Syntéza fenylacetonu (P2P) z benzaldehydu s butanonem

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
A to i ve zmenšené verzi.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Přebytek působí jako rozpouštědlo pro reakci. Z hlediska dostupnosti se snažte používat koncentrát potravinářského octa. Při nadbytku vody však musíte myslet na další rozpouštědlo.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Žádné problémy
Není problém najít 60% koncentraci ve velkém množství. Stačilo by to, nebo bych to musel nejprve dehydratovat?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ano, spíše přebytek vody vytvoří nestabilní kyselinu, pokud nefunguje in situ, ale to je nepravděpodobné, že by se to stihlo. Můžete zkusit destilaci nebo extrakci.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Existuje také alternativní cesta. K vytvoření perkarbonátu sodného, silného oxidačního činidla, použijte peroxid vodíku a uhličitan sodný (Na2CO3), stejně jako kyselinu peroctovou. Reakce bude jiná, ale nakonec se stejným výsledkem.

Edit: spíše lze použít jedlou sodu (NaHCO3) k vytvoření epoxidu s následnou hydrolýzou (analogická Weitz-Schefferova epoxidační reakce).
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Takže myslíte, že můžeme udělat 2-acetoxy-1-fenyl-1-propen s perkarbonátem sodným ? nějaký nápad na recept ?
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Dobrý den, rád vás poznávám, jsem zde nový účastník z Indonésie, rád bych se zeptal všech chemiků, vyrobil jsem p2p z kyseliny penyloctové a olova a kyseliny ledové v nerezových lahvích, získal jsem téměř 100% žlutý a červený olej a vodu, rád bych se zeptal, zda je žlutý olej penylaceton, a jak ho vyprat od jiných nečistot, děkuji všem chemikům, kteří jsou ochotni odpovědět na mé otázky.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Dobrý den, rád vás poznávám, jsem zde nový účastník z Indonésie, chci se zeptat všech chemiků, vyrobil jsem p2p z kyseliny penyloctové a olova a kyseliny ledové v nerezové láhvi, získal jsem téměř 100% žlutý a červený olej a vodu, chci se zeptat, jestli ten žlutý olej je penylaceton, a jak ho vyprat od jiných nečistot, děkuji všem chemikům, kteří chtějí odpovědět na můj dotaz.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Co byste doporučili použít, pokud není k dispozici chloroform?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Budu připravovat plynný hcl z kyseliny sírové a kyseliny chlorovodíkové, může mi někdo říct, jaké množství potřebuji hcl a h2so4? když vím, že jsem přidal dost plynu?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Mohu vám říci, že v téže reakci Zmenšeno Použili 200 g benzaldehydu na 300 G MEK. Nejsem si jistý, ze kterého z nich vycházíte při přidávání plynu, ale přidávali, dokud směs nebyla o 40 G těžší. Takže si opět nejsem jistý, zda to můžete interpolovat s benzaldehydem nebo MEK v závislosti na tom, jakou váhu používáte, ale vím, že hmotnost pochází z dobrého zdroje. U této reakce na této stránce používají 50/50 benzaldehyd MEK. Můžu se zkusit porozhlédnout a dám vám vědět, jestli najdu něco konkrétního.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Řekl bych, že DCM, ale možná se mýlím.
Chloroform také snadno vyrobíte reakcí studeného bělidla 0* C s acetonem ve stechiometrickém množství s malým 10% ish molárním přebytkem bělidla. nilered má video.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Představte si, kolik lahví bělidla byste museli použít k výrobě chloroformu potřebného pro jakoukoli rozsáhlou reakci. Vím, že toulen funguje dobře, a protože je snadno k dostání, použil bych ho.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Video jsem viděl, ale zajímá mě hlavně výroba ve velkém měřítku, získat 6 l chloroformu tímto způsobem není opravdu levné a efektivní. Pravděpodobně se pokusím DCM dále chlorovat na chloroform.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Zkoušel to někdo s Caroovou kyselinou místo GAA?
Mělo by se dosáhnout mnohem lepšího výtěžku, alespoň myslím, že jsem to někde četl, ale nemůžu najít žádný dokument.

Při peracetickém způsobu bude GAA také rozpouštědlem, ale při použití Caroovy kyseliny se domnívám, že náš prekurzor nebude rozpustný ve směsi H2SO4 H2O2. Nevíte, které rozpouštědlo by se dalo použít s Caro's kyselinou?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Byl bych trochu opatrný při míchání ketonu s kyselinou karosa ...
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Potřebujeme získat určité PH nebo něco jiného ?
pokud provádíme metodu v nižším množství, je to také 1,5 h?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
HCl zde funguje jako katalyzátor. Není třeba dosáhnout pH.
ano
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Methyl ethyl keton je tam alternativa

💝Děkuji všem
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Chystám se vyzkoušet tuto syntézu s dichlormethanem (DCM). Nevidím v tom problém, pouze to, že bude těžší než voda. Existuje nějaký důvod, proč nepoužít snadno dostupný DCM a syntézu chloroformem?
 
Top