Έχετε ερωτήσεις;

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Σκοπεύουμε να κερδίσουμε χρήματα από τη διαφήμιση των DNM και των χημικών αντιδραστηρίων.

Με την είσπραξη κεφαλαίων στον προϋπολογισμό μας, θα γίνουμε ακόμη καλύτεροι. Σκοπεύουμε να δημιουργήσουμε:
- χημικές και φαρμακολογικές μελέτες ουσιών.
- Ανασκοπήσεις εργαστηριακού εξοπλισμού.
- βίντεο με οδηγίες για τη σύνθεση ουσιών.
- υπηρεσία ελέγχου αντιδραστηρίων (θα ασχοληθούμε με την αγορά και τον έλεγχο αντιδραστηρίων)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Χαίρομαι που βλέπω ότι έχετε τουλάχιστον ένα σχέδιο. Τα περισσότερα φόρουμ όπως αυτό απλά υπάρχουν για να εξαφανιστούν αργότερα χωρίς χρηματοδότηση. Ιδιαίτερα μου αρέσει η ιδέα της δοκιμής αντιδραστηρίων. Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν μπορούν να αγοράσουν φασματόμετρα και δεν μπορούν να φανταστούν να στέλνουν τα δείγματά τους σε ένα δημόσιο εργαστήριο. Εννοώ τι θα γίνει αν ανακαλύψουν ότι είναι ναρκωτικά, σωστά;
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Εγώ στέλνω τη δική μου στη Solaris analytical.
Κάνει τη δουλειά του και κοστίζει μόνο 40 δολάρια. Απλά στέλνω μετρητά και αυτό που υποψιάζεστε δείγμα είναι να συντονίσει τις προδιαγραφές του. Απλά στείλτε του email και ρωτήστε πού να στείλετε το δείγμα. Μετά την αποστολή μερικών mgs απλά ευγενικά του ζητάτε να αναφέρει τα ευρήματα στο email σας.. έτσι απλά χρειάζεται ένα email για την αλληλογραφία. Τίποτα περισσότερο.
Δεν είμαι σίγουρος αν εκτιμάει ότι τον βάζω σε έκρηξη εδώ, αλλά η δουλειά του ήταν καλά να συστήσει για την έλλειψη προκατάληψης. Είναι η δουλειά του. Κάνει δοκιμές και απ' όσο ξέρω ο μόνος τρόπος για να σε απορρίψουν είναι αν είσαι ηλίθιος. Δεν κρίνει και φαίνεται πρόθυμος να απαντήσει σε ερωτήσεις. Εφόσον δεν τον βάζετε στη γραμμή του. Πυρκαγιά. Οπότε, να έχετε σεβασμό και προσοχή σε αυτό, παιδιά.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Πιστεύω ότι ήταν ο απατεώνας μας που διαμένει, πιστεύω επίσης ότι όποιον απατεώνα συναντήσει εδώ θα κλειδωθεί ομοίως για να μην μπορεί να πει για το πώς τον εξαπάτησε
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Θα ήθελα πολύ να δω ένα νήμα αφιερωμένο στις πρόδρομες ουσίες και τους διαλύτες otc. Κοίταζα νωρίτερα τους σκληρυντές εποξειδικής ρητίνης και αρκετοί από αυτούς ακούγονταν σαν πρόδρομες ουσίες. Θα ήταν υπέροχο να είχαμε έναν κατάλογο
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Στα βίντεό σας, λέτε ότι έχετε άδεια να παρασκευάζετε τα ναρκωτικά και τις πρόδρομες ουσίες στα βίντεο που δημοσιεύετε. Τι ακριβώς κάνετε για να ζήσετε; Τι είδους άδεια έχετε; Και γιατί κάνετε τα πάντα σε τόσο μεγάλη κλίμακα; (Μη με παρεξηγήσετε, μου αρέσει το συνθετικό μεγάλης κλίμακας, απλά με κάνει να αναρωτιέμαι για ποιο λόγο στο όνομα του θεού το χρειάζεστε τόσο πολύ).
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Εντάξει, έχω δύο ερωτήσεις σχετικά με το fisher indole rxn για DMT έναντι 5-meo-DMT. Μια ερώτηση σχετικά με τις καλυμμένες αλδεΰδες που προστατεύονται ως παράγωγα διαιθυλακετάλης και μια άλλη ερώτηση σχετικά με τον οργανικό διαλύτη που χρησιμοποιείται για την εξαγωγή της ελεύθερης βάσης από το όξινο υδατικό διάλυμα.

