Synteza wideo 1-fenylo-2-nitropropenu (P2NP) z benzaldehydu i nitroetanu. Reakcja Henry'ego.

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Ile stopni temperatury


Ile stopni temperatury utrzymywałeś dla refleksu ...
 

quite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Dziękujemy!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Lokalnie mogę dostać tylko 50% kwas octowy, czy mogę go użyć? Jeśli tak, jakie zmiany mógłbym wprowadzić (metoda termiczna).
Wiem, że uzyskanie pełnego stężenia kwasu octowego może być trudne, czy istnieje sposób na zwiększenie jego stężenia do 80%?
A może można użyć innego kwasu?
Czy są jakieś zagrożenia, o których powinienem wiedzieć? (wybuchowe/toksyczne opary?)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Przeczytaj wątek. To pytanie zostało już zadane.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Dla przypomnienia, SWIM odkrył gdzieś na clearweb, że poszczególne płyny "oszczędzające pędzel" zawierają głównie nitroetan i nie są zbyt drogie.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Witamy
Na forum znajduje się wątek dotyczący syntezy nitroetanu
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Niektórzy twierdzą, że to nie jest etno2, nie pamiętam dlaczego i gdzie to przeczytałem, ale założę się, że mogę to wykopać.
Tak czy inaczej, świetny schemat, aby przekierować nitroetan, jeśli zastępują go czymś innym.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Szkoda =(

Być może będę musiał wkrótce zamówić trochę, aby przeprowadzić test przy użyciu tej metody, aby sprawdzić, czy jest to legalne ETNO2. Czytałem jeden post kogoś, kto twierdził, że użył go bez problemu do produkcji P2NP, więc kto wie. Chciałbym mieć łatwy sposób na zrobienie tego samemu
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Zastanawiam się tylko, czy ta metoda może być zmniejszona o połowę oryginalnych ilości wraz z 5-litrową kolbą używaną na przykład?
Ta
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Bien sûr. 100 g alkenu można poddać reakcji skalowania odczynnika liniowo, z wyjątkiem może mniej ipa, nie wiem dokładnie, idę na oko, w 1L erlenmeyer nie ma problemu. Myślę, że można wcisnąć 200, ale przepełnienie powyżej pewnego punktu nie jest koszerne.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Dziękujemy za liniowe skalowanie w dół i spróbowanie swoich sił
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Czytałem gdzieś, że octan amonu może być używany jako katalizator w reakcjach Henry'ego, czy mogę go użyć tutaj w metodzie mikrofalowej i jakiej ilości będę potrzebować? Dzięki
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Można, ale wyniki są gorsze, nigdy nie lubiłem używać octanu w tej syntezie. Najlepszymi katalizatorami są cykloheksyloamina i butyloamina.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Znalazłem metodę, w której pozostawia się roztwór benzaldehydu i nitroetanu z metyloaminą jako katalizatorem w ciemnym miejscu na 2 tygodnie i odnotowano wyższą wydajność, czy ktoś już tego próbował lub wie, czy to może zadziałać?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Cześć s3v3n,
Spróbowałem użyć benzaldehydu, nitroetanu i n-butyloaminy. Jako szablonu użyłem 3,4-DMA z PIHKAL. Zamiast weratraldehydu i n-amylaminy użyłem benzaldehydu i n-butyloaminy i odpowiednio dostosowałem ilości.

RM wydaje się niezmieniony po miesiącu. Nie wytrąciły się żadne ciała stałe.

Była to moja ostatnia próba w szeregu nieudanych reakcji z tym nitroetanem:

Nipron ®™ dodatek wzbogacający paliwo cas 79-24-3 Czysty nitroetan, 100 ml.

Miał to być >98% nitroetan (NE). Nie miałem żadnego sposobu, aby to ostatecznie sprawdzić, więc może to być coś innego niż NE lub mieć wysoką zawartość wody. Był też drogi - 125 USD za 100 ml z dostawą.

Myślę, że ta reakcja (a myślałem, że to reakcja Knovenagle'a, a nie Henry'ego!) zadziała, ale może być coś w niepodstawionym benzaldehydzie, co wymaga innych warunków reakcji.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Stosowanie proporcji i warunków opisanych w tym temacie działa optymalnie.
Wytwarzane różnymi drogami. Najlepszymi katalizatorami tego procesu są butyloamina i cykloheksyloamina.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Czy możliwe byłoby również użycie metyloaminy hcl jako katalizatora, byłoby to dla mnie znacznie łatwiejsze do zdobycia?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak, etyloamina również działa ok.

EDIT: Och, powiedziałeś HCl, to nie zadziała, musisz dodać do niego roztwór alkaliczny, aby uzyskać wolną zasadę metyloaminy, a następnie użyć jej zgodnie z procedurą.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie jestem pewien, czy baza metyloaminowa ma wystarczającą moc. Możesz spróbować trietyloaminy lub dietyloaminy.
 
Top