4-MMC (mephedrone) sentezi. Diklormetan içinde bromlama.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Yorumunuz çok ilgimi çekti. Daha önce forumda biri bundan bahsetmişti.

Sıcaklığı katı bir şekilde 34 dereceye (verilen 32-36 derece aralığının yarısı) ve reaksiyon süresini 4 saate ayarlamayı planlıyorum.

Bu bilgiyi veren kişi bu reaksiyon için oranlar da vermiş.

Şöyle ki
- 100g bk4
- 250ml DCM
- 150ml m40

1. Bu reaktif oranları doğru olacak mı?
2. Başlangıçta 1/2 m40 ve bir saatlik reaksiyondan sonra 1/2 m40 ekleyeceğim. Bunun amacı nedir? Sıcaklığı kontrol altına almayı anlıyorum, ancak bunu tek seferde yapmamız veya iki yaklaşıma yaymamız ne fark eder?

Bu denemeye zaten bir yaklaşımım oldu. Her şeyi yukarıdaki oranlarda ekledim. Karışımı 20 dereceye kadar ısıttım ve m40'ı eklemeye başladım. Ne yazık ki sıcaklık kendiliğinden yükselmeye başlamadı. Isıtmayı dışarıdan başlattıktan sonra sıcaklık aniden 40 dereceye fırladı. Sıvı kaynıyordu ve ısıtmayı kapatmak işe yaramadı.

Ben ne düşünüyorum. Reaksiyon kütlesini m40 eklemeden önce 25-30 dereceye kadar ısıtın ve bahsedilen 36 dereceyi aşmamak için m40'ı yavaş yavaş eklemeye başlayın? Bu uygun olur mu? Yoksa her şeyi reaksiyon sıcaklığı olan 34 dereceye kadar ısıtıp m40'ı ancak ondan sonra mı ekleyeyim?

Bir sorum daha var. Serbest bazı nasıl temizlerim?

Kalan bromoketonu çıkarmak için serbest bazı eşit hacimde %10'luk sodyum trisülfat çözeltisiyle iki kez yıkamak ve 2 kez temiz suyla yıkamak yeterli mi? Başka bir şey kullanmak gerekli mi?

Neden aseton içinde hidroklorik asit ile pH 6'ya nötralize ettiğimde, HCL:aseton karışımını serbest baza eklediğimde renklenmeye başlıyor. Daha sonra tozu kar beyazına yıkamak çok zor.

Aklıma gelen renkler mavi, yeşil, koyu kırmızı ve pembe.

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Eğer 34 derecelik bir sıcaklıkta yapmak istiyorsanız ısıtmanız değil soğutmanız gerekecektir. Metilini 10 - 15 dakika içinde ekledikten sonra, karışım kendi kendini iyileştirmeye başlayacak, metilini eklemeden önce bromketonu ısıtacaktır. Tam olarak 34 derece, diklormetanın çözünmüş bromketon ile kaynatılmasının neden yüksek sıcaklıklarda olacağı özellikle açık değildir. Asidik olduğunda, aseton genellikle Mephedron'a renk verir, birisi bunun yerine etilasetat kullanmasını ve tuz-asit izopropanol ile asitleştirmesini, birisinin su ile ekşitmesini ve sonra çıkarmasını önerir.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Merhaba. BK4'ün DCM (25-26 derece C) içinde sulandırılmasından sonra, şişe karıştırıcı üzerine yerleştirildi ve maksimum karıştırma açıldı. Isıtma devre dışı bırakıldı. M40'ın tamamı bir kerede eklendi, 5-10 dakika sonra sıcaklık 30-35 dakikada 35-37 dereceye çıkmaya başladı, ardından kendi kendine düşmeye başladı. Tüm reaksiyonun yaklaşık 3,5-4 saat sürmesi gerektiğini ve sıcaklık otomatik olarak düşmeye başladığında sona ereceğini belirtmişsiniz. Bende 30-35 içinde sadece 35-37 dereceye kadar ısındı ve düşmeye başladı. Neyi yanlış yapıyorum?

StarWars

Don't buy from me
New Member
Reaction score
71
bu sentezde dcm mi̇ktari nasil hesaplanir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
orantılı olarak

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Bu yöntemi denedim x hazır 2b4chloro. Soğuk yumuşak taşlar elde ettim. Aseton ile temizledikten sonra verim düşük +-% 20 idi.

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Bu 12 saatlik dondurucudan sonra

Attachments

• MmWKsIxTZd.jpg
    MmWKsIxTZd.jpg
    185.2 KB · Views: 313
  • baKWE6PDQ9.jpg
    baKWE6PDQ9.jpg
    144.6 KB · Views: 312

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Sizi selamlıyorum beyler! diklorometanın yerini ne alabilir? benzen, aseton, izopropil alkol, etil asetat, petrol eteri mevcut. hızlı bir cevap bekliyorum. beş saat kaldı ve laboratuvar kapanacak.

Reaction score
296
Benzen işe yarayacaktır, ancak metodoloji biraz değişecektir. Bana PM atın, size her şeyi ayrıntılı olarak anlatayım.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Benzen reaksiyonu ile ilgili bazı ipuçları da isteyebilir miyim? Şu anda benzen üzerinde kristal verimi %53-55 civarında. Belki bir şeyler faydalı olabilir. Saygılar ve selamlar

StarWars

Don't buy from me
New Member
Reaction score
71
Kullanmayın
Bezen toksiktir toulen veya dcm kullanın

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Aslında bunlar aynı zamanda toksiktir. Uygun koruma ile (iyi havalandırılmış alan ve yüz maskesi), herhangi bir zarar 0 ile çarpılabilir.

euphoria84

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Bunu bir Rus forumunda buldum, onlara göre %100 Bromoketon 30 santigrat derecede 7 saat içinde reaksiyona giriyor

Attachments

• 9bmrcLKsCH.jpg
    9bmrcLKsCH.jpg
    112.3 KB · Views: 486

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Yazar Linx (yasaklandı) bilgi güvenilir değildir. Diklorometan içindeki reaksiyon 30 derecede ortalama 2 saat sürer.

StarWars

Don't buy from me
New Member
Reaction score
71
Polis kimyager, toulen ile 20 ° C'de 24 saatin çok sentez olduğunu, en iyisinin hızlı saf ve çok olduğunu söylüyor.

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
Aseton veya IPA yoksa bunları metanol veya etanol gibi başka bir alkolle değiştirebilir miyim?

hexen

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Sadece etil asetat değil