1-fenil-2-nitropropén (P2NP) videószintézis benzaldehidből és nitroetánból. Henry-reakció.

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 19, 2023
Messages
30
Reaction score
8
Points
8
Kérem, mondja meg, hogy ciklohexén vagy ciklohexamin? P2np szintézis videó. Köszönöm 😊
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A ciklohexén nem amin
 
View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Megpróbáltam a szintézist, és végül ezt a megoldást kaptam. Mi a baj ezzel? Mi a teendőm?
7,5 ml benzaldehid
6 ml nitroetán
3 ml jégecetsav
1,8 ml ciklohexilamin
3,5 órán át melegítjük
Mi a baj a reakció termékével, valami olyasmi, mint a nem reagált amin?
Vw7yBtup34
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
oof, most olvastam figyelmesen...akkor kell használni azonos mennyiségű nitro benzo, hogy a képen a nem reagált benzaldehid ofcourse
 
Last edited:
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nem, ekvimoláris pazarolja reagensek, én már próbáltam, egyenlő mennyiségek egyszerű, mint és ez a legjobb hozamú
 

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
10ml nitro és 10ml benzo .. mennyi GAA és mennyi n-butil-amain használna ebben az esetben ? hogyan van a yeild btw az equi kötetben ?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Igaza van, úgy tűnik, hogy a benzaldehid egy felesleges
És ha a nem desztillált nitroetánt az etil-nátrium-szulfát szintéziséből használták fel
Én már csináltam korábban, és piszkos p2np terméket kaptam. Izopropanol alkohollal mostam és sárga kristályokként jött ki.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nos, tessék, felesleges benzaldehid, valószínűleg kevesebb, mint a feltételezett nitroetán, rejtély megoldva.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Az egyenlő térfogatok igazak, de a felesleges benzaldehid nem okozza a reakció teljes kudarcát
Azt kell kapnom, hogy p2np kristályok, egy kis termék a nitroetán mennyiségén és a felesleges benzaldehid, nem reagált, izopropanollal mosott
A reakció terméke most tartalmaz valamit nem reagált, de kétlem, hogy a reakció vizet tartalmazna
Már korábban is futtattam reakciót ecetsav hozzáadása nélkül, és nem láttam, hogy víz keletkezett volna.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nehéz megmondani, amikor azt mondta magadnak, hogy a nitroetán tisztítatlan volt a szintézisből, próbálja meg izolálni a terméket, és tisztítsa meg azt, hogy azt hiszem, hogy tisztítsa meg.
és még egyszer, ahogy mondta, lehet, hogy az ecetsav, azt oldószerként és pufferként használják ebben a reakcióban, így normális, hogy maradványai vannak.
 

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
A kép alapján azt hiszem, hogy a tiszta oldat nem reagált benzo és GAA. melegítsük fel, hogy elpárologjon a GAA, majd adjunk hozzá IPa-t és fagyasszuk le egy éjszakán át, majd meglátjuk tomm mi történik.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Én mindig megyek 1 rész nitro 1 rész benzo , 0,4 rész gaa (vagy kevesebb, mindegy) , 0,05 rész katalizátor (usulay ciclohexilo), első termés általában hoz körülbelül annyi grammot, mint amennyit a nitro benzo térfogatába teszel, ha egy kicsit kevesebb talán, következő termés még 10-15% legfeljebb a kezdeti, amely ponton már nem érdemes fejni többé
 

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Nincs ciklohex , van n-butilamin , mindig zavaros, hogy milyen részt kell használni, írtam a szellem és más nem válaszoltak.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Össze vagyok zavarodva ezzel kapcsolatban
Korábban már végeztem tuningot, és sikerrel jártam a borátokkal.
használtam
3 ml desztillálatlan nitroetán
3 ml benzaldehid jó.
0,5ml ciklohexilamin
50 Celsius fokos hőmérséklet
5 óra reakcióidő
Ezt követően szobahőmérsékletre hűtve fekete masszává vált. Azonnal vizet adtam hozzá. P2np kristályok jelentek meg piszkosbarna színben.
Biisopropanolos lavage-ot végeztek rajta.
A kristályok sárga színűek, jó világos narancssárga színnel
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
valószínűleg túl hosszú reakcióidő és az amin lebomlott, plusz körülbelül 3x annyi amin szükséges ehhez a skálához.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
A reakcióidő 3,5 óra, nem hiszem, hogy ez ártana
 

777m

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mit gondol, mi legyen a valódi árfolyam?
 
Top