Синтез на 4-MMC (мефедрон). Бромиране в дихлорметан.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Много ми е интересен вашият коментар. Някой вече е споменавал това тук, във форума.

Планирам да задам температурата твърдо на 34 градуса (половината от посочения диапазон от 32-36 градуса), а времето на реакцията - на 4 часа.

Човекът, който е дал тази информация, е дал и пропорции за тази реакция.

А именно:
- 100 g bk4
- 250ml DCM
- 150ml m40

1. тези пропорции на реагентите ще бъдат ли правилни?
2. трябва да добавя 1/2 m40 в началото и 1/2 m40 след един час от реакцията. Каква е целта на това? Разбирам, че трябва да се укроти температурата, но каква е разликата, ако го направим наведнъж или го разпределим на два подхода?

Вече имах един подход към този опит. Добавих всичко в пропорциите, посочени по-горе. Загрях сместа до 20 градуса и започнах да добавям m40. За съжаление температурата не започна да се повишава от само себе си. След като пуснах отоплението отвън, температурата изведнъж скочи на 40 градуса. Течността закипя и изключването на отоплението не помогна.

Какво мисля аз. Да загрея реакционната маса до 25-30 градуса преди да добавя m40 и да започна да добавям постепенно m40, за да не надвиша споменатите 36 градуса? Това добре ли е? Или да загрея цялата маса до реакционната температура от 34 градуса и едва тогава да добавя m40?

Имам още един въпрос. Как да почистя свободната основа?

Достатъчно ли е свободната основа да се промие два пъти с равен обем 10% разтвор на натриев трисулфат, за да се отстрани останалият бромокетон, и да се промие два пъти с чиста вода? Необходимо ли е да се използва нещо друго?


Защо, когато неутрализирам със солна киселина в ацетон до рН 6, при добавяне на сместа HCL:ацетон към свободната основа тя започва да става цветна. След това е ужасно трудно да се измие прахът до снежнобяло.

Цветовете, които са ми хрумнали, са синьо, зелено, тъмночервено и розово.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Ще трябва да охлаждате, а не да загрявате, ако искате да направите при температура 34 градуса. След добавянето на метилина след 10 - 15 минути сместа ще започне да се самозагрява, загрявайте бромкетона преди да добавите метилина. Не е особено ясно защо точно на 34 градуса, дихлорметанът да кипи с разтворен бромкетон ще бъде при високи температури. Когато е кисел, ацетонът често дава цвета на Мефедрон, някой препоръчва вместо него да се използва етилацетат и да се подкисели със сол -киселина изопропанол, някой да се кисне с вода и след това да се отстрани.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Здравейте. След реконституирането на BK4 в DCM (25-26 градуса С), колбата беше поставена върху бъркалката и беше включено максимално разбъркване. Нагряването е изключено. Цялото количество m40 беше добавено наведнъж, след 5-10 мин. температурата започна да се повишава до 35-37 градуса за 30-35 минути, след което започна да спада сама. Споменахте, че цялата реакция трябва да продължи около 3,5-4 часа и ще приключи, когато температурата автоматично започне да спада. При мен тя се загрее само до 35-37 градуса за 30-35 минути и започна да пада. Какво правя погрешно?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Как да изчислим количеството на дсм в този синтез?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
пропорционално
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Опитах този метод х готов 2b4chloro. Получих студени меки камъни. След почистване с ацетон добивът беше нисък +- 20%.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Това след 12 часа замразяване
 

Attachments

  • MmWKsIxTZd.jpg
    MmWKsIxTZd.jpg
    185.2 KB · Views: 312
  • baKWE6PDQ9.jpg
    baKWE6PDQ9.jpg
    144.6 KB · Views: 312

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Поздравявам ви, господа! с какво може да се замени дихлорметанът? налични са бензол, ацетон, изопропилов алкохол, етилов ацетат, петролен етер. надявам се на бърз отговор. остават пет часа и лабораторията ще бъде затворена.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Бензенът ще работи добре, но методологията ще се промени малко. Пишете ми и ще ви разкажа всичко подробно.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Мога ли да попитам и за някои съвети относно реакцията на бензол? Понастоящем при бензол добивът на кристал е около 53-55%. Може би нещо ще е полезно. С уважение и поздрави
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Не използвайте
Bezen is toxik използвайте toulen или dcm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Всъщност те са и токсични. При подходяща защита (добре проветриво място и маска за лице) всяка вреда може да се умножи по 0.
 

euphoria84

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Намерих това в един руски форум, според тях 100% бромокетон реагира за 7 часа при 30 градуса по Целзий
 

Attachments

  • 9bmrcLKsCH.jpg
    9bmrcLKsCH.jpg
    112.3 KB · Views: 486

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Автор Linx (забранено) информацията не е надеждна. Реакцията в дихлорметан отнема средно 2 часа при температура 30 градуса.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Полицейският химик казва, че 24 часа в 20°С с тулен е много синтез най-добре е бързо чист и много.
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
37
Reaction score
11
Points
8
Ако не разполагам с ацетон или IPA, мога да ги заменя с друг алкохол като метанол или етанол?
 

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Не само етилов ацетат
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Алкохолите трябва да са с добро качество, за да отговарят на изискванията. IPA е най-лесно достъпният. Метиловите и етиловите също би трябвало да вършат работа, но те са по-трудни за намиране на подходящо качество.
 
Top