Σύνθεση μεφεδρόνης (4-MMC) σε διαλύτη NMP. Μεγάλης κλίμακας.

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Ποια είναι η απόδοση με αυτή τη συνταγή;
 

phantomwriter

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Μπορεί η ακετόνη να αντικατασταθεί από το IPA;
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ποιος εξοπλισμός χρησιμοποιείται για την παραγωγή σε μεγάλη κλίμακα; im επί του παρόντος χρησιμοποιούν γυάλινες φιάλες των 1000ml για μικρές ποσότητες, οτιδήποτε μεταλλικό αντιδρά με το διάλυμα, σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω κεραμική κατσαρόλα 6,5 λίτρων αργής κουζίνας, μηχανικό αναδευτήρα και ένα βύσμα σε θερμοστάτη ελέγχου θερμοκρασίας για τον έλεγχο της θερμοκρασίας.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ναι, αλλά σε μικρές ποσότητες. Διαφορετικά, θα πρέπει να εξατμίσετε αλκοόλη.
Μεγάλοι γυάλινοι αντιδραστήρες, ή εξοπλισμένα πλαστικά βαρέλια
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Μπορείτε να εξηγήσετε αυτό το πράγμα με το εξοπλισμένο πλαστικό βαρέλι;
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Μπορεί κάποιος να συστήσει έναν προμηθευτή NMP στο Ηνωμένο Βασίλειο;
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
μπορεί να ανακυκλωθεί το nmp;
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Μετά την οξίνιση έχω νερό πώς πρέπει να το κρυσταλλώσω αυτό ?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Γεια σας. Έχω 100 λίτρα υγρού 2βρωμο3χλωρίου. , toulen , και αντικαθιστώ το Dmso Sulfolane. Προσπαθώ να ξεκινήσω να κάνω 3cmc.


Όταν κάνω 3cmc όλα τα βήματα είναι τα ίδια; Στο φόρουμ γράφουν ότι ναι αλλά προτιμώ να ρωτήσω. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 4mmc χωρίς να έχω σάλιο. Ανακάτεψα 2 ώρες στους 40 βαθμούς 2b4met με μεθυλαμίνη και τουλένιο. Τέλος, έριξα νερό με οξύ, χώρισα τα στρώματα και στέγνωσα για περίπου μια εβδομάδα και πλύθηκα με ασετόν και είχα 50% απόδοση της σκόνης 4mmc. Τώρα θα ήθελα να δοκιμάσω τη συνταγή σας.

Μια ακόμη ερώτηση. Κάποτε, ένας πωλητής αντί για τουλέν μου πούλησε διχλωρομεθάνιο. Ωστόσο, το στρώμα μεφεδρόνης δεν βγαίνει πάνω από αυτό. Είναι χρήσιμο το διχλωρομεθάνιο για οτιδήποτε; Συγγνώμη για τα αγγλικά μου, είναι φτωχά.
 
Last edited:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
το χλωριούχο μεθυλένιο είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου στα 4mmc αλήθεια 2h 40 ° αλλά με 40 ° taulen είναι πολύ μικρό η θερμοκρασία πρέπει να είναι υψηλότερη από 50%, δηλαδή 100g bk4 50g 4mmc + πολλές προσμίξεις γιατί δεν καθαρίζεις καθόλου το λάδι βλέπω μετά την κρυστάλλωση θα έχεις κάπου 40g ίσως και λιγότερη απόδοση Έχω πάρει 70% και 80% απόδοση στο χλωριούχο μεθυλένιο
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
τον σεβασμό μου! θα μπορούσατε να μοιραστείτε τη μοναδική εμπειρία σας για την επίτευξη απόδοσης 70% στη σύνθεση του 4mmc σε DCM; Αυτό είναι ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον αποτέλεσμα, τουλάχιστον για μένα. Θα σας είμαι πολύ ευγνώμων για τη διαφώτιση.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
έχετε δίκιο. Μετά την κρυστάλλωση, μου έμεινε το 40%. Και όταν προσπάθησα κάποτε να αλατίσω το διάλυμα με καυστική σόδα, μου έμεινε απόδοση 23%.
Όσον αφορά το χλωρομεθάνιο, στους 40°C, δύο στρώματα διαχωρίστηκαν με ανάδευση για δύο ώρες. Ωστόσο, μετά από 10 λεπτά, το χρώμα ήταν το ίδιο και δεν υπήρχαν δύο στρώματα. Μπορώ επίσης να χρησιμοποιήσω χλωρομεθάνιο σε 3cmc;
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Για 4cmc η διαδικασία θα πρέπει να είναι η ίδια 3cmc δεν έκανα Μετά από 60% κρυστάλλωση, αυτό είναι το ελάχιστο
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Με 3 cmc κάθε βήμα είναι το ίδιο αλλά μετά την οξίνιση με HCl 35-37% το προϊόν είναι σε υγρή μορφή.Πρέπει να εξατμίσετε το νερό αλλά είναι πραγματικά βρώμικο μαύρο προϊόν.Με 2 βρώμο 4 χλώριο ή μεθύλο Δεν έχετε προβλήματα όπως με αυτό το υγρό 2 βρώμο 3 χλώριο
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Ίσως να βάλετε σε λιγότερη μεθυλαμίνη.
Για 1 κιλό κετόνης δεν δίνεις πολύ μεθυλαμίνη;
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
στο 2b4m δίνω 3,5 λίτρα μεθυλαμίνης.
Υ.Γ. Βλέπω ότι η γλώσσα μας πέρασε στον μεταφραστή :)
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Μπορείτε να πείτε πώς κάνετε σκόνη βάζετε κρύα ακετόνη HCl και αφήνετε στην κατάψυξη ?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Δεν έδωσα στον ψυκτήρα. Περίμενα και η ουσία θα στεγνώσει η οποία χρειάστηκε χρόνο. Στη συνέχεια ξέπλυνα με ασετόν και υπήρχε σκόνη. Το έκανα σύμφωνα με τη δική μου συνταγή. Τώρα θέλω να δοκιμάσω 3cmc με ψυγείο για να επιταχύνω τη διαδικασία
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Με το 3 cmc θα διασκεδάσετε περισσότερο
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας, φίλε. Το 3cmc μου θύμισε κατά κάποιο τρόπο το a-pvp όσον αφορά τη μέθοδο απομόνωσης και κρυστάλλωσης. Λόγω του νερού στο οποίο διαλύεται το χλωριούχο υδρογόνο, δεν κρυσταλλώνονται αμέσως από τον διαλύτη, αλλά κατακάθονται στον πυθμένα με τη μορφή ελαιώδους υγρού. το a-pvp είναι κόκκινο και το 3cmc είναι ριζικά μαύρο. Επομένως, είναι απαραίτητο να μεταγγιστεί προσεκτικά το ανώτερο στρώμα του διαλύτη και στη συνέχεια να ξεπλυθεί αυτό το παχύρρευστο υγρό με αρκετή ποσότητα ακετόνης, και σχεδόν αμέσως οι ουσίες κατακρημνίζονται. απομένει μόνο το φιλτράρισμα και η ανακρυστάλλωση.
 
Top