4-MMC (mefedron) szintézis. Brómozás diklórmetánban.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Nagyon érdekel a megjegyzése. Valaki már említette ezt itt a fórumon.

Tervezem, hogy a hőmérsékletet mereven 34 fokra (a megadott 32-36 fokos tartomány felére), a reakcióidőt pedig 4 órára állítom be.

Aki ezt az információt adta, az arányokat is megadott ehhez a reakcióhoz.

Nevezetesen:
- 100g bk4
- 250 ml DCM
- 150ml m40

1. Helyesek lesznek ezek a reagensek arányai?
2. A reakció elején 1/2 m40-et kell hozzáadnom, és 1/2 m40-et a reakció egy órája után. Mi ennek a célja? Értem én, hogy a hőmérsékletet szelídítsük, de mi a különbség, hogy 1 menetben csináljuk vagy két megközelítésre elosztva?

Nekem már volt egy megközelítése ennek a próbálkozásnak. Mindent a fenti arányban adtam hozzá. Felmelegítettem a keveréket 20 fokra és elkezdtem hozzáadni az m40-et. Sajnos a hőmérséklet nem kezdett el magától emelkedni. Miután elindítottam a fűtést kintről, hirtelen 40 fokra ugrott a hőmérséklet. A folyadék forrni kezdett és a fűtés kikapcsolása sem segített.

Mit gondolok. Az m40 hozzáadása előtt 25-30 fokra melegítsem a reakciótömeget és csak fokozatosan kezdjem el adagolni az m40-et, hogy ne lépje túl az említett 36 fokot? Ez így rendben van? Vagy melegítsem fel az egészet a 34 fokos reakcióhőmérsékletre és csak utána adjam hozzá az m40-et?

Még egy kérdésem lenne. Hogyan tisztítsam meg a szabad bázist?

A szabad bázist kétszer átmosni azonos térfogatú 10%-os nátrium-triszulfát oldattal, hogy a maradék bromketont eltávolítsam, majd kétszer tiszta vízzel átmosni elegendő? Szükséges valami mást használni?


Miért van az, hogy amikor sósavval semlegesítek sósavval acetonban pH 6-ra, amikor a HCL:aceton keveréket a szabad bázishoz adom, az elkezd színesedni. Iszonyú nehéz utána hófehérre mosni a port.

A színek, amik nekem eszembe jutottak, a kék, a zöld, a sötétvörös és a rózsaszín.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Hűteni kell, és nem melegíteni, ha 34 fokos hőmérsékleten szeretné megtenni. A metilin hozzáadása után 10-15 perc múlva a keverék elkezd öngyógyulni, a metilin hozzáadása előtt felmelegített bromketon. Nem különösebben világos, hogy miért pontosan 34 fok, diklórmetán forraljuk fel oldott brómketon lesz magas hőmérsékleten. Ha savas, aceton gyakran ad a színt Mephedron, valaki azt javasolja, hogy használja etil-acetát helyett, és savanyítani só -sav izopropanol, valaki savanyítani vízzel, majd távolítsa el.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Szia. A BK4 DCM-ben (25-26 °C) történő rekonstitúciója után a lombikot a keverőre helyeztük, és bekapcsoltuk a maximális keverést. A fűtés ki van kapcsolva. A teljes m40-et egyszerre adtuk hozzá, 5-10 perc múlva a hőmérséklet 30-35 perc alatt 35-37 fokig kezdett emelkedni, majd magától kezdett csökkenni. Említette, hogy az egész reakciónak kb. 3,5-4 óráig kell tartania és akkor ér véget, amikor a hőmérséklet automatikusan csökkenni kezd. Nálam 30-35 perc alatt csak 35-37 fokra melegedett fel, majd elkezdett csökkenni. Mit csinálok rosszul?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
hogyan kell kiszámítani a dcm mennyiségét ebben a szintézisben?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
arányosan
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Megpróbáltam ezt a módszert x kész 2b4chloro. Hideg, puha köveket kaptam. Az acetonnal történő tisztítás után a hozam alacsony +- 20% volt.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Ez 12 óra után fagyasztó
 

Attachments

  • MmWKsIxTZd.jpg
    MmWKsIxTZd.jpg
    185.2 KB · Views: 313
  • baKWE6PDQ9.jpg
    baKWE6PDQ9.jpg
    144.6 KB · Views: 312

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Üdvözlöm önöket uraim! mi helyettesítheti a diklórmetánt? rendelkezésre áll a benzol, aceton, izopropil-alkohol, etil-acetát, petróleuméter. remélem, gyors választ kapok. öt óra van hátra, és a labor zárva lesz.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
A benzol jól fog működni, de a módszertan egy kicsit megváltozik. PM nekem, és mindent részletesen elmondok.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Kérhetek néhány tippet a benzolra adott reakcióval kapcsolatban is? Jelenleg a benzol esetében a kristályon a hozam 53-55% körül van. Talán valami hasznos lesz. Üdvözlettel és alletings
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Ne használja
Bezen is toxik használja toulen vagy dcm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Valójában ezek is mérgezőek. Megfelelő védelemmel (jól szellőző helyiség és arcmaszk) bármilyen ártalom 0-val szorozható.
 

euphoria84

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ezt egy orosz fórumon találtam, szerintük a 100%-os bromoketon 7 óra alatt reagál 30 Celsius fokon
 

Attachments

  • 9bmrcLKsCH.jpg
    9bmrcLKsCH.jpg
    112.3 KB · Views: 486

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Szerző Linx (tiltott) az információ nem megbízható. A reakció diklórmetánban 30 fokon átlagosan 2 órát vesz igénybe.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Rendőrségi kémikus azt mondják, 24h 20°c-ban toulen sok szintézis legjobb gyors tiszta és sok.
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
38
Reaction score
12
Points
8
Ha nincs acetonom vagy IPA-m, helyettesíthetem őket más alkohollal, például metanollal vagy etanollal?
 

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Nem csak etil-acetát
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Az alkoholoknak jó minőségűnek kell lenniük, hogy illeszkedjenek. Az IPA a legkönnyebben hozzáférhető. A metil- és etil-alkoholoknak is működniük kell, de ezekhez nehezebb megfelelő minőséget találni.
 
Top