Metamfetamina cehă (aka pervitin) vs metamfetamina cristal

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Metamfetamina cehă tradițională, cunoscută local sub numele de pervitin, este fabricată din (pseudo)efedrină folosind iod și fosfor roșu. Am înțeles că acest proces nu modifică chiralitatea moleculei de plecare și, prin urmare, produce 100 % d-meth.

Crystal meth este promovat ca fiind, de asemenea, d-meth, dar pare considerabil mai slab în comparație cu meth-ul ceh original. Mă întreb de ce se întâmplă acest lucru, din moment ce se presupune a fi același lucru. Are cineva vreo idee pentru a explica această diferență?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Este foarte simplu. Atunci când reduceți efedrina/pseudoefedrina, ceea ce este redus este primul carbon chiral (fiecare are câte 2), astfel încât, atâta timp cât utilizați 1R 2R efedrină sau 1S 2R pseudoefedrină, obțineți R meth (1 este primul carbon chiral și este redus). Cea mai mare parte a metamfetaminei din zilele noastre (clandestină) este fabricată din P2P/pmk/BMK/ fenilacetonă, care conține atât 2R, cât și 2S, astfel încât, dacă nu treceți prin etape suplimentare costisitoare și consumatoare de timp, metamfetamina de cristal este metamfetamină racemică D L (R/S) și este 50% decongestionant nazal
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Am înțeles că racemicul nu se cristalizează și doar variantele D și L mai mult sau mai puțin pure se cristalizează, motiv pentru care mă așteptam ca metamfetamina cristalină să fie doar d-meth (sau eventual l-meth). A fost aceasta o presupunere incorectă? Motivul pentru care racemicul nu cristalizează pe care l-am găsit este că izomerii D și L pur și simplu nu formează o structură cristalină din cauza faptului că sunt molecule de formă diferită.

Faptul că metamfetamina cristalină este de fapt racemică (cu excepția cazului în care au fost luate măsuri suplimentare) ar explica multe lucruri.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Da, a fost o presupunere incorectă. Meth racemic cristalizează foarte bine și are o formă intermediară între cioburile lungi și înguste de D și formele plate și pătrate de L. Cred că un ochi format ar putea estima în mod rezonabil excesul entomeric uitându-se la formă (cred că pot)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
PZJ6YgHOFv
iată niște L-meth pe care le-am identificat pe acest forum și op a confirmat că a recristalizat rm-ul greșit. Probabil că arată Din același lot mai jos https://bbgate.com/threads/recrystallization-problem.7247/#post-31029 link clearnet
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Folosesc acid L-tartric (87-69-4) pentru a separa baza liberă de metil. După solidificare, adaug metanol și amestec pentru a separa solidul. Apoi extrag falsa bază liberă de metil din soluția de metanol. Baza liberă în acest moment ar trebui să fie D- FB, corect? Am obținut acest tip de cristal după acidificare și recristalizare, dar ar trebui să fie D-metil. De ce starea de cristalizare este aceeași cu cea a fulgului pătrat pe care l-ați menționat? În acest moment, ați spus că acesta este L-metil. Am dreptate? Am făcut ceva greșit.
 

Attachments

  • fEsbizhgXK.jpeg
    fEsbizhgXK.jpeg
    4 MB · Views: 71
  • hjMrXy2PNi.jpeg
    hjMrXy2PNi.jpeg
    3.8 MB · Views: 75

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, încercați produsul. După aspectul său, nu este sigur că este L-meth. Când SWIM a împărțit produsul, cristalele arătau similar și era izomerul D. Când veți afla ce este în imagine, vă rog să-mi spuneți
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Bine, voi cere oamenilor să utilizeze acest produs, deoarece nu am experiență cu acest produs, deci nu știu ce gust și senzație au D-METH și racemic corect. Voi veni aici din nou după ce am încercat răspunsul.

