Cannabidiol (CBD) izomerizációja pszichoaktív kannabinoidokká

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Szóval most 20g étkezési szódát kevertem össze (előtte úgyis elbasztam, miért ne folytatnám). Keverőpálcával kevertem kb. 1h-ig. Nem volt elég etanol a szétválasztáshoz, ezért hozzáadtam (keverés előtt) 40ml etanolt.

J0vNamVctE


A felső réteget egy fecskendővel eltávolítottam - vicces, végül 50ml lett, így kb. 13ml még mindig a szódában ragadt - és egy főzőedénybe dobtam (legalacsonyabb hőfok 56°).


SoG74csAHi


Hamarosan el fogom szívni ezt a szart. Még mindig büdös, de sokkal jobb, mint korábban.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Köszönjük a jelentést! Egy másik alkalommal jobban fogjuk csinálni.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Kérdés a HCL-lel végzett módszerrel kapcsolatban:

Mi történik a HCL-lel, amikor azt ~70°-ra melegítik? Nem párolog el a reakcióidő alatt (4h-12h++)? Tudom, hogy a HCL koncentrációtól függően változtatja a forráspontját, de nem tudom, hogy ez pontosan hogyan működik.

Egy másik kérdés: Hogyan fogjuk eltávolítani a HCL-t a reakcióidő után egyébként?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Szó sem lehet róla. Pontosabban azt kell mondani, hogy nem szabad sav. Ha a hidroklorid kinyerése után felesleges sav marad, akkor az anyagot etanolban fel lehet oldani, és az etanolt enyhe forralással el lehet párologtatni.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Mi az a szabad sav?

Tehát ha jól értem, ha az etanolt HCL-lel melegítjük, akkor a HCL-nek el kell párolognia? Nem érdekel, ha elveszítem az etanolt.

Ofc refluxszal akkor a HCL vissza fog esni a megfelelő körülmények között alacsony hűtési hőmérséklet mellett?

És most már tudod miért kérdeztem a zárt rendszerről, attól tartok, hogy a HCL elpárolog.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Nincs itt valahol egy számítási hiba:

1. 1 g CBD-t adtunk 35 ml 95%-os etanolhoz egy 50 ml-es RBF-ben.
2. Forró vízfürdőbe helyeztük 70 *C-on.
3. Miután a CBD feloldódott, 47,3 ml 37%-os sósavat adtunk az oldathoz, így a végső koncentráció 0,05%-os HCl lett, a pH pedig kevesebb, mint

Nem így kellene írni: "Miután a CBD feloldódott, 0,0473 ml 37%-os sósavat adtunk az oldathoz, így a végső koncentráció 0,05%-os HCl lett, pH-értéke pedig kevesebb, mint"?
 
Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Szabad sav - tehát az oldatban maradt, de nem lépett reakcióba. Általában a HCl egy gáz. Ebben az esetben, ha mindent jól értettem, a végtermékben egyértelműen HCl-nek vannak jelei. Ezek eltávolításához egyszerűen keverje össze a terméket etanollal, majd párolja el. A sav az etanol gőzével együtt távozni fog.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
1. Tisztítsa meg az összes berendezést tiszta etanollal (nem tisztítóalkohollal, mert az olyan anyagokat tartalmaz, amelyek miatt bökdösni kell).
2. ~99,84375ml 96%-os etanolt használtunk 12g 99,7%-os CBD-vel keverve.
3. Előkészítettem egy 70°-os vízfürdőt (nem biztos, hogy a vízfürdő helyesen lett beállítva, nézd meg a képeket, de a víz magasabb, mint az etanol).
4. Közben feloldottam a CBD-t etanollal.
5. Amikor a vízfürdő 70°-os volt, beletettem a "gangsta refluxot".
6. 10-20perc elteltével ~0,15625ml 32%-os HCL-t adtam bele.
6. Most: Hagyjuk állni kb. 12h 17h
6a. Most: Cserélje ki az összes 2h vagy úgy a vizet új jéggel (tudom, hogy a szárított jég jobb, mert közvetlenül érinti a "hűtőszekrényt").

3017. melléklet megtekintése
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
6c. A keverék színe körülbelül 4 óra elteltével narancssárgásabb/sárgásabbra változott.
6d A keverék színe kb. 12 óra elteltével vöröses/barna színűre változott.
7. A keveréket egy sima üvegedényre helyeztük (könnyen lekaparható, az impregnálás a másik oldalon van, így teljesen "sima sima").
8. A maradék etanolt 60°-on akartam elpárologtatni, de nem sikerült, mert a "hőmérő pálca" nem volt megfelelően elhelyezve, így túlmelegítettem (nem forrt fel azonban) és az etanol a vártnál sokkal gyorsabban elpárolgott, és biztos vagyok benne, hogy a termék nagy része itt a túlmelegedés miatt elveszett...
9. Hagyja lehűlni, amíg meleg/meleg, így még mindig többé-kevésbé folyékony, a színe ugyanaz, mint ami a THC patronoknál elvárható, az illata olyan, mint a THC patronok tartalma.
10. Teljesen lehűl szobahőmérsékletre (22°), és szilárd anyaggá válik.

