Efedrin kivonása növényekből

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Szia. I ve bough közel 1kg a Xina, talán tudnék segíteni u
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Fagyasztás és súrlódás (alulról dörzsölés egy üvegrúddal)? Köszönöm . Nem próbáltam ezt. Ezután a folyamat után a kristályosodásnak szobahőmérsékleten is stabilan kell kialakulnia, miután kihúzták a hűtőből?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Igen, nézze meg az Olvadáspontot a bejegyzés tetején.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
érdekes információk
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Az efedra növényekről... Hol találom ? Van valakinek tapasztalata, hogy valamelyik európai országban nő? Például délen? Horvátországban ?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nagyon remélem, hogy az Ephedra dystachia nem az Ön fejében van, mert a kihalás szélén áll, és a természet elleni bűncselekmény, hogy összegyűjti az élőhelyéről olyan dolgok gyártásához, ahol a diasztereoizomer tisztasága irreleváns (mint például a met, ahol a pszeudoefedrin rendben van)... még akkor sem, ha azt mondaná, hogy aminorex-származékokat szeretne készíteni, ahol a kiralitás egy dolog, kérjük, hagyja a természetet, és próbálja meg közvetlenül beszerezni, vagy merüljön el az enantioszelektív szintézisben, ez a kémia forró területe mostanában.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Ezt többször is megpróbáltam az itt és más helyeken említett módon, és csak olyan iszapot kaptam, amely Chen-Kao reakcióval negatívan tesztel.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Teljesen hasonló feltételekkel végezte őket? Biztos, hogy a nyers növények efedrint tartalmaznak? Valószínűleg csak gyomfű van.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Az efedra minősége ismeretlen Van néhány 10:1 és rendszeres növényi anyagom Kínából
Pontosan ezt követtem, de 50% -os térfogatnál a kivonattal, és amikor gázosították, csak sötét lett, csapadék nélkül.

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Alkoholos extrakciók és egyéb kísérletek a növényi anyaggal nem vezettek sehova. Legközelebb kipróbálom a leírást a tiszta növényi anyaggal, és meglátjuk, hogy megy.
Lehet, hogy egy ghetto soxhlet extrahálót fogok futtatni, amiben egy nyomáskiegyenlítő tölcsért használok kondenzátorral, hogy kloroformot pumpáljak át a növényi anyagon.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Helló, újonc vagyok, és még mindig próbálom megtanulni a kémiát. Az angolom nem jó, a Google fordítót használom, kérem, értse meg。.
A "Második (egyszerűsített) extrakciós módszer az efedrinmentes bázishoz" című cikkel kapcsolatban van néhány kérdésem。.
1. kérdés。 Hány gramm efedraport kell használni az 1. és 2. lépésben?
2. kérdés。1. lépés: "b) 15 perc elteltével szűrje át a pépet egy #15 aranyszűrőn, az aranyszűrő belsejében egy kávéfilterrel (használhat laboratóriumi üvegtölcsért vagy más szűrőszitát), majd tegye félre a pépet". Ezután is működik még a "pép"? Eldobhatom a "pépet" ebből a lépésből, miután végeztem vele? Mit csináljak a "pép"-el?
3. kérdés。2. lépés: "a) Ugyanaz, mint az előbb, egy négy literes Pyrex edénybe tettem. Az edényhez adjunk 750 ml naftát, 5-10 percig rázzuk erőteljesen, és hagyjuk ázni három napig." "egy négy kvartos Pyrex edénybe helyeztük.". Mire utal elsősorban az "ez"? A fehér porra az első lépés után? Vagy az első lépésben a b lépésből származó paszta? Vagy az új efedraporra?
Elnézést, mert az angolom nem jó, ezért néhány kérdés lehet, hogy nehezen érthető. Várom a válaszát, köszönöm!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, elnézést a hosszú válaszért.
Válasz 1: A hozzászólás végén ezt olvashatja:
A2: kérjük, olvassa el figyelmesen a hozzászólást. Igen, ezt a mush-t a 2a szárnál és másnál kell használnia.
A3: Ez azt jelenti, hogy a sok
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Köszönjük válaszát! Az első lépést most befejeztem, a közeljövőben készítek egy bejegyzést, hogy beszéljek a "Második (egyszerűsített) extrakciós út az efedrinmentes bázishoz", szerezzünk együtt jobb tapasztalatot, és haladjunk előre együtt
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Tiszta etanolt szinte lehetetlen beszerezni hazámban. Lehetséges helyette metanolt vagy izopropanolt használni (a 2. lépésben)?

Esetleg a fertőtlenítőszerekből származó etanol elég jó lesz (70% etanol, 30% víz)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Kipróbálhatja az IPA-t. A 70%-os EtOH is megfelelő. Ezenkívül száríthatja az EtOH-t.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
L-efedrinnel előállítható D-metamfetamin?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18


Talán ez segíthet.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Ezt a szabadalmi extrakciót találtam xilollal és oxálsavval.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Idk az alkaloid bőségéről a növényben, és attól tartok, hogy a tisztítás nehézségei vannak.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Egy kis összegért egy hobbikémikus kémikus, így úgy gondolja, hogy ez egy szórakoztató kísérlet lehet?
 
Top