Moja syntéza 3-CMC

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
Na meranie pH používate pH meracie prúžky alebo digitálny prístroj na meranie pH?
Pri filtrácii postupujete gravitačne alebo vákuovo?
Na oddelenie dvoch kvapalín s rôznou hustotou používate oddeľovací lievik?
Počas procesu metylamínovania ste nádobu uzavreli, aby výpary neunikali, alebo ste ju nechali otvorenú?
Aby ste získali priehľadné kryštály, umyli ste ich alebo akú techniku ste použili?
Koľko dní trvalo, kým sa kryštály vytvorili, a v akej nádobe ste ich nechali odpočívať a uzavreli ste uvedenú nádobu alebo ste ju nechali otvorenú, aby sa rozpúšťadlo mohlo odparovať?
Koľko ste zaplatili za prekurzor? a prekurzor bol už hotový alebo ste museli kúpiť prekurzor a potom ho sami syntetizovať?
Ďakujem!!
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Na meranie pH používate pH meracie prúžky alebo digitálny prístroj na meranie pH?
Papieriky a podľa vône/farby

Pri filtrácii postupujete gravitačne alebo vákuovo?
Gravitáciou na mosadznej látke/gaze

Na oddelenie dvoch kvapalín s rôznou hustotou používate oddeľovací lievik?
Dekantujte čo najviac vody, pričom ponechajte aspoň nejaké zvyšky

Počas procesu metylácie ste nádobu uzavreli, aby výpary neunikali, alebo ste ju nechali otvorenú?
kondenzátor bez tečúcej vody jemne uzavretý rukavicou a gumičkou

Aby ste získali priehľadné kryštály, umyli ste ich alebo akú techniku ste použili?
Zrážanie -> filtrácia -> ďalšia rekryštalizácia vo vode + acetón/IPA

Koľko dní trvalo, kým sa kryštály vytvorili, a v akej nádobe ste ich nechali odpočívať a uzavreli ste uvedenú nádobu alebo ste ju nechali otvorenú, aby sa rozpúšťadlo mohlo odparovať?
V závislosti od toho, aké veľké a pekné chcete mať kryštály, môžete počas rex odparovať dané množstvo rozpúšťadla, väčšie odparovanie a rýchle chladenie = malé kryštály, ale vhodné na fajčenie, menšie odparovanie a jemné chladenie = veľké Ak sa odparí väčšina rozpúšťadla, kryštalizácia môže trvať menej ako hodinu, otvorte pyrexovú nádobu

Koľko ste zaplatili za prekurzor? a prekurzor bol už hotový alebo ste si museli kúpiť prekurzor a potom ho sami syntetizovať?
Bez komentára
Ďakujem!!
Nemáte za čo
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Pri používaní digitálneho ph prístroja a DCM buďte opatrní, ak ho počas monitorovania necháte v rm, prístroj sa roztopí.
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Zaujímalo by ma, čím to je, že pri okysľovaní 3-cmc sa zdá, že je vhodnejšie pracovať vo vodnej vrstve namiesto organickej vrstvy. Vyskúšal som aj vašu metódu @Jesse_Pinkman_ a mal som dobré výsledky pri práci vo vodnej vrstve. Pri práci v organickej vrstve som nikdy nedostal soľ, len kal. Pracujem však aj s veľmi malým množstvom ketónov, približne 15 gramov. Ako amatér sa snažím zdokonaliť svoju techniku a nechcem plytvať veľkými množstvami cenných prekurzorov.
 

ELAIGIBBOR

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Rád by som vyskúšal vašu syntézu, pokračujte v jej zlepšovaní brat
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Prečo môj olej 3 cmc počas okyslenia sčernel? dostanem ho presne na 5,5 až 6 a sčernel
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Možno príliš rýchlo kvapnete kyselinu... radšej ochlaďte rm a kyselinu. Okysľujete organickú vrstvu alebo spolu s vodou?
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
len organickú vrstvu, áno, mám podozrenie, že okysľujem príliš rýchlo.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Dajte rovnaké množstvo dest.vody do rm, potom pomaly po kvapkách okysličujte, potom vezmite vrstvu vody, aby sa odparila
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
dostanete po pridaní kyseliny viditeľné vrstvy vody a voľnej bázy?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Áno, a potom vezmite hornú vrstvu, spodná vrstva bude zlikvidovaná.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Ak sa používa dcm, pri použití etylacetátu odoberiete spodnú/vodnú vrstvu
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Potom si myslím, že niečo robíte zle... Chceli by ste opísať kroky vašej syntézy?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Vykonala som metylamínovanie tak, že som nechala 2b3c dcm a metylamín 12 hodín bez tepla len za stáleho miešania, zlikvidovala som vrchnú vrstvu, 2-krát som premyla spodnú vrstvu, zlikvidovala som vrchnú vrstvu, pridala som kyselinu do 6 a kvapalina sa stala veľmi tmavočervenou.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Postup znie dobre, kvapkanie pomalšie s dobrým miešaním
tiež buďte trpezliví len s DCM, niekedy sa rozhodne vyprchať za 2 min, niekedy potrebuje hodinu miešania, tu pomôže acetón, odporúčam ho použiť (ak je to možné, tak studený).
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Dobre, viem, že je to hlúpe, avšak len aby bolo jasné, takže po okyslení odoberiete vrchnú alebo spodnú vrstvu na sušenie pomocou dcm? Som zmätený
 
Top