Most kikaparom, valahogy beteszem egy patronba vagy crack pipába és elszívom. A hozam nem nagy, de legközelebb jobban fogom csinálni.

3124. melléklet megtekintése

11. Felmelegítettem mindent 85°C-ra, hogy folyadékként összegyűjtsem, ha megakad, mert nagyon ragad, akkor egy forró kanállal össze lehet gyűjteni a maradékot.

Edit: A hozam 10,2g volt és maradt belőle a "párologtató pohárban" is, ami sokkal jobb mint vártam. Féltem, hogy a túlmelegedés miatt a termékek egy része tönkrement, de úgy néz ki, hogy a nagy része túlélte.

Most szívtam el egy vape-vel 226°C-on, és ember, ez jó, komolyan, ez rohadt jó, magasra tesz és blablabla, hahaha, kurvára boldog vagyok, annyira boldog, hogy a farkam kemény, mint a fasz. Lehet, hogy placebo, de nem hiszem, hadd szívjak még egy kicsit, hogy 100%-ig biztos legyek benne.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Jó gyakorlat! Az izomerizációs termékek a jelentések szerint valóban "nagy" hatást fejtenek ki
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
A CBD-tartalom meghatározása Lúgos gerendavizsgálat:

Ezzel meghatározhatja, hogy a terméke 50% vagy annál több CBD-t tartalmaz-e.

1. Készítse el a reagensét 5% kálium-hidroxiddal etanolban tömeg szerint pl. 1g KOH 24ml/19g etanolhoz.
2. Dobja a terméket a reagensbe
3. Adjunk neki néhány percet (a reakciónak "azonnal" meg kell történnie)
4. Ha vörösre/lilára színeződik, akkor a CBD koncentrációja magas (50%+).

Minta kép:


WMZyh2UAQv

Forrás: CBD (minta): https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Miért olyan zavaros a termékem, és miért nem aranyszínű/fehér?

Megjelenés különböző térfogatokban:

Ugyanaz a termék különböző térfogatokban:

XN9wgJUMkt


A fény megváltoztathatja a megjelenést:

Ugyanaz a termék különböző fényforrásokkal:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG


Etanolos mosás a "felhőzet" eltávolítására.

Nem vagyok biztos benne, hogy miért történhetett ez, de elképzelhető, hogy a tartalom nem azonos sűrűségű (különböző olajok termékei keverednek össze):

3naRqNV5Bh


Mossa le etanollal, amíg tiszta nem lesz.

Miért piros az oldatom?

A THC Delta 8 természetes színe rózsaszín/piros, de a piacon találsz aranyszínű és világosnak tűnő termékeket, ezeket a termékeket "fehérítették" (úgy tűnik, hogy különbség van a valódi fehérítés, mint kémiai folyamat és a "fehérítés" között, ami azt jelenti, hogy valamit tisztábbá tesznek).

Vannak más tényezők is, amelyek szintén szerepet játszanak a termék színét illetően:

- Oxidáció: Az oxidáció még több sárgát adhat a termékének.
- Hő: Több barnát/vöröset ad a termékhez.
- A pH változása és a refluxálás egyaránt okozhatja a kivonat rózsaszínűvé válását.

Hogyan "fehéríthetem" a termékemet aranyszínűvé/tisztának tűnő termékké (nem ajánlott):

A tiszta termékeket szinte mindig tisztábbnak tekintik (még akkor is, ha technikailag nem azok).

A delta 8 THC előállításának egyik legegyszerűbb módszere a kivonat bentonit agyaggal való refluxálása. Ez a módszer olcsó, és még mindig szennyeződéshez vezethet a végtermékben, tiszta kivonatot előállítva.
A bentonit fehérítése nem fehérítés.

A bentonitot nem azért nevezik "fehérítőnek", mert fehérítőt tartalmaz, hanem azért, mert bizonyos tulajdonságai lehetővé teszik, hogy megköti és eltávolítsa a színrészecskéket. Az eredmény úgy néz ki, mintha valamit fehérítettek volna, de nincs szükség kellemetlen vegyszerekre az eredmény eléréséhez.

A bentonit agyag teljesen inert - ez ugyanaz az anyag, ami az iszapban vagy az otthoni bőrápoláshoz használt agyagmaszkoknál is megtalálható.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Lehetséges denaturált alkoholt használni?

