Syntéza 4-MMC (mefedrónu). Bromácia v dichlórmetáne.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Váš komentár ma veľmi zaujal. Niekto to už tu na fóre spomínal.

Plánujem pevne nastaviť teplotu na 34 stupňov (polovica z uvedeného rozsahu 32-36 stupňov) a reakčný čas na 4 h.

Osoba, ktorá poskytla túto informáciu, uviedla aj pomery pre túto reakciu.

Konkrétne:
- 100 g bk4
- 250 ml DCM
- 150ml m40

1. Budú tieto pomery činidiel správne?
2. Mám pridať 1/2 m40 na začiatku a 1/2 m40 po jednej hodine reakcie. Aký je účel tohto postupu? Chápem, že na skrotenie teploty, ale aký je rozdiel, či to urobíme v 1 kroku alebo to rozložíme na dva prístupy?

Jeden prístup k tomuto pokusu som už mal. Pridala som všetko v pomere, ako je uvedené vyššie. Zmes som zohrial na 20 stupňov a začal som pridávať m40. Bohužiaľ, teplota nezačala stúpať sama od seba. Po spustení ohrevu z vonku teplota zrazu vyskočila na 40 stupňov. Kvapalina začala vrieť a nepomohlo ani vypnutie kúrenia.

Čo si myslím. Pred pridaním m40 zohriať reakčnú hmotu na 25-30 stupňov a až potom začať postupne pridávať m40, aby sa neprekročilo spomínaných 36 stupňov? Je to v poriadku? Alebo to mám celé zohriať na reakčnú teplotu 34 stupňov a až potom pridať m40?

Mám ešte jednu otázku. Ako vyčistím voľnú bázu?

Stačí, ak voľnú bázu dvakrát premyjem rovnakým objemom 10 % roztoku trisulfátu sodného, aby som odstránil zvyšky bromoketónu, a 2-krát ju premyjem čistou vodou? Je potrebné použiť niečo iné?


Prečo keď neutralizujem kyselinou chlorovodíkovou v acetóne na pH 6, pri pridaní zmesi HCL:acetón do voľnej bázy sa začne sfarbovať. Je strašne ťažké potom prášok vyprať na snehobiely.

Farby, ktoré ma napadli, sú modrá, zelená, tmavočervená a ružová.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Ak chcete robiť pri teplote 34 stupňov, budete musieť chladiť, a nie zahrievať. Po pridaní metylínu za 10 - 15 minút sa zmes začne samovoľne zahrievať, pred pridaním metylínu zahrejte bromketón. Nie je obzvlášť jasné, prečo práve 34 stupňov, dichlórmetán var s rozpusteným bromketónom bude pri vysokých teplotách. Pri kyslom acetóne často dáva farbu mefedrónu, niekto odporúča namiesto neho použiť etylacetát a okysliť soľou -kyselinou izopropanol, niekto okysliť vodou a potom odstrániť.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Ahoj. Po rekonštitúcii BK4 v DCM (25 - 26 °C) sa banka umiestnila na miešadlo a zaplo sa maximálne miešanie. Ohrev je vypnutý. Celá m40 sa pridala naraz, po 5 - 10 min začala teplota stúpať na 35 - 37 stupňov za 30 - 35 minút, potom začala sama klesať. Spomínali ste, že celá reakcia by mala trvať približne 3,5-4 hodiny a skončí sa, keď teplota začne automaticky klesať. U mňa sa za 30-35 minút zohriala len na 35-37 stupňov a začala klesať. Čo robím zle?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Ako vypočítať množstvo dcm v tejto syntéze?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Vyskúšal som túto metódu x hotové 2b4chloro. Dostal som studené mäkké kamene. Po očistení acetónom bol výťažok nízky +- 20 %.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
To po 12 hodinách mrazenia
 

Attachments

  • MmWKsIxTZd.jpg
    MmWKsIxTZd.jpg
    185.2 KB · Views: 313
  • baKWE6PDQ9.jpg
    baKWE6PDQ9.jpg
    144.6 KB · Views: 312

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdravujem vás, páni! čím možno nahradiť dichlórmetán? k dispozícii sú benzén, acetón, izopropylalkohol, etylacetát, petroléter. dúfam v rýchlu odpoveď. zostáva päť hodín a laboratórium bude zatvorené.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Benzén bude fungovať dobre, ale metodika sa trochu zmení. Napíšte mi PM a ja vám všetko podrobne poviem.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Môžem vás tiež požiadať o niekoľko tipov na reakciu na benzén? V súčasnosti je na benzéne výťažok na kryštáli približne 53-55 %. Možno bude niečo užitočné. S pozdravom a alletings
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Nepoužívajte
Bezen je toxik používať toulen alebo dcm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
V skutočnosti sú aj toxické. S vhodnou ochranou (dobre vetraný priestor a maska na tvár) možno prípadné poškodenie vynásobiť číslom 0.
 

euphoria84

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Toto som našiel na ruskom fóre, podľa nich 100 % bromoketón reaguje za 7 hodín pri 30 stupňoch Celzia
 

Attachments

  • 9bmrcLKsCH.jpg
    9bmrcLKsCH.jpg
    112.3 KB · Views: 486

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Autor Linx (zakázal) informácie nie sú spoľahlivé. Reakcia v dichlórmetáne trvá v priemere 2 hodiny pri teplote 30 stupňov.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Policajný chemik hovorí, že 24h v 20°c s toulenom je veľa syntéza najlepšia je rýchla čistá a veľa.
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
38
Reaction score
12
Points
8
Ak nemám acetón alebo IPA, môžem ich nahradiť iným alkoholom, napríklad metanolom alebo etanolom?
 

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Nie len etylacetát
 
Top