Kannabidiolün (CBD) Psikoaktif Kannabinoidlere İzomerizasyonu

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Refulx = Damlaları ısıtma çözeltisine geri döndürür? Hayır, bende onlardan yok.

Ama bunun gibi iki tane var:
JQKSLAHJt3

Ve 2 tanesinin içinde spiral tüp var.

Hiç şişem yok çünkü sadece kavanozlarla çalışıyorum. Adımı Jarry olarak değiştirmeyi düşünüyorum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
Jarry, lütfen kondansatörünüze uyması için içinde delik olan bir lastik tapa eklemeyi deneyin.

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
CBD'nin sitrik asit kullanılarak THC'ye izomerizasyonu

Lütfen dikkatli olun, en azından deneyi yaparken profesyonel bir kimyager gibi davranın, gözlük ve eldiven takın ve elinizin altında bir yangın söndürücü bulundurun

Bu sürecin hazır malzeme ve reaktifleri kullanmak ve CBD'yi hem verim hem de zaman verimliliği açısından mümkün olduğunca verimli bir şekilde THC'ye dönüştürmek için tasarlandığını ve profesyonel laboratuvar teknikleriyle karşılaştırılamayacağını belirtmek önemlidir.

Reaktifler.
Sitrik asit
CBD
Damıtılmış su
Sodyum bikarbonat veya sodyum karbonat
Polar olmayan çözücü

Ekipman:
Küçük şişe (kaynayan bir şişeyi yarıdan fazla doldurmayın)
küçük leibig kondansatör (200mm iyi olacaktır)
Kondenser için küçük pompa, akvaryum pompası olabilir
Kondenser bağlantısına uyması için küçük tüp
Pompayı içine koymak için küçük kova
Şişenize uygun ısı kaynağı, tercihen manyetik karıştırmalı bir ısıtma ceketi
PH test şeritleri
Gram hassasiyetinde bir tartı
Dağıtım hunisi

İzomerizasyon.

Parti büyüklüğünüzü belirleyin ve ardından ne kadar su kullanmak istediğinizi belirleyin. 1gr H2O:1gr CBD'ye kadar düşebilirsiniz, ancak mekaniği biraz daha kolaylaştırmak için daha fazla su da kullanabilirsiniz. 1 gr'lık partiler için genellikle 5 gr su, 5 gr'lık partiler için genellikle 10 gr su kullanıyorum.

Küçük bir karıştırma çubuğu kullanarak kaynayan şişeye istediğiniz miktarda damıtılmış su ekleyin. Bunu yapmak için, gıda sınıfı susuz sitrik aside ağırlıkça en az %15 su ekleyin. (Yani 1 g su 0,15 g sitrik asit içerecektir, ne kadar CBD kullandığınız önemli değildir). Reflü kondansatörünü şişeye takın ve metal klipsler ve tüp kelepçeleri ile sabitleyin. Kondenseri doldurun ve akvaryum pompasını sürekli çalışır durumda bırakın. Karıştırmayı ~75 rpm'ye getirin, ~120C'ye ısıtın ve çözeltiyi kaynatın. İstediğiniz CBD/D8/D9 karışımına bağlı olarak 4 ila 12 saat arasında reflü yapın. Reaksiyon ne kadar uzun sürerse, o kadar fazla D8 ve o kadar az D9 elde edersiniz. Ben yaklaşık 8 saati tercih ediyorum. Hangi yeniden akış sürelerinin istediğiniz ürünü vereceğini görmek için küçük parti testleri yapabilirsiniz. 100 D8 istiyorsanız, reaksiyonu 10-12 saat boyunca veya test negatif çıkana kadar çalıştırın.

İşlem sonrası.

Nötralizasyon: Ayrılan süre dolduğunda, ısı kaynağını kapatın ve çözeltinin oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Hedefinizin suda çözünmediğini ve oda sıcaklığında katı halde olduğunu unutmayın. Soğuduktan sonra, şişenizde suyun üstünde yüzen ve şişenin duvarlarına yapışmış büyük katı ürün parçaları olmalıdır. Sitrik asidi bir miktar sodyum bikarbonat ile nötralize edersiniz (1 mol sitrik aside 3 mol sodyum bikarbonat). Bikarbonatı doğrudan çözeltinize ekleyebilir ve pH'ı test edebilirsiniz veya konsantre bir bikarbonat çözeltisi hazırlayıp şişenize ekleyebilirsiniz, çok az fark eder. 7'lik pH değerini doğrulamak için pH kağıdı ile test edin (tam olması gerekmez, 6-8 iyidir).