Ερώτηση 1: είναι οι προστατευμένες αλδεΰδες που χρησιμοποιούνται και στις δύο rnx ινδόλης οι ίδιες (DMT vs 5-meo-dmt);

1. 5-MEO-DMT (οι πληροφορίες αυτές προέρχονται από ένα νήμα που δημιουργήθηκε από τον @William Dampier(http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...synthesis-of-5-meo-dmt-via-fischer-indole.11/)

Σε αυτό το rxn, χρησιμοποιούν 4,4-διεθοξυ-N,N-διμεθυλο-βουτανο-1-αμίνη (αριθμός CAS: 1116-77-4 ) και υδροχλωρική 4-μεθοξυφαινυλ-υδραζίνη

2. DMT (οι πληροφορίες αυτές προέρχονται από ένα νήμα που δημιουργήθηκε από τον @halohydrin (xmrhfasfg5suueegrnc4gsgyi2tyclcy5oz7f5drnrodmdtob6t2ioyd.onion/)

Σε αυτό το rxn, χρησιμοποιούν (N,N-dimethylamino)butanal diethyl acetal (CAS Number: 1116-77-4)

Τώρα... φαίνεται ότι οι μόνες διαφορές σε αυτές τις δύο ινδόλες (DMT έναντι 5-MEO-DMT) είναι οι τύποι των φαινυλϋδραζινών που χρησιμοποιούνται. Οπότε, υποθέτω ότι ο αριθμός CAS: 1116-77-4 μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τις δύο. Υποθέτω ότι μόλις απάντησα στην ερώτησή μου, αλλά χρειάζομαι επιβεβαίωση. Παρήγγειλα κατά λάθος ένα στενό ξάδελφο του αριθμού CAS: 1116-77-4, 4-(N,N-Dimethylamino)butanal Dimethyl Acetal (CAS 19718-92-4).

Ερώτηση 2: Διαλύτες που χρησιμοποιούνται για εκχυλίσεις τρυπταμίνης
Από τη διαδικασία 5-meo-dmt ,

"13. Το εναιώρημα εκχυλίστηκε με 2-MeTHF (3x1,45 L, 10,0 vol)- μετά από κάθε εκχύλιση, τα στρώματα αφέθηκαν να καθιζάνουν για 15 λεπτά, το κατώτερο στρώμα αλκαλικού νερού διαχωρίστηκε σε τύμπανο και το ανώτερο οργανικό στρώμα συλλέχθηκε.
14. Το κατώτερο υδατικό στρώμα απορρίφθηκε και τα συνδυασμένα οργανικά στρώματα 2-MeTHF μεταφέρθηκαν σε φιάλη 20 L.
15. Το διάλυμα συμπυκνώθηκε στο κενό σε ένα ελαιώδες κεχριμπαρένιο υπόλειμμα.
16. Το υπολειπόμενο νερό απομακρύνθηκε αζεοτροπικά με επαναδιάλυση του υπολείμματος με φρέσκο 2-MeTHF (1,45 L, 10 vol) και επανάληψη του σταδίου της συγκέντρωσης.
17. Αυτό το ελαιώδες υπόλειμμα ξηράνθηκε στον περιστροφικό εξατμιστή υπό κενό (10-20 mbar) για 1 ώρα στους 40-45 *C για να παραχθούν 117,68 g (64,9 % θεωρητική απόδοση) ακατέργαστης ελεύθερης βάσης 5-MeO-DMT".

Από τη διαδικασία DMT:


"9. Το εναιώρημα εκχυλίζεται με 3*1,45 L 2-Me-THF, το οποίο μπορεί να αντικατασταθεί από οξικό ισοπροπυλεστέρα ή DCM.
10, Τα οργανικά στρώματα αρ συνδυάζονται και ο διαλύτης απογυμνώνεται με απόσταξη. Το εναπομένον ελαιώδες υπόλειμμα επαναδιαλύεται σε διαλύτη και ανασυγκεντρίζεται (για την απομάκρυνση του αζεοτροπίου νερού)".

Μπορεί η ίδια αντικατάσταση να εφαρμοστεί για την εξαγωγή της ελεύθερης βάσης 5-meo-dmt και υπάρχουν διαλύτες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν (γνωρίζω ότι ορισμένοι διαλύτες μπορούν να σχηματίσουν πραγματικά ανεπιθύμητα ενδιάμεσα προϊόντα).

-Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω 2-me-thf αφού είναι ακριβό (αν και το χρησιμοποίησα για τη διαδικασία εκχύλισης της ελεύθερης βάσης 5-meo-dmt αλλά κατέληξα με ένα παχύρρευστο έλαιο, το οποίο όταν εξατμίστηκε, ήταν σίγουρα 5-meo-dmt
-Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω οξικό ισοπροπυλικό εστέρα για την ελεύθερη βάση DMT, αλλά για όνομα του Θεού χρειάζεται ΑΙΩΝΕΣ για να εξατμιστεί!!! Το άφησα στο φούρνο κενού στα 30-40 mbarr για 24 ώρες και το 75% εξατμίστηκε. Το έβαλα ακόμη και στο roto vap στο 1MPa στους 40C για 3 ώρες... εξατμίστηκε λίγο. Μετά είπα fuck it και έβαλα το υδατόλουτρο στους 86C και πάλι δεν εξατμίστηκε!!!

Μερικές λύσεις:

DCM από το διάλυμα οξικού ισοπορπυλίου) με DCM. Θα πρέπει να συγκρίνω τους συντελεστές κατανομής με τους δύο διαλύτες σε σχέση με την DMT

Ξεκινήστε από την αρχή και χρησιμοποιήστε DCM για την εκχύλιση.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ναι, το ίδιο.
Δοκιμάσατε μόνο THF; Δεν έχω δοκιμάσει, απλά σκέφτομαι.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Συγχωρέστε με, δεν σχετίζεται πραγματικά με το φόρουμ, αλλά αναρωτιέμαι το εξής. ποιος ή τι κρύβεται πίσω από τα βίντεο που γίνονται μη διαθέσιμα στο youtube; Δεν αναφέρομαι στα βίντεο του bb, αλλά παρατηρώ ότι άλλα κανάλια χημείας που χρησιμοποιώ για να μάθω έχουν μη διαθέσιμα βίντεο. αυτό προκαλείται από αναφορές θεατών; ή από τον ίδιο τον διαχειριστή του youtube; thanku....
 

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Γεια σας 👋... ποιο είναι το Ph του PMK ... όχι το γλυκιδικό αλλά το κανονικό PMK.
Ευχαριστώ ✌️
 

Panda

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Πώς να κόψετε το speed (αμφεταμίνη) πιο αποτελεσματικά και πώς να στείλετε εγχώρια και διεθνή με την μεγαλύτερη ασφάλεια;
 

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας. Κατ' αρχάς, πολλές ευχαριστίες για το έργο σας. Θα μπορούσατε να εξηγήσετε την παραγωγή 3cmc;
. Έχω αντιδραστήρια:
2b3ch
m40%
dcm
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας και με τους καλύτερους χαιρετισμούς.
 

BadBoy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Όχι δεν είναι το ίδιο όπως το mmc u made
 
View previous replies…

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Προφανώς δεν είναι το ίδιο. Έχω διαβάσει πολλά σε αυτό το φόρουμ και υπάρχουν διαφορετικές απόψεις
 

BadBoy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Made u θα δείτε όχι μόνο u προσπαθούν.
Im πάρει όπως το μήνα ένα go.
Εγώ δεν ήμουν σκληρός, αλλά τελείωσα τη σχολή χημικών και για μένα είναι πολύ πιο απλό, όπως οι άνθρωποι που δεν δουλεύουν ποτέ με χημικές ουσίες.
 

Attachments

  • 35zd0PpvTH.jpeg
    35zd0PpvTH.jpeg
    770.5 KB · Views: 309
  • ySCB4v26Dp.jpeg
    ySCB4v26Dp.jpeg
    721.3 KB · Views: 313

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
😁Σεβασμός. Φαίνεται πολύ ωραίο. Θα μπορούσατε να μου δώσετε μερικές συμβουλές; Αν μπορείτε να γράψετε στο PM
 

Thomas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 18, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
😁Σεβασμός. Φαίνεται πολύ ωραίο. Θα μπορούσατε να μου δώσετε μερικές συμβουλές; Αν μπορείτε να γράψετε στο PM
 

Problem child

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, έχω πρόβλημα να φτιάξω το moon rock mdma, μπορείτε να με βοηθήσετε;
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Πώς μπορώ να σας βοηθήσω;
 

Problem child

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Μπορείτε να μου πείτε πώς να φτιάξω κρυστάλλους φεγγαρόπετρας mdma παρακαλώ
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Μελετήστε το φόρουμ. Αν καταβάλλετε λίγη προσπάθεια, πιθανότατα θα βρείτε λύση στο ερώτημά σας.
 

Problem child

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Εντάξει, λυπάμαι που δεν ξέρω πώς να πλοηγηθώ σε αυτόν τον ιστότοπο, αλλά θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ, σας ευχαριστώ
 
Top