Synteza fenyloacetonu (P2P) z benzaldehydu z butanonem

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nawet w pomniejszonej wersji.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Nadmiar działa jak rozpuszczalnik dla reakcji. Jeśli chodzi o dostępność, spróbuj użyć koncentratu octu spożywczego. Jednak przy nadmiarze wody trzeba pomyśleć o dodatkowym rozpuszczalniku.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Brak problemów
Nie ma problemu ze znalezieniem 60% stężenia w dużych ilościach. Czy to wystarczy, czy muszę go najpierw odwodnić?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Tak, raczej nadmiar wody sprawi, że kwas będzie niestabilny, chyba że zadziała in situ, ale to mało prawdopodobne. Można spróbować destylacji lub ekstrakcji.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Istnieje również alternatywna droga. Użyj nadtlenku wodoru i sody kalcynowanej (węglanu sodu, Na2CO3) do stworzenia nadwęglanu sodu, silnego utleniacza, podobnie jak kwas nadoctowy. Reakcja będzie inna, ale ostatecznie z tym samym rezultatem.

Edycja: soda oczyszczona (NaHCO3) może być raczej użyta do utworzenia epoksydu, po którym następuje hydroliza (analogiczna reakcja epoksydacji Weitza-Scheffera).
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Myślisz, że możemy zrobić 2-acetoksy-1-fenylo-1-propen z nadwęglanem sodu? Jakiś pomysł na przepis?
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Witam, miło mi was poznać, jestem tu nowym uczestnikiem z Indonezji, chciałbym zapytać wszystkich chemików, zrobiłem p2p z kwasu penylooctowego i ołowiu i kwasu lodowatego w butelkach ze stali nierdzewnej, mam prawie 100% żółtego i czerwonego oleju i wody, chciałbym zapytać, czy żółty olej to penylaceton i jak go zmyć z innych zanieczyszczeń, dziękuję wszystkim chemikom, którzy są gotowi odpowiedzieć na moje pytania.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Witam, miło mi was poznać, jestem tu nowym uczestnikiem z Indonezji, chcę zapytać wszystkich chemików, zrobiłem p2p z kwasu penylooctowego i ołowiu i kwasu lodowatego w butelce ze stali nierdzewnej, mam prawie 100% żółtego i czerwonego oleju i wody, chcę zapytać, czy żółty olej to penylaceton i jak go zmyć z innych zanieczyszczeń, dziękuję wszystkim chemikom, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytanie.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Co sugerujesz, jeśli chloroform nie jest dostępny?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Będę przygotowywał gaz hcl z kwasu siarkowego i kwasu solnego, czy ktoś może mi powiedzieć, jakiej ilości hcl i h2so4 potrzebuję? kiedy będę wiedział, że dodałem wystarczającą ilość gazu?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Mogę powiedzieć, że w tej samej reakcji użyto 200 g benzaldehydu do 300 g MEK. Nie jestem pewien, na którym z nich opierasz dodawanie gazu, ale dodawali go, aż mieszanina była o 40 G cięższa. Więc znowu nie jestem pewien, czy można to interpolować z benzaldehydem lub MEK w zależności od używanej wagi, ale wiem, że waga pochodzi z dobrego źródła. W tej reakcji na tej stronie używają benzaldehydu MEK 50/50. Mogę spróbować się rozejrzeć i dam ci znać, jeśli znajdę coś konkretnego
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Powiedziałbym, że DCM, ale mogę się mylić
Chloroform można również łatwo wytworzyć, reagując zimny wybielacz 0 * C z acetonem w ilościach stechiometrycznych z niewielkim 10% molowym nadmiarem wybielacza. Nilered ma wideo.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Wyobraź sobie, ile butelek wybielacza musiałbyś użyć, aby wyprodukować chloroform potrzebny do jakiejkolwiek większej reakcji. Wiem, że toulene działa dobrze, a ponieważ jest łatwo dostępny, właśnie tego bym użył
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Widziałem ten film, ale interesuje mnie głównie produkcja na dużą skalę, uzyskanie 6l chloroformu w ten sposób nie jest tanie i wydajne. Prawdopodobnie spróbuję dalej chlorować DCM do chloroformu.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Czy ktoś próbował tego z kwasem caro zamiast GAA?
Powinien uzyskać znacznie lepszą wydajność, przynajmniej wydaje mi się, że gdzieś to czytałem, ale nie mogę znaleźć żadnego artykułu.

W przypadku kwasu nadoctowego, GAA będzie również rozpuszczalnikiem, ale przy użyciu kwasu Caro, wydaje mi się, że nasz prekursor nie będzie rozpuszczalny w mieszaninie H2SO4 H2O2. Jakiś pomysł, który rozpuszczalnik mógłby być użyty z kwasem Caro?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Byłbym nieco ostrożny mieszając keton z kwasem karosowym ...
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
musimy uzyskać określone PH czy coś takiego?
jeśli wykonujemy metodę w mniejszych ilościach, to też 1,5h?
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Keton metylowo-etylowy - czy jest jakaś alternatywa?

💝dziękuję wszystkim
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Zamierzam wypróbować tę syntezę z dichloro-metanem (DCM). Nie widzę w tym problemu, tylko że będzie cięższy od wody. Czy jest jakiś powód, aby nie używać łatwo dostępnego DCM i syntezy chloroformu?
 
Top