Syntéza glycidátu BMK (sodná sůl) z benzaldehydu

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Narazil jsem na problém. Postupoval jsem podle článku. Po přidání ethoxidu sodného jsem hodinu míchal v přísně bezvodém prostředí při teplotě pod 10 °C. Poté jsem začal zvyšovat teplotu na 60 °C, abych se připravil na možnost míchání po dobu jedné hodiny. Po chvíli zahřívání se však teplota v přístroji samovolně a rychle zvýšila a již po několika minutách mi teploměr ukázal průraz 130°C, proto se chci zeptat, je to normální? Setkal se s tím někdo?" Na prvním obrázku je proces míchání po dobu 1 hodiny pod 10 °C po přidání ethoxidu sodného. Na přístroj jsem vložil sušící trubičku naplněnou bezvodým síranem hořečnatým, abych udržel bezvodé podmínky. Protože můj cirkulační přístroj může pouze chladit, přenesl jsem druhý stupeň ohřevu do baňky. Způsob ohřevu je ohřev v olejové lázni, ale použil jsem jen teplotu 65 °C na několik minut a teplota v baňce byla nekontrolovatelná. Jak stoupá, teploměr ukazuje, že velmi rychle překročí 130 ℃, tak rychle, že ani nestačím spustit cyklus kondenzační vody v kondenzačním potrubí, a pak nastane stav na druhém obrázku.

FS0m89Nsyu
Acri0RXHgt
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, došlo k samovolnému zahřívání prudce nebo pomalu? Je to docela zajímavé.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Zkoušeli jste změnit hustotu vodní vrstvy pomocí NaCl? Bylo by to levnější než extrakce DCM.

Můžete dát odkaz na tuto silnou látku?
 
Last edited:

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Domnívám se, že chlorid sodný již nemusí být účinný, protože když k extrakci používám dichlormethan, dichlormethan je abnormálně v horní vrstvě, což znamená, že hustota vodní vrstvy je již velmi vysoká a chlorid sodný ji již nemusí být schopen extrahovat. Zvyšte hustotu. také vzhledem k tomu, že mám rotační odparku, která umožňuje recyklaci rozpouštědel ve velkém měřítku, nevznikají mi velké náklady při používání činidel pro extrakci rozpouštědly ve velkém množství.
Pokud jde o patent, našel jsem patent zveřejněný v roce 2009 a koupil jsem ho. Jeho postup vypadá velmi vyspěle a jednoduše. Plánuji tuto metodu vyzkoušet poté, co mi dorazí přidaná činidla. Surovinami jsou stále benzaldehyd a 2-methylchlorpionát.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Můžete prosím napsat celé jméno, číslo nebo/i doi?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Jedná se o patent přihlášený v Číně. Zdá se, že rozsah platnosti je pouze v Číně a anglická verze úplného znění neexistuje, takže jsem číslo DOI tohoto patentu nenašel. Původní text je napsán v čínštině a vydavatel je z Modern Times, Xi'an City, Shaanxi Province, China Institute of Chemistry, telefonní číslo a e-mailová adresa, které autor zanechal, jsou 029-88291460 a [email protected]. Můžete však věnovat pozornost obsahu, který zveřejním příště. Jakmile ověřím spolehlivost tohoto procesu, zveřejním všechny podrobné postupy a bezpečnostní opatření. To bude trvat zhruba týden od této chvíle.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Pokud to potřebujete naléhavě, mohu přeložit část originálního textu týkající se operací a zaslat vám ho v soukromém chatu. Z odpovědného hlediska jej však prosím nezveřejňujte na fóru před ověřením jeho spolehlivosti.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
17
Points
8
Stačí zveřejnit patent, vaše žádost o pomoc s patentem, který nikdo nevidí.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Zveřejnil jsem patentový proces a praxi.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Výsledky byly zveřejněny: Po katastrofálním selhání jsem si včera nechal reakci zopakovat. Reakce se striktně drží postupu uvedeného v článku, přičemž je použita volitelná možnost zahřátí na 60 °C a míchání po dobu 1 hodiny namísto míchání při pokojové teplotě po dobu 12 hodin. Na obrázku 1 jsou fotografie fáze chlazení a na obrázku 2 fáze zahřívání. Na obrázku 3 je výstup. Vzhledem k pomalé separaci po přidání 1 l ledem destilované vody podle článku bylo k extrakci přidáno 300 ml dichlormethanu a vysušeno bezvodým síranem hořečnatým, takže toto je vysušený extrakt. Na obrázku 4 je výstupní TLC (tenkovrstvá kapalinová chromatografie) test provedený dnes, výsledky jsem přepsal ručně, protože obsluha nemohla pořídit jasný a rozpoznatelný snímek.
 