De asemenea, voi cristaliza o altă ceașcă de L-metil și voi încerca să o cristalizez pentru a observa starea și a cere altora să o încerce.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Atden5h3Y9

Aceasta este în mod clar D-meth vândută de unul dintre dealerii noștri europeni, iar în continuare voi posta niște metamfetamină racemică care este norma pentru noi, care obținem toată metamfetamina cartelurilor din SUA
Rețineți că este mai lung și mai subțire decât L, dar mai scurt și mai lat decât D
Cz3FdtLb5y
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Un lucru destul de important despre pervitina cehă care utilizează toluen. Pe străzile cehești se obține prin 90% chestii umede care conțin toluen. Acest lucru face efectul de "căldură rapidă" la aplicare. Cu cioburile de metamfetamină se simte "înțepătura" din cauza HCL. Pervitina cehă conține, de asemenea, multe resturi dezechilibrate (producătorii de aici nu dau doi bani pe puritate) ... cum ar fi iodul și uneori acidul din celulele bateriilor. (Acest lucru poate dăuna vieții!)
+Este, de asemenea, comun ați găsit "rahat maro supraîncălzit", care vă poate ține pentru mult timp...
Czech pervitin nu este despre puritate, dar oricum puteți simți de suficient de rapid decât 90% + meth.
Meth-ul pur este neted. Pervitin este ca un șmirghel ascuțit.

Am luat multe tipuri de metamfetamină. Rahatul ceh este mai nebunesc și, de asemenea, mult mai periculos.

Dependenții de droguri cehi de obicei nu vor cristale pure, pentru că nu se simt bine.
Abia acum am cristale din Olanda, amicii nu au destul...
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
De asemenea, pervitin este un nume de marcă al metamfetaminei utilizate de wehrmacht
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Da, o realitate. Numele pervitin se ține între oameni.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Este păcat că nu există o procedură detaliată pentru prepararea de metamfetamină în cehă.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Ce vreți să spuneți? Înțeleg că procesul standard bazat pe pastile de (pseudo)efedrină folosind fosfor roșu și iod este bine documentat, atât în literatura de specialitate, cât și în videoclipuri aici pe BB.
 
View previous replies…

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Mă refer la "drumul ceh". Este o reacție care durează aproximativ 1 oră, folosind acid fosforic. Iodul este adăugat treptat. Din păcate, procedura exactă nu este documentată aici. Ea este utilizată în întreaga Republică Cehă.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Citez o procedură parțială:
fosfor roșu, iod pseudoefedrină raport 0,3-1-1 și acid fosforic. pse se amestecă cu fosforul, se pune într-un balon, se toarnă cu acid pentru a-i da consistența unui sirop gros. se încălzește la 110 grade, apoi se adaugă iod de 10 ori timp de 2 minute fiecare. ultima șansă va fi la o temperatură de 127 de grade și se menține intervalul de temperatură 127-135 timp de cel puțin 40 de minute. se stinge reacția cu apă, se filtrează într-un toulen și se alcalinizează la ph13+, se filtrează, se acidifică și se folosesc cele mai bune matrozuri pe care le-ați avut vreodată
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Cunoașteți pe cineva care gătește acest lucru și ar vinde prin escrow? Mi-ar plăcea să o încerc și eu.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Nu pot ajunge direct la sobă. Cei pe care i-am cunoscut sunt în închisoare. Aici, în Republica Cehă, există o mulțime de astfel de aragazuri, dar nu cunosc pe nimeni care să le trimită. Practic, doar aici se gătește așa. Această procedură este periculoasă dacă nu se respectă exact procedura, se poate produce o explozie, de aceea probabil că nu este prezentată exact nicăieri pe bbgate, ceea ce regret pentru că este rapidă și foarte puternică.
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
te referi la acidul fosforic h3po3? personal nu am găsit niciodată această mare diferență între gătitul sudo cu rp/i sau h3po3, în afară de faptul că gătitul cu acid este mai rapid
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
o mulțime de băieți de pe forumurile vechi wetdream sau de la vespiary au gătit mult cu h3po3.
am învățat prin video de la tramp în urmă cu aproximativ 10 ani
 

JesusCrystal

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Mar 4, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
când am citit aici, mi s-a părut amuzant la început, dar acum că mă gândesc, tot ce scrieți aici mă sperie absolut și în sfârșit înțeleg.

