Izomerizarea canabidiolului (CBD) în canabinoide psihoactive

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
cum să fac hașiș din thc ce bază să iau pentru hașiș și în ce proporție să adaug thc pe care îl obțin din cbd?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Cred că concentrația de THC din hașiș în această rețetă ar fi ineficientă. trebuie să amestecăm cel puțin unu la unu baza de hașiș și thc pentru ca produsul să fie eficient. ce credeți?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Cu siguranță, proporțiile trebuie să fie schimbate. Nu vă pot sfătui cu privire la concentrația exactă de THC. Din câte știu eu, concentrația de THC trebuie să fie de la 2 până la 20 % în hașiș.
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Prin înlocuirea CBD cu CBDV sau CBDP în oricare dintre aceste conversii veți obține THCV & THCP.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
cum se obține thcp din cbd?
thcp este un produs foarte interesant, se spune că este mai puternic decât thcdelta9? cine l-a încercat vreodată?
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Am oameni care au probleme cu 2,5 mg de THCP tot timpul. Problema este să transformi un 5-carbon într-un 7-carbon, în timp ce CBDP este deja un 7-carbon, deci folosește CBDP în loc de CBD și ești în regulă! Oh, și veți produce o mulțime de resorcinol din această reacție, de asemenea, astfel încât să fie sigur de a face ceva cu asta înainte de a consuma...
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
De unde pot cumpăra cbdp gata preparat?
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Google cannabidiphorol izolat sau cannabidiphorol distilat, presupun.

Edit: DM'd tine.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Bună ziua familie, am urmat calea HCL cu toluen pentru izomerizarea izolatului meu CBD și am obținut un produs care arată destul de bine, culoarea este așa cum se arată mai jos în fotografiile pe care le voi publica, consistența este destul de solidă și chiar formează cristale dure atunci când separ o cantitate mică, așa că presupun că sinteza a funcționat perfect, în curând voi trimite un eșantion pentru a fi analizat și voi publica rezultatele pentru a vedea ce cantitate reală de Delta 8-9 și cbd a rămas pe spectru. (Să vedem cum arată în fotografiile mele și care este opinia experților).
 

Attachments

  • K3H8wL6YkP.jpg
    K3H8wL6YkP.jpg
    4.9 MB · Views: 455
  • oPqCLyOTkl.jpg
    oPqCLyOTkl.jpg
    4.4 MB · Views: 451

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Etanolul, acidul acetic și CBD au reacționat timp de 9 ore, iar în timpul reacției s-a obținut o soluție galben-aurie. Ulterior, s-a adăugat soluție de NaOH pentru a elimina acidul acetic, dar nu s-a obținut nicio stratificare și s-a transformat într-o soluție amestecată de culoare violet. Care este problema?
K8UEWdspIy
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
wow frate, acea culoare negricioasă chiar mă sperie foarte mult, cred că ar trebui să iei o mostră pentru a o analiza înainte de a o consuma, chiar nu știu dacă culoarea în acest caz va influența calitatea produsului, dar este într-adevăr un pic înfricoșător, poate mă înșel și se dovedește că are o mulțime de delta9/8 acolo. dar nu înțeleg cum ar fi putut rămâne o astfel de culoare închisă. fii în siguranță frate. salutări.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Cred că ar trebui să schimbați etanolul cu un alt solvent, cum ar fi diclormetanul sau toluenul, pentru a asigura separarea straturilor la adăugarea soluției de bază, cred că problema se datorează faptului că etanolul este foarte miscibil, încercați să înlocuiți solventul și veți vedea cum funcționează succesul în următoarea conversie de la cbd la cannas- deltas.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Este din cauză că CBD-ul nereacționat a reacționat cu leșia și a devenit violet?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
De ce nu încercați metoda HCL și toluen, sinteza a funcționat de prima dată și nu a existat nicio reacție ciudată pe parcurs.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
@Acidosis care arata super legit! că este modul în care arată ca atunci când a făcut într-un laborator prof

@aa1178251182 izomerizarea dvs. nu a funcționat și arată ca un test de fascicul cu toate cbd

 

gcblin

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 22, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, poate știe cineva. Deci, am izomerizat niște cbd prin h2so4, produsul finit te droghează, dar miroase a urină
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Siguranța pe primul loc, băieți
 

Attachments

  • jCcXlko3bF.pdf
    114.1 KB · Views: 880
  • lDNuMd5OK3.pdf
    135.1 KB · Views: 804
  • RScFL6yQwi.pdf
    4.3 MB · Views: 793
Top