Ekstraksiyon.

Daha sonra, bu şişeye bir miktar NPS ekleyin. kullanabileceğiniz en küçük miktarı tam olarak görmek için deney yapmanız gerekecektir, ancak hedef molekülünüz oda sıcaklığında DCM veya EtOAc içinde kolayca çözünür. 5 g'lık bir parti için genellikle ~20-30 mL DCM kullanırım. NPS'yi döndürdüğünüzde ürününüzün çözündüğünü göreceksiniz. Sulu fazı ayırın ve atın (bunu bir ayırma hunisinde yapıyorum). NPS'yi eşit miktarda dH2O (20 ml NPS ile 20 ml dH2O) ile yıkayarak üründe fiziksel olarak hapsolmuş/hapsedilmiş safsızlıkları giderin. Yeniden ayırın. Organik faz bulanıklaşırsa bir miktar su emmiş demektir. Çözelti tekrar berraklaşana kadar MgSO4 ile kurutun. MgSO4'ü uzaklaştırmak için süzün veya süzün.

Ürünü izole edin.

Ürününüz artık NPS içinde çözünmüştür. İdeal olarak, bu NPS'yi çıkarabilir ve geri dönüştürebilirsiniz, böylece maliyeti ve çevresel etkiyi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu bir seçenek değilse, NPS'nin buharlaşmasını sağlamak için çözeltinizi ısıtabilirsiniz. Bu işlemi iyi havalandırılan bir alanda gerçekleştirin

View previous replies…

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
NPS'nin "yeni psikoaktif maddeler" anlamına geldiğini sanıyordum?

leonQuez

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
William Dampier efendim düşük thc tomurcuklarımı yapabilirim... bunu yapabilir ve aseton tomurcuğu püskürtebilir miyim

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Herkese merhaba,
Bu konuyu okuduktan sonra CBD İzomerizasyonunu Sitrik asit kullanarak yapmaya karar verdim.
100 USD'ye 100g CBD İzolatı %99 (Avrupa'danım), Susuz Sitrik Asit ve Etyhl Asetat aldım ve temel bir damıtma seti, soxhlet ekstraktörü ve bir ısıtma karıştırma şeyi edindim.
10 g CBD kullandım.
Akşam 7'de yapmaya başladım. CBD'yi düz tabanlı şişeye almak zor oldu, huni tıkandı ve sertleşti, küçük israflar oldu. Diğer yeni başlayanlar için ipuçları, geçici bir kağıt huni kullanın.
3 g Sitrik asit ile önceden damıtılmış ~+20 g su da eklendi ve çözünene kadar karıştırıldı.
Geri akıtma, suda akan altın sümüğüne benzeyen bir şeyle neredeyse anında bir değişiklik gösterdi.
Bu birkaç saat içinde büyüdü. İlerleme yavaşladığında, bir sıcaklık ölçümü yaptım ve 100c'deydi, biraz daha açtım ama ısıtıcımın üzerinde celcius ölçüsü yok ve sadece bir cıva termometrem var, bu yüzden doğru ve hızlı okumalar yapmak kolay değildi, çünkü geri akış sırasında çözeltiye erişimim yoktu.
8 saatin sonunda ateşten aldım ve soğumaya bıraktım. Bu noktada saat sabahın 4'üydü ve uyuyakalmışım, gece boyunca dibinde oturdu ve katılaştı, yayıldığında açık altın rengi görünüyordu.
50 g'dan fazla etil asetat ekledim ve hızla çözündü, bu daha sonra bir ayırma hunisine kondu ve su kontaminasyonunu önlemek için organik fazın bir kısmını kasıtlı olarak geride bıraktım ve daha sonraki işlemler için bir kenara koydum.
Distilasyon şimdi başladı ve 2 saat içinde tamamlandı, NPS'den bir parça kaldığında onu bir alüminyum soda kutusunun dibine döktüm. Üstüne bir fan koydum ve altına ısıtma uyguladım, ancak çok ısınmış olabilir.
Çabucak kurudu ve elimde son derece yapışkan olan koyu sarı bir su birikintisi kaldı.
Ürünün resimleri var ama başka bir şey yok.