Nyilvánvalóan attól függ, hogy milyen averzív szereket (pl. keserűanyagokat) adtak hozzá. Az én esetemben 100L "Etanol" tartalmazna 4L vizet, 3 Liter izoproilalkoholt, 3 Liter metiletilketont (butanon) a többi valódi etanol.

A tisztaság műszaki minőségű lenne.

A kérdésem az lenne, hogy a metiletilketon (butanon) az oldatban marad-e, vagy elpárolog?

A metil-etil-keton (butanon) forráspontja 79,64°C, de etanollal keverve nagyon közel van az etanol forráspontjához.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
A CBD izomerizációja THC-vé citromsav használatával

Kérjük, legyen biztonságos, legalább tegyen úgy, mintha profi vegyész lenne a kísérlet elvégzésekor, viseljen szemüveget és kesztyűt, és legyen kéznél egy tűzoltó készülék.

Fontos megjegyezni, hogy ezt az eljárást úgy tervezték, hogy könnyen hozzáférhető anyagokat és reagenseket használjon, és a CBD-t a lehető leghatékonyabban alakítsa át THC-vé, mind a hozam, mind az időhatékonyság szempontjából, és nem hasonlítható össze a professzionális laboratóriumi technikákkal.

Reagensek.
Citromsav
CBD
Desztillált víz
Nátrium-hidrogénkarbonát vagy nátrium-karbonát
Nem poláris oldószer

Felszerelés:
Kis lombik (a forrásban lévő lombikot csak félig töltsük meg)
kis leibig kondenzátor (200 mm-es elég lesz)
Kis szivattyú a kondenzátorhoz, akváriumi szivattyú is lehet.
Kis cső a kondenzátor illesztéséhez
Kis vödör a szivattyúhoz
A lombikhoz megfelelő hőforrás, lehetőleg egy mágneses keverővel ellátott fűtőköpeny.
PH-tesztcsíkok
grammra pontos mérleg
adagoló tölcsér


Izomerizáció.

Határozza meg a tétel méretét, majd határozza meg, hogy mennyi vizet szeretne használni. Akár 1gr H2O:1gr CBD is lehet, de több vizet is használhat, hogy a mechanika egy kicsit könnyebb legyen. Az 1g-os tételekhez általában 5g vizet használok, az 5g-os tételekhez általában 10g vizet használok.

Adja hozzá a kívánt mennyiségű desztillált vizet a forrásban lévő lombikhoz egy kis keverőpálca segítségével. Ehhez adjunk legalább 15 tömegszázalék vízmentes citromsavat, élelmiszeripari minőségű vízhez. (Tehát 1g víz 0,15g citromsavat fog tartalmazni, nem számít, hogy mennyi CBD-t használsz). Csatlakoztassa a reflux kondenzátort a lombikhoz, és rögzítse fémkapcsokkal és csőbilincsekkel. Töltse meg a kondenzátort, és hagyja folyamatosan járni az akváriumszivattyút. Kapcsolja be a keverést ~75 rpm-re, melegítse ~120C-ra, és forralja fel az oldatot. Refluxoljon 4 és 12 óra között, a kívánt CBD/D8/D9 keveréktől függően. Minél tovább tart a reakció, annál több D8-at és annál kevesebb D9-et kapunk. Én a 8 órát részesítem előnyben. Futtathat kis tételes teszteket, hogy megnézze, milyen refluxidőkkel kapja meg a kívánt terméket. Ha 100%-os D8-at szeretne, futtassa a reakciót 10-12 órán keresztül, vagy amíg a teszt negatív nem lesz.

Utókezelés.

Semlegesítés: A megadott idő letelte után kapcsolja ki a hőforrást, és hagyja, hogy az oldat szobahőmérsékletre hűljön. Ne feledje, hogy a célpont vízben nem oldódik, és szobahőmérsékleten szilárd anyag. Lehűlés után a lombikban nagy darab szilárd termékdaraboknak kell lebegniük a víz tetején, és a lombik falához kell tapadniuk. A citromsavat némi nátrium-hidrogénkarbonáttal semlegesíted (3 mol nátrium-hidrogénkarbonát 1 mol citromsavhoz). A bikarbonátot közvetlenül az oldatodhoz adhatod, és tesztelheted a pH-t, vagy készíthetsz tömény bikarbonátoldatot, és azt is hozzáadhatod a lombikodhoz, ez nem sokat számít. Teszteljük pH-papírral, hogy megerősítsük a ~7-es pH-t (nem kell pontosnak lennie, 6-8 is jó).

Extrakció.

