a następnie użyć lejka sep, aby uzyskać warstwę DCM. Niestety moja pompa próżniowa zepsuła się :(, więc musiałem spróbować odparować rozpuszczalnik bez próżni. Jest to możliwe, ale nie polecam. Substancje lotne ulatniające się z DCM wcale nie są przyjemne. Skończyło się na tym, że wlałem ostatni DCM do tacki Pyrex i pozwoliłem odparować przez noc. To dodało cały dzień do i tak już 3-dniowego procesu.
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
LwdyV1uRjh

użyj tego rodzaju termometru stadninowego
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
Miałem też termometr, więc został podzielony na pół, to było bardzo zabawne😂
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Rozmawiałem przez telefon i spojrzałem na mój nowy sprzęt. Wziąłem go do ręki i *snap!*. Och, to był mój nowy termometr. To BYŁ. :)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Używasz szkła destylacyjnego czy tylko słoików?
 
Top