Kokaininiz Hakkında Bir Şeyler

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Reaction score
31
Bir yıl kadar önce, The Drug Users Bible'daki kokain bölümüne son rötuşları yaparken, tanınmış bir laboratuara gönderilen gerçek içeriklerle ilgili olarak İngiltere'deki pazarın kısa bir analizini eklemeye karar verdim. Her ne kadar bu sadece tek bir yerdeki durumu temsil ediyor olsa da, burada ilgi çekici olabileceğini düşündüm.
.
.
KOKAININIZ HAKKINDA BIR ŞEY
Yağmurlu bir öğleden sonra İngiltere'nin tanınmış bir laboratuvarına gönderilen kokain örneklerinin içeriğine bakmaya başladım. Odak noktam, kokainin yaygın olarak neyle şişirildiği veya kesildiği konusuydu (diğer ana akım uyuşturucular dahil değil).

Eylül 2020'den Nisan 2021'e kadar 162 numune kokain olarak gönderilmiştir. Bunlardan 50'si (%31) yalnızca kokain olarak listelenmiş, başka hiçbir içerik kaydedilmemiştir. Geri kalanları iki gruba ayırdım: tek bir ekleme yapılanlar ve birden fazla ekleme yapılanlar. Ortaya çıkan rakamlar aşağıdaki gibidir:

Tek Ekleme (toplam 64 numune):

21 (%13.0) = Benzoilekgonin
17 (%10,5) = Levamizol
10 (%6,2) = Norcocaine
7 (%4,3) = Benzokain
6 (%3,7) = Fenasetin
1 (%0,6) = Parasetamol
1 (%0,6) = Metformin
1 (%0,6) = Lidokain

Çoklu Eklemeler (toplam 48 örnek)

10 (%6,2) = Levamizol + Benzoilekgonin
7 (%4,3) = Levamisole + Norcocaine
5 (%3,1) = Levamisole + Benzoylecgonine + Norcocaine
4 (%2,5) = Benzoilekgonin + Norkokain
3 (%1,9) = Benzoilekgonin + Ekgonin metil ester
2 (%1,2) = Benzokain + Norkokain
2 (%1,2) = Fenasetin + Benzokain
2 (%1,2) = Phenacetin + Norcocaine
2 (%1,2) = Benzoilekgonin + Norkokain + Ekgonin metil ester
1 (%0,6) = Levamizol + Fenasetin
1 (%0,6) = Phenacetin + Norcocaine + Benzocaine
1 (%0,6) = Tropacocaine + Norcocaine + Benzoylecgonine + Ecgonine methyl ester
1 (%0,6) = Levamisole + Norcocaine + Benzocaine
1 (%0,6) = Levamisole + Norcocaine + Benzoylecgonine + Tropacocaine
1 (%0,6) = Benzokain + Ekgonin metil ester
1 (%0,6) = Fenasetin + Ekgonin metil ester + Benzoilekgonin + Kafein + Benzokain
1 (%0,6) = Levamizol + Metformin + Norkokain + Benzoilekgonin
1 (%0,6) = Levamizol + Benzoilekgonin + Norkokain + Ekgonin metil ester
1 (%0,6) = Benzoilekgonin + Prokain + Norkokain + Ekgonin metil ester
1 (%0,6) = Levamizol + Benzoilekgonin + Fenasetin + Ekgonin metil ester

Bunların hepsinin hacim arttırıcı veya kesici maddeler olmadığına dikkat edilmelidir: bazıları sadece bozulma veya üretim sorunlarından kaynaklanmaktadır. Bunları ilave veya katkı maddesi olarak adlandırmak muhtemelen en iyi terminoloji değildir.

Levamizolün bu kadar üst sıralarda yer alması (yukarıdaki örneklerin %28'inde mevcut) beni şaşırtmadı; ancak bu korktuğum kadar yüksek değildi. Bunun parazitik solucan enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanıldığı ve büyük miktarlarda burundan çekmenin çok kötü bir fikir olduğu yaygın olarak bilinmektedir. Lidokainin düşük sıralamasına da şaşırdım, çünkü birincil anestezik/ajan olmasını bekliyordum. Belki de yine yaşımı gösteriyorum, bu da beni prokain'e ne olduğunu merak etmeye itiyor.
.

Hatırlatma: Kitabın PDF versiyonunun ücretsiz bir kopyasını doğrudan Breaking Bad's Chemical Library 'den buradan indirebilirsiniz:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
İki gün önce Reddit'te İngiltere'den bir çocukla konuşuyordum ve beni bir uyuşturucu testi sitesine yönlendirdi (yasal değil zarar azaltma). Drugs'Data.org'u düzenli olarak inceleyen biri olarak. Burada bahsettiğiniz şeylerin bazılarını fark ettim, ancak farklı bir bağlamda.
1 Levimisol İngiltere'de çok daha yaygın bir şekilde tağşiş edilmiş olarak kullanılıyor. 10 yıl önce durum böyle değildi, ama bugün öyle
2. BUNUN GÖZLERE İHTİYACI VAR 👀 Norcocaine, Birleşik Krallık sitesinde çok daha sık olarak bir katkı maddesi olarak listelenmiştir. Aslında hiç listelendiğini gördüğümden emin değilim. Evet, kokainin bir metaboliti ama CYP b450 tarafından metabolize ediliyor, KARACİĞERİNİZDE... Norcocaine için verilere baktım ve hızlı bir matematik yaptığımda, LD50 100 kg'lık bir insanda yaklaşık 2,5 gram gibi görünüyordu. Bu çok yüksek. BU NEDEN AVRUPA KOKAİNİNDE VAR DA BAŞKA YERDE YOK?
3. Norcocaine muhtemelen orada herkesin şikayet ettiği hazır kaya dedikleri çöp
@DMTrott muhtemelen bunu biliyorsunuzdur, ancak emin olmak için, levamizol aminorex ve amfetamine metabolize olur. Bu muhtemelen bir tağşiş maddesi olarