Syntéza fenylacetonu (P2P) z benzaldehydu s butanonem

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Proč byste chtěli nahradit chloroform? Snadno si ho syntetizujete sami pomocí acetonu a bělidla. Podívejte se na youtube.
Ale pokud to z nějakého důvodu opravdu potřebujete, dichlormethan a chloroform jsou obvykle zaměnitelné.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Poprvé jsem zkusil DCM a naprosto se mi to nepovedlo.
Produkt jsem extrahoval ethylacetátem (více) a xylenem (méně) - směs.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Jak docílit toho, aby MPB ztuhl? V mrazáku vidím krystaly, ale mimo mrazák zkapalní.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldolová kondenzace.

Pokyny pro tuto metodu jsou v části Organické reakce



Tento zápis se zdá být více v souladu s tím, co vidím. Zkoušel někdo skutečně extrahovat rozpouštědlem z organické vrstvy. Použití chloroformu nebude fungovat, protože je mísitelný s organickou vrstvou. Pokud mi něco neuniklo, je třeba zápis vyzkoušet a upravit.

Zkoušel už někdo tento syntetizátor.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
V POŘÁDKU. Stačí zahřívat benzohydy a MEK s kyselinou chlorovodíkovou asi 3-5 hodin. Teplota: 90-110 C.
Jen mi poděkujte. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Provádí aldolovou kondenzaci MEK a benzaldehydu. Jedná se o produkt: Mehtylfenylbutenon.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Zdá se, že jste si svým postupem velmi jistí. Můžeme z toho usuzovat, že jste ho vyzkoušeli a uspěli jste?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
V POŘÁDKU. Utratil jsem stovky eur, aby to fungovalo, a vy se teď ptáte, jestli to bude fungovat!
Teď jsem vážně naštvaný! Odteď už nebudu publikovat... lžičkou tady nikoho krmit svými informacemi.
Zatraceně! Doporučuji vám, abyste si také přečetli chemii, než začnete zpochybňovat mé metody. Pokud vás chemie nezajímá, ale chcete informace o celé této syntéze, kterou jsem s obtížemi zkoušel 16krát, zapomeňte na to. Nebudu vůbec nikomu odpovídat na otázky, protože jsem své znalosti získal z vědeckých článků sám, ale aplikoval jsem je do praxe s vlastními znalostmi chemie. Ano. Aldolová kondenzace v místě syntézy funguje s lepšími výtěžky než při zplyňování. Na žádný jiný bod týkající se dané syntézy nebudu nikomu odpovídat. Děkuji a na shledanou!
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Nechápu, proč vám to připadá tak urážlivé. Jen jsem se snažil komunikovat pomocí formálního jazyka.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Omlouvám se za svou frustraci. Byl jsem v té době velmi unavený. Alkohol funguje.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
A s použitím postupu "Twodogs" a "Bio" se acetoxyfenylpropen aso podařil jako mávnutím kouzelného proutku.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Je to v pořádku. Nakonec jsme všichni jen lidé. Můžete se podělit o množství činidel, která používáte?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Nejlépe mi bylo, když jsem činidla používal minimálně. Takže jsem dal 10 g benzaldehydu + 25 g MEK + 30 g kyseliny chlorovodíkové. Dostal jsem 28 g krystalů, které byly mokré, a když jsem je dostal suché, jak jsem je MOHL dostat, dostal jsem 13 g methylfenylbutenonu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Příští týden si pořídím nové skleněné nádobí, abych mohl začít experimentovat na další úrovni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Špatně jsem pochopil bod tání MPB, je to tak: 37-38°C
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Dobře, krok 3 - přidal jsem roztok NaOH zahřátý na 50c a vložil do mag Stir po 6 hodinách byla v mém rbf hustá téměř pevná krémová kaše. Přidala jsem DCM a objevily se dvě vrstvy. Nejdřív jsem měl velkou radost!!! Protože krémová hustá vrstva seděla na dně a já si myslel, že čirší vrstva jsou dobroty extrahované DCM, byla nahoře. Ne ne ne..... Mléčná hustá vrstva byla DCM. Vím jistě, že když odstraním DCM, nebudu mít žlutý čirý olej alias p2p.


