Aveți întrebări?

fibinachi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
7
Reaction score
10
Points
3
mă întrebam dacă nu ar fi util un fir sticky privind linkurile către alte site-uri legate de medicamente, mai ales dacă faceți publicitate încrucișată forumului dvs. pe site-ul lor (bluelight și erowid îmi vin imediat în minte)

de asemenea, mi-ar plăcea să văd o subsecțiune pusă deoparte pentru revizuirea vânzătorilor de aici. Dacă începeți să includeți publicitate pentru piețele Darknet, ar fi util și un loc în care să le analizați.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Oh, nu, ce s-a întâmplat?
Nu-mi place acest stil, pot să-l schimb?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
De ce nu vă place? Este destul de confortabil, o chestiune de obișnuință.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Bună ziua Heisenberg, ați putea să-mi spuneți ce fel de sisteme de securitate are acest forum? Adică păstrează jurnalele IP etc.?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666

Am dezactivat înregistrarea IP. În plus, puteți utiliza domeniul onion prin intermediul unui browser tor, puteți încărca imagini în siguranță, deoarece ștergem automat toate metadatele. Toate mesajele din mesajele private sunt stocate timp de numai 30 de zile. Puteți utiliza chat-uri criptate, nici cheile de decriptare nu sunt stocate pe serverele noastre, odată ce confirmați că ați salvat-o.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Și da, forumul funcționează bine și fără JS. Totuși, nu văd niciun motiv să mă feresc de JS în 2k22.
 
Last edited by a moderator:

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Bine, domnule, aceasta este o informație importantă... Voi continua să dezactivez JS oricum haha.... cu cât mai multă securitate cu atât mai bine..
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Este o mișcare bună din partea dvs., dar sunteți și gazdele forumului sau doar operatorii care au închiriat, serverul rulează într-o mașină virtuală sau ca un dispozitiv autonom.
În fundal, poate că nu înregistrați niciun fel de date, dar găzduitorul însuși poate face acest lucru și toate serverele care rulează ca o mașină virtuală pot fi complet înregistrate, din câte știu eu. De fapt, nici nu ar trebui să mă implic, cred că știți ce faceți.
Chiar și în 2022, multe javascripts sunt încă utilizate pentru a citi datele browserului, pentru a face așa-numita amprentă digitală pentru a vă urmări pe net. Deoarece aici nu trebuie reîncărcate javascripte terțe, software-ul forumului și operatorii acestuia trebuie să fie pe deplin încrezători că astfel de date nu sunt citite pentru a reactiva javascriptele.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Pentru a rezolva problema amprentei rețelei, trebuie să utilizați un dispozitiv separat pentru a lucra. De exemplu, eu am un computer separat și un punct de acces la internet pentru a merge tor.
Dacă lucrați în domeniul drogurilor, nu este dificil să cumpărați un laptop.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Bine, dar asta nu rezolvă problema amprentei, veți fi identificat și cu acest laptop și se poate stabili că sunteți întotdeauna același utilizator unic. Astfel, se poate crea și un profil, care poate să nu concluzioneze asupra adevăratei tale persoane, pentru că ești încă anonim, dar se poate urmări amprenta și se pot căuta greșelile pe care le faci, pentru a te demasca atunci poate. Dacă dezactivarea javascript te face de negăsit pentru că 10 000 de laptopuri și PC-uri au aceeași amprentă digitală torproject, este o mare diferență. Atunci nu poți fi urmărit. Sper că m-am exprimat bine.
Dar este păcat :(
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Nu este periculos doar să activați JavaScript activat pe dark web, este periculos oriunde.
JavaScript poate fi utilizat pentru dezanonimizarea utilizatorilor prin exploatări și programe malware.
Din acest motiv, este recomandat să păstrați JavaScript dezactivat dacă anonimatul și securitatea sunt importante pentru dvs.
Același lucru este valabil și pentru Flash și, într-o mai mică măsură, chiar și pentru CSS... deși dezactivarea CSS ar distruge probabil aproape orice pagină web.

de asemenea, site-ul nu mai funcționează dacă JavaScript este dezactivat.
nu puteți citi mesaje private și, de asemenea, nu puteți viziona videoclipuri.
aceasta este o problemă serioasă de securitate
NU FOLOSIȚI NICIODATĂ JAVA DACĂ FACEȚI CEVA CEVA PRIVAT PENTRU CĂ NU ESTE PRIVAT CÂND ÎL FOLOSIȚI
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Singurul lucru care nu funcționează pe site-ul nostru fără javascript este vizionarea videoclipurilor, în rest, toate funcțiile pot fi utilizate.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

dacă aveți timp puteți să-mi trimiteți un mesaj privat plz ?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Acestea fiind spuse astăzi, vreau să subliniez faptul că înțelegem că majoritatea publicului este interesat să lucreze fără JS. Așa că vom face tot posibilul pentru a face utilizarea site-ului fără JS cât mai productivă. Dar trebuie să înțelegeți că atunci când echilibrați lucrul cu și fără JS, echilibrați trecutul și prezentul.
 
Top