Bilen biri tarafından cevaplanmasını istediğim birkaç soru var.
1) Ne kadar D9/D8 yaptığımı nasıl öğrenebilirim?
2) Açık havada buharlaştırma sırasında ürünü çok yüksek derecede ısıttım ve emin değilim, bunu NPS'im ve reaksiyona girmesi için açık hava ile yüksek bir sıcaklığa getirirsem ne olabilir?
3) Reaksiyona girmemiş CBD, D9 ve D8'i birbirinden ayırmak için başka bir damıtma yapmak istiyorum. Bunun için gereken sıcaklıkları gördüm ve tüpün içinde anında soğuyacağından ve ürünü çıkaramayacağımdan endişeleniyorum. Yapmayı düşünebildiğim tek çözüm şu:
a) Kaynama noktasını düşürmek için bir vakum çekmek.
b) Kaynayan sıcak suyu liebig kondansatörüme pompalayarak akmasına yardımcı olmak.
c) Her ikisinin bir kombinasyonu.
4) Gördüğüm bir kağıt üzerinde çok saf bir reaksiyon yapmak için pTSA ve Toluen kullanmakla ilgileniyordum. Yaşadığım yerde çevresel tehlikeleri nedeniyle Toluen'i saf halde elde etmek zorlaşıyor ve pTSA ek bir karmaşıklık katmanı ekleyecektir. Acemi biri için peşine düşmeye değer mi?

Umarım bu yazıdan eğlenmiş ya da bir şeyler öğrenmişsinizdir.

Latin King

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
1. laboratuvarda test ettirmeniz gerekir. avrupa'da bu bir sorun olacaktır çünkü pek çok kişi bunu yapamaz ve laboratuvarlar onlara numune göndermenize izin vermez.
2. Yüksek sıcaklıktan olabildiğince kaçının, bazı d9'lar d8 veya cbn'ye dönüşecektir.
3. sadece kromatografi ile ayırabilirsiniz
4. gerçek değil. insanlar heptan ve hcl ile iyi verim elde ediyor, ayrıca elde edilmesi kolay diğer maddelerle de

sitrik asidi nötralize etmeniz ve kabartma tozu ve su ile durulamanız gerekir. bu aynı zamanda nötralize ederek oluşan sodyum sitrat ve tuzu da giderecektir.

yıkama sıcak su ile yapılabilir, nps gerekmez. bundan sonra nps olmadan da damıtabilirsiniz.

Ayrıca geri akış süresine bakmayın. sadece ne kadar cbd'nin dönüştüğünü görmek için bir ışın testi yapın ve çoğu bittiğinde durun

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bunu eklemediğim için özür dilerim, nötralize ettim.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
HCl alırsam pTSA da alabilirim çünkü her iki şeyi de satın almak için bir nedeniniz olması gerekir.
Temelde ilginç herhangi bir kimyasalı kendim sentezlemem gerekiyor.

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
17
psikoaktif özellikleri var mı? ne kadar güçlü?

10g cbd'den ne kadar distilat elde ettiniz?

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Reaction score
31
100g CBD İzolat %99'dan yaklaşık olarak ne kadar psikoaktif madde elde edebilirim?

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Burada kimyager değilim.
Google'da bu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8011986/ CBD İzomerizasyon çalışmasını buldum. Birkaç farklı yöntem için ne kadar olduğuna dair birkaç grafik var.
İnternette gördüm ama yeni başlayanlar için en kolayı olan 8 saat boyunca 120c'de damıtılmış suda Sitrik Asit yönteminin size çoğu insanın istediği türden ~% 45 D9THC verimi sağlayacağını söyleyen bir çalışma yok, ancak aynı zamanda kabaca ~% 45 D8THC ve bir miktar reaksiyona girmemiş CBD elde edersiniz. Tüm konuyu okuyun, hangi yöntemi istediğinizi bulun ve miktarları okuyan bir kaynak için internete bakın.

Latin King

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
verim aside, nps'ye ve zamana bağlıdır. sitrik asit ve zeolit kolaydır ama çok düşük verime sahiptir! düşük derken %50 veya daha azını kastediyorum, korkunç

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
17
mümkün olduğunca çok delta-9 nasil elde edi̇li̇r?

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
CBD, THC'yi %95 etanol ile izomerize etmek zorunda mı? 99,9 etanol kullanabilir miyim? Buzul asetik asit ile pH kaça ayarlanır? Kaç saatlik geri akış en yüksek 9-THC verimine sahiptir?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
Mutlak EtOH tabii ki en iyisidir ama masrafları göz önünde bulundurun... zarif bir kimyager olmak istiyorsanız buna değer

weeds

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
CBD otuna THC eklemek istiyorum. Sadece bunu mu yapmalıyım?
1 - Bu başlıktaki bir yöntemi kullanarak 100 g CBD izolatını 4-8 saat boyunca etanol ve asit içinde reflü edin.
2 - Bir şırınga ile THC solüsyonunu yaklaşık 200 g CBD çiçeğine ekleyin.