@HEISENBERG

Zkontroloval váš tým tento postup před zveřejněním. Zdá se, že odborníci o tomto postupu mlčí. Bylo by hezké získat nějakou podporu pro metodu, kterou váš tým zveřejnil.

Dobře, tak se pokusím o destilaci té krémové kaše a uvidíme, co z toho vyleze.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Stačí použít vlastní metodu, tj: Zahřívejte MEK a benz, s kyselinou chlorovodíkovou: 90-110 C, 3-5 hodin.
Pak přidejte 10% roztok KOH a okamžitě se objeví krystaly. Zbavte se vody. Dejte je do mrazáku. Zbavte se oleje. Čisté, bílé krystaly. ...jste vítáni!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Ochladíte směs BENZ a MEK před přidáním 10% roztoku KoH. Při tomto postupu nebude potřeba vakuová destilace správně.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Je vychlazený na pokojovou teplotu. Poté se sebere hnědá organická vrstva. Do ní se přidá 20 ml 10% roztoku KOH. Pokud je pH příliš kyselé nebo příliš zásadité, upravte ho na pH: 7. Zbavte se vody, když je pH 7. Umístěte baňku do mrazáku na nejméně 4 hodiny. Po zmražení zlikvidujte horní mastný shit. Není třeba roztok destilovat nebo dokonce sušit, protože krystalky se v baňce objeví okamžitě, stačí je zmrazit, abyste získali olejovitou vrstvu, která je jen nějakým vedlejším produktem.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Zapomněl jsem zmínit, že před vložením roztoku KOH promyjte organickou vrstvu stejným množstvím použité kyseliny.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Roztok MPB již mám a chtěl bych získat krystaly bez destilace. Kondenzace adolu byla provedena pomocí kyselého plynu. Myslíte si, že pokud se do roztoku Benz + MEK zavede kyselina zplynováním a zahřeje se na 90-110 °C po dobu 3-5 hodin a před přidáním 10% KoH se promyje hcl, existuje možnost okamžitého vysrážení krystalů? Je důležité roztok zmrazit, aby se krystaly získaly, a jaká jsou vaše měření činidel.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ó můj bože. NEUMÝVEJTE SE KYSELINOU, OK. Stejné množství vody, jaké jste použili kyseliny.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Mohu pro druhý krok použít 15litrovou baňku ? a provést extrakci v 50litrovém plastovém sudu?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Zdravím všechny !

Zkoušel jsem tuto syntézu dvakrát a tady je můj závěr k této syntéze.

Za prvé, zdaleka nejsem vystudovaný chemik, takže to, co říkám, berte s rezervou. Klidně mě opravte, co říkám.

Reakce a mechanismy jsou výsledkem mého výzkumu a mého chápání syntézy, a proto je lze také kritizovat.

Jen jsem viděl, že na toto téma už diskutovalo hodně lidí, takže doufám, že můj příspěvek nebude zbytečný. Také odkaz na konci mého příspěvku již byl na toto téma zveřejněn. Omlouvám se, pokud se z mého příspěvku nic nedozvíte.


Krok 1: zkřížená aldolská kondenzace :
Obvykle při této reakci používáme malý přebytek MEK, protože ketony mohou samovolně kondenzovat, ale tato reakce je termodynamicky devastovatelná a v literatuře, kterou se mi podařilo najít, se provede maximálně do 5%. Nicméně podle tohoto článku může benzaldehyd reagovat s konečným produktem, což by značně snížilo výtěžek, proto se používá přebytek MEK, aby se zajistilo, že benzaldehyd reaguje se správnou molekulou. (Kromě toho podle téhož článku není destilace mezi zkříženou aldolovou kondenzací a Baeyerovou-Villigerovou oxidací užitečná, protože vedlejší produkty během Baeyerovy-Villigerovy oxidace nereagují a mohou být odstraněny při další destilaci). Napadlo mě, zda by nebylo lepší přidávat benzaldehyd po kapkách, čímž by se zajistil přebytek MEK, a tím by se zabránilo reakci benzaldehydu s nově vzniklým produktem. A protože aldolová autokondenzace ketonů není příliš příznivá, může být tento postup lepší z hlediska výtěžnosti. Ale jak jsem řekl, to, co říkám, je třeba ověřit.

Jako katalyzátor můžeme pro aldolové reakce obvykle použít buď kyselinu, nebo zásadu. Předpokládám však, že zde používáme kyselinu, abychom se vyhnuli Cannizzarově reakci, protože benzaldehyd je neenolizovatelný. Použitím kyselého katalyzátoru projdeme tvorbou enolu místo enolátu.

Jako kyselý katalyzátor jsem při první reakci zkusil silný přídavek koncentrované H2SO4 a při druhé jsem přidal jen několik kapek. Rozdíl, kterého jsem si všiml mezi oběma pokusy, byl ten, že pokud bylo přidáno příliš mnoho H2SO4, produkt polymerizoval, což téměř znemožnilo destilaci kvůli nárazům.

Zkřížená aldolová kondenzace vede k 3-methyl-4-fenyl-3-buten-2onu.

Pro Baeyerovu-Villigerovu oxidaci jsem chtěl vyzkoušet perboritan nebo perkarbonát sodný. Jediný problém, který jsem viděl v použití perkarbonátu sodného, byl ten, že by reagoval s GAA a postupně ho neutralizoval. A skutečně je to dost špatný nápad, když jsem to vyzkoušel v malém měřítku. Perkarbonát se špatně rozpouští a potřebuje médium obsahující trochu více vody. Jakmile se to podaří, je třeba dávat pozor, aby se neuvolnilo příliš mnoho CO2. Kyselina peroctová se tvoří in situ a reaguje s 3-methyl-4-fenyl-3-buten-2-onem. Aby se můj perkarbonát rozpustil, přidal jsem trochu H2O2. Ale řekl bych, že pokud nemáte 50 % H2O2, neztrácejte s touto syntézou čas. A to je můj závěr. Ačkoli se tato syntéza může zdát atraktivní, je zdlouhavá a pracná, zejména se všemi těmi vakuovými destilacemi (zkoušel jsem to bez nich, funguje to, ale vede to k práci s vysokými teplotami a dokonce se mi takto podařilo zničit produkt!) Takže bych každému doporučil, aby se obrátil na jinou metodu syntézy. Mně se nakonec podařilo získat podle mého názoru kýžený produkt, ale podle mého názoru ne dost na to, aby to ospravedlnilo celý postup. Pro ty, kteří chtějí vědět více, doporučuji přečíst si článek, vyhledat "Two dogs aldol", dozvědět se o mechanismech aldolové reakce, Baeyerově-villigerově oxidaci a hydrolýze esterů.



 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Přebytečný MEK působí při reakci také jako rozpouštědlo (kromě toho, co jste napsali). Uvolnění produktu bez destilace je možné po zředění vodou (přebytečný MEK a další nečistoty) a extrakci sedimentu ve formě oleje. Olej dobře krystalizuje na meziprodukt po rekrystalizaci ethanolem. V této fázi získáme produkt prvního stupně bez složitých manipulací (není nutné extrahovat chloroform a obecně je třeba techniku v tomto tématu mírně korigovat). Nemůžeme použít hydroxid, ten by ve výsledku poskytl další vedlejší produkt.
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Laskavě se podělte o postup získání MPB oleje ze surové směsi, pokud nechcete vakuově destilovat.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
William D. Můžete pls pls vysvětlit postup získání krystalu MPB bez provedení vakuové destilace. Postupoval jsem podle navržených kroků, ale zdá se, že to nemohu správně provést. Promyl jsem, neutralizoval, rozpustil v ethanolu a zmrazil, ale z nějakého důvodu nevím, proč mi krystal při pokojové teplotě zkapalní . Co dělám v tomto postupu špatně. Mohu pokračovat v Baeyerově villigerově reakci bez extrakce krystalu? Pls vaše zkušené příspěvky budou oceněny
 
Top