Attachments

  • IUhmTkPiBJ.jpg
    IUhmTkPiBJ.jpg
    630.6 KB · Views: 258
  • SqQZjLCOhv.jpg
    SqQZjLCOhv.jpg
    787.9 KB · Views: 250
  • Qt5ow942Gi.jpg
    Qt5ow942Gi.jpg
    342.4 KB · Views: 233
  • K5qRtmcTun.jpg
    K5qRtmcTun.jpg
    3.4 MB · Views: 247

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, výsledek TLC nám říká, že váš benzaldehyd zcela nezreagoval. Vypočítali jste výtěžek reakce?
 
View previous replies…

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Ne, barva benzaldehydové skvrny z TLC je poměrně tmavá, což znamená, že koncentrace benzaldehydu ve výrobku je poměrně vysoká. Pokud chci vypočítat výtěžek, musím k oddělení a zvážení složek použít sloupcovou chromatografii, ale zařízení pro sloupcovou chromatografii jsem pro místo výroby nekoupil. Ale zkrátka, na základě zkušeností se domnívám, že neúplná spotřeba benzaldehydu má něco společného s procesem nepřidávání rozpouštědla, a tento problém se zdá být v patentu, který jsem zakoupil, vylepšen.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Myslím, že vše je jednodušší. Stačí reakční směs déle míchat. Vyzkoušeli jste tuto možnost? Zkuste také mírnější zahřívání.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Ve skutečnosti jsem po 1 hodině míchání při teplotě pod 10 °C postupoval při zvyšování teploty na 60 °C velmi opatrně a pomalu. Tento proces trval nejméně asi 1,5 hodiny. Po dosažení 60 °C jsem začal časovat reflux po dobu 1 hodiny. Po 1 hodině to bylo přirozeně za míchání. Fáze zchlazení pod 35°C pro přidání studené vody trvala další asi 2 hodiny, takže to vlastně mělo velmi dlouhou reakční dobu, minimálně 5+ hodin, takže si nemyslím, že by to bylo nedostatkem času. Pozoroval jsem, že ve fázi přidávání ethoxidu sodného se ethoxid sodný v reakční látce shlukoval a aglomeroval a nebyl snadno rozptýlen, a po úplném přidání ethoxidu sodného se směs stala viskózní jako pasta, která obsahovala velké množství pevných látek, a byla to zcela směs pevné látky a kapaliny. Špatné pro reakci.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den, zná někdo spolehlivého dodavatele methyl 2-chlorpropionátu (cas 17639-93-9) v Evropě?
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Je možné syntetizovat PMK použitím piperonalu místo benzaldehydu?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ano
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Děkujeme!
Je k rozpuštění piperonalu potřeba rozpouštědlo? Pokud ano, jaká rozpouštědla lze použít?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Je postup syntézy pmk s piperonálem od začátku do konce přesně stejný jako syntéza bmk z benzaldehydu?
 

haze2000

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Metoda Jungle ( HDPE sudy) nebude s tímto postupem fungovat kvůli stopám vody?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně ano. Nejsem si jistý, o jakém stavu mluvíte.
 

haze2000

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Byl jsem zvědavý na velkovýrobu, ale HDPE není hygroskopický, pokud vím.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Co? Co tím chcete říct? HDPE je plast. Jak může být hygroskopický?
 
Top