1-fenil-2-propanon (P2P) szintézis dietil(fenilacetil)malonátból

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
IlkqYCsUOz


Bárki segíthet
Az ötórás reflux befejezése után az elegyet jégfürdőbe vittem, és lúgossá kívántam tenni pH(12)

Kezdetben minden jól ment, de hibát követtem el, és 14-re emeltem a pH-t, aminek következtében a keverék megalvadt.

Felhasználható-e még a keverék?"
 
Last edited by a moderator:

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
DIBDm9VTKZ

(1. kép)

QgBjW5mMhy

(2. kép)

Uram, szükségem van a segítségére. Refluxot végeztem 7 órán keresztül 55 Celsius fokon, már a lombikban lévő forrásban lévő forgáccsal. A refluxálás után az elegyet jégfürdőbe helyeztem, és hozzáadtam kb. 260 ml 20%-os NaOH oldatot, hogy az elegyet lúgossá tegyem (pH 13). Miután azonban az elegy lúgossá vált, szabálytalan csomókká alakult (1. kép). Ezután 50 ml dietil-étert adtam a keverékhez, és a csomók egyenletesek lettek és a keverék tetején úsztak, ahogyan az a (2. képen látható.)

Mi történt? Hibát követtem el?
 
Last edited by a moderator:

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Ön a BMK savakat használja, ugye? A refluxhőmérséklet a legjobb 70-75 fokon. 4 óra, hűtés a reakció befejezése után, nincs szükség a PH 13-ra való beállítására, a PH7 elegendő, DCM-et használjon az RM kivonásához, P2P tisztítással ellenőrizze a többi szálakat.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Bálvány, melyik csúcskeverő alkalmas? Mivel 800 milliliter dietil-malonátot gyűjtöttem össze, és fenilaceton szintetizálását szerettem volna elvégezni
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Minél nagyobb a teljesítmény, annál jobb. A keverőlapátnak PTFE-ből kell készülnie. A 20320-59-6 termék íze számomra valóban elfogadhatatlan. El fog maradni az emberben.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, megkérdezhetem, hogyan alakul át a dietil-malonát dietil-fenilacetil-malonáttá?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Hogyan lesz a dietil-malonátból dietil-fenilacetil-malonát
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Kiderült, hogy a dietil-fenilacetát és a dietil-malonát különbözőek
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Megkérdezhetem, mi a teendő, ha a dietil-malonátban kevés a fenilacetil?
 

VectorLaboratories

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
42
Reaction score
35
Points
18
Deals
9
Azon vagyok, hogy ezt a szintézist elvégezzem, de aggódom, hogy néhány olyan problémával találkozom, amelyeket ezen a szálon már megvitattak.

Egy felhasználó egy alacsony forráspontú köztes termékről számolt be, ami ahhoz vezetett, hogy a felhasználó terméket veszített a kondenzáció során.

@G.Patton azt javasolta, hogy nagyobb nyomást kell létrehozni a rendszerben.

Hogyan lehet ezt megtenni a videón látható reaktorok egyikének használata esetén?
 
Top