Sunt din Republica Cehă și gătesc activ de aproape 10-12 ani, iar înainte de asta am ajutat în mod regulat doi maeștri din vechea școală de când aveam 15-16 ani, care au gătit de când m-am născut.


ceea ce scrieți cu toții aici este o prostie pe jumătate sau mai degrabă doar chimie teoretică care nu vă este de folos.


Caut cunoștințe superioare aici de mai bine de un an, sunt surprins cu entuziasm de cât de inteligenți sunt oamenii de aici, care știu și pot face totul.


O vreme am avut iluzia că sunt doar un bucătar inferior, care are doar cunoștințe generale de chimie... cu orice preț, am vrut să învăț alte căi decât a noastră, cea cehă...


acum nu sunt deloc surprins că aici pe piața drogurilor oamenii laudă un anumit produs și în același timp nici măcar nu știu cum funcționează adevăratul PIKO și se ceartă cu unul sau doi oameni care au dreptate că nu valorează nimic.


Căutam ceva care nu există... Am găsit de fapt - mândria mea.

ȘI NU-I MAI SPUNE PERVITINE, așa îi spunea compania Temler Werke în timpul celui de-al doilea război mondial


NOI AVEM PIKO, NENOROCIȚILOR :-*
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Calmează-te, omule, ne bucurăm să te avem printre noi. Majoritatea dintre noi, cei de aici, nu am gătit niciodată, nu deținem nicio educație formală în domeniul chimiei organice și nu pretindem sau pretindem contrariul. Orice sfat sau afirmație cu privire la gătit în afara tutorialelor video sau a scrierilor cuprinzătoare ar trebui să fie luate cu un mare vârf de sare.

Dacă doriți să aduceți beneficii comunității și să împărtășiți rețeta dvs. sau să discutați anumite aspecte ale preparării (proporții, sincronizare, adăugarea rapidă/lentă a ingredientelor etc.), expertiza dvs. ar fi foarte apreciată. Puteți face acest lucru aici, în acest fir sau în https://bbgate.com/b/Czech/ sau oriunde credeți de cuviință.

În ceea ce privește numele, am folosit "pervitin" ca nume semi-formal care este cel mai frecvent utilizat în știri și literatură care ar fi cel mai bine pentru publicul vorbitor de limba engleză.
 

miketate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Cartelul a trecut la laboratoare p2p în jurul 08/09 pseudo a fost cracare în jos pe... M-am întrebat de ce nu ar obține doar o parte din cultura vie din India și de a face propria lor L-PAC și apoi face pseudo din L-PAC (pseudo este singurul care nu este racmic într-un fel... ) pseudo metamfetamina este cea mai bună pentru că are toate moleculele potrivite pentru refacerea inhibițiilor dopaminei și creșterea producției de dopamină, în timp ce microfonul de cursă conține jumătate din drog cu dopamină euforică bună și jumătate din chestia aia rapidă care acționează asupra producției de norepinefrină și refacerea inhibițiilor...

Cartelul a angajat de fapt o echipă de cercetare și dezvoltare pentru a crea un proces de reciclare a jumătății de metamfetamină racmic care acționează asupra norepinefrinei... folosesc un catalizator non-racmic și îl distilează pentru a produce aproximativ 85/15 dope dopamină față de dope rapide norepinefrinei și o mulțime de impurități vin cu el (folosesc un distilator moon shine pentru distilare) și apoi curăță supa de cristale maro/metamfetamină lichidă cu acetonă și apoi ai cristale pure clare/albe...

Lucrul nebunesc este că unii oameni preferă metamfetamina ramică în detrimentul izomerului select și chiar folosesc un proces de racemizare a metamfetaminei de cristal

Chestia cu pseudo este că acesta conține literalmente molecula de metamfetamină și singurul lucru care i se face este o reducere pentru a rupe o bucată din molecula pseudo și bam ai meth...

Metamfetamina p2p este de mare puritate, DAR IMPURITĂȚILE CARE RĂMÂN ÎN PRODUSUL FINAL SUNT EXTREM DE TOXICE
 
Top