Videosinteza 1-fenil-2-nitropropena (P2NP) iz benzaldehida in nitroetana. Henryjeva reakcija.

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
koliko stopenj tem


Koliko stopinj temperature ste ohranili za refleks..
 

quite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Zahvaljujemo se vam!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
50-odstotno ocetno kislino lahko dobim le lokalno, ali lahko uporabim to? če da, kakšne spremembe bi naredil ( toplotna metoda ).
Vem, da je ocetno kislino težko popolnoma zgoščiti, ali obstaja način, da jo zgoščim do 80 %?
Ali pa lahko uporabim drugo kislino?
Ali obstajajo kakšna tveganja, na katera moram biti pozoren? (eksplozivni/strupeni hlapi?)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Preberite nit. To je bilo že vprašano.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Samo opozorilo: SWIM je nekje na clearwebu ugotovil, da določene tekočine za "varčevanje s čopiči" vsebujejo predvsem nitroetan in niso preveč drage.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Dobrodošli
Na forumu obstaja nit za sintezo nitroetana
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nekateri ljudje poročajo, da to ni etno2, ne spomnim se, zakaj in kje sem to prebral, vendar stavim, da se lahko dokopljem do tega.
Kakor koli že, odlična shema za preusmeritev nitroetana, če ga nadomeščajo s čim drugim.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
To je škoda =(

Morda bom moral kmalu naročiti nekaj, da opravim testno vožnjo s to metodo, da vidim, ali je to legitimen ETNO2. Prebral sem eno objavo nekoga, ki je trdil, da ga je brez težav uporabil za proizvodnjo P2NP, tako da kdo ve. Želim si, da bi imel enostaven način za izdelavo sam
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Zanima me samo, ali bi lahko to metodo zmanjšali na polovico prvotnih količin skupaj z na primer uporabljeno 5-litrsko bučko ?
Ta
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Bien sûr.100g vašega alkena lahko linearno reagira z reagentom za skaliranje, razen morda manj ipa idk točno, grem na oko, v 1L erlenmeyerja ni problema. računam, da bi lahko pritisnili 200, vendar prekomerno polnjenje nad določeno točko ni košer.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Zahvaljujoč se bo linearno zmanjšal in poskusil
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Nekje sem prebral, da se amonijev acetat lahko uporablja kot katalizator v Henryjevih reakcijah, ali ga lahko tukaj uporabim v mikrovalovni metodi in kakšno količino bi potreboval? Hvala,
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Lahko, vendar so rezultati slabši, nikoli nisem rad uporabljal acetata v tej sintezi. Cikloheksilamin in butilamin sta najboljša katalizatorja.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
našel sem metodo, pri kateri raztopino benzaldehida in nitroetana z metilaminom kot katalizatorjem pustite 2 tedna v temnem prostoru in so poročali o višjih izkoristkih, je kdo od vas to že poskusil ali ve, ali bi to lahko delovalo?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Pozdravljeni s3v3n,
To sem poskusil z uporabo benzaldehida, nitroetana in n-butilamina. Kot predlogo sem uporabil 3,4-DMA iz podjetja PIHKAL. Namesto veratraldehida in n-amilamina sem uporabil benzaldehid in n-butilamin ter ustrezno prilagodil količine.

Po enem mesecu se zdi, da se RM ni spremenil. Nobena trdna snov se ni oborila.

To je bil moj zadnji poskus v vrsti neuspešnih reakcij s tem nitroetanom:

Nipron ®™ dodatek za obogatitev goriva cas 79-24-3 Čisti nitroetan na osnovi, 100 ml.

To naj bi bilo > 98 % nitroetana (NE). Nisem imel načina, da bi ga dokončno preveril, zato bi lahko bil kaj drugega kot NE ali pa bi imel visoko vsebnost vode. Bil je tudi drag - 125 USD za 100 ml.

Mislim, da bi ta reakcija (in mislil sem, da gre za Knovenaglovo reakcijo, ne za Henryjevo reakcijo!) delovala, vendar je morda v nesubstituiranem benzaldehidu nekaj, kar zahteva drugačne reakcijske pogoje.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Uporabite razmerja in pogoje, zapisane v tej temi, deluje optimalno.
Izdelano po različnih poteh. Butilamin in cikloheksilamin sta najboljša katalizatorja za ta postopek.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
ali bi bilo mogoče uporabiti tudi metilamin hcl kot katalizator, bi ga bilo veliko lažje dobiti zame
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Da, tudi etilamin deluje v redu.

EDIT: Oh, rekli ste HCl, to ne bo delovalo, morate mu dodati alkalno raztopino, da dobite prosto bazni metilamin, nato pa ga uporabite kot v postopku.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nisem prepričan, da ima metilaminska baza zadostno bazično moč. Lahko poskusite s trietilaminom ali dietilamijem.
 
Top