Ezután ebben a lombikban adjon hozzá egy adag NPS-t. kísérleteznie kell, hogy pontosan megnézze, mekkora a legkisebb mennyiség, amit használhat, de a célmolekulája könnyen oldódik DCM-ben vagy EtOAc-ban szobahőmérsékleten. egy 5 g-os tételhez általában ~20-30 ml DCM-et használok. forgassa meg az NPS-t, és látni fogja, hogy a terméke feloldódott. Válassza le a vizes fázist és dobja el (én ezt egy elválasztó tölcsérben teszem). Mossa ki az NPS-t ugyanannyi dH2O-val (20 ml NPS 20 ml dH2O-val), hogy eltávolítsa a termékben fizikailag csapdába esett/becsapódott szennyeződéseket. Válasszuk újra szét. Ha a szerves fázis zavarossá válik, akkor némi vizet vett fel. Szárítsuk meg MgSO4 segítségével, amíg az oldat ismét tisztává nem válik. Dekantáljuk vagy szűrjük az MgSO4 eltávolításához.

Izoláljuk a terméket.

A termék most már feloldódott az NPS-ben. Ideális esetben ezt az NPS-t kivonhatja és újrahasznosíthatja, így jelentősen csökkentheti a költségeket és a környezetre gyakorolt hatást. Ha ez nem lehetséges, egyszerűen felmelegítheti az oldatot, hogy az NPS elpárologjon. Ezt a műveletet jól szellőző helyen végezze el.
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mennyi ideig kell refluxolnom, hogy d9-et kapjak, ha Im kénsavat és etanolt használok?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Kipróbáltam és csak egy arany gój paszta lett, nem tudom, hogy csak hagynom kell még száradni egy kicsit, de nem tűnik használhatónak semmiképpen, hol ronthattam el yoursopinion?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Kétségtelen, hogy ha a CBD legális az Ön területén, a THC pedig drága az Ön területén, akkor a CBD-t könnyen és gyorsan fel lehet használni a THC izomerizációval történő előállítására egy otthoni laboratóriumban. Sok THC terméket állítottam elő, és szívesen válaszolok néhány kérdésre.

Szeretném megkérdezni mindannyiótoktól, hogy mennyibe kerül a CBD megvásárlása kilónként a területeteken?

Az én területemnek van néhány előnye és a jövőben remélem, hogy a fórumon CBD-t és e-cigaretta felszerelést tudok árulni THC e-cigaretta olajhoz és megtaníthatom az embereket egy jobb izomerizációs folyamatra : )
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Tudna valaki kérem, segítsen nekem ecetsav módszerrel Már gyakoroltam kis mennyiségben, és pozitív eredményeket értek el az erős thc izomerizálásával, de a termékek eltávolítása i belive nátrium-acetát csapdába esett a termékben, és a bikarbóna használatával és csak magas hőmérsékleten történő felforralással enyhén ecetes volt, nem tud valaki bármit, vagy van bármilyen tippje?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Azt hiszem, hogy Bikarbonátot kell használnia az ecetsav semlegesítéséhez, majd NP-t kell használnia a thc kivonásához, majd az NP-t elpárologtatni a termékhez, ha a vegyi anyagok nehezen beszerezhetők, ahol Ön van, megpróbálhatja a citromsav módszert


Megkérdezhetem a cbd árát a környékeden?
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
A második próbálkozásom során nátrium-bikarbónát használtam, és a thc végtermék sós volt, az első alkalommal csak 100c-nél főztem le sok etanollal, mindkettő működött, és magasan ehetővé tettek, de nem hiszem, hogy biztonságos lenne a vape vagy a dohányzás, a cbd nagyon változatos, különösen nyáron 100 fontért kaphat kilókat Európában és Ázsiában, de én 370 körül fizetek egy kilóért.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
A termékének sós íze van, mert nem tisztította meg a THC-t. Ha vízmentes etanolt használ reakcióoldószerként és ecetsavat katalizátorként, akkor az oldószert addig kell elpárologtatnia, amíg a termék alig folyik, majd vizet kell hozzáadni, és nem poláros oldószerrel kell extrahálni, majd tartsa meg a nem poláris oldószert, a szerves fázist vízzel mossa, majd szárítsa meg és párologtassa el a szerves fázist vízmentes nátrium-szulfáttal vagy vízmentes magnézium-szulfáttal, elméletileg Ami megmarad, az tiszta THC lesz, az összes acetát, kis mennyiségű alkohol és ecet marad a vízben.

Szerintem jobb lenne citromsavat használni, ha lehet kapni.

Azt hittem, hogy a CBD drága Európa nagy részén, és én már korábban is fontolgattam, hogy eladom ezt az anyagot.
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Tudna valaki kérem, hogy lépésekkel vagy videóval kísérjen végig, hogyan lehet eltávolítani a savakat és megtisztítani a thc-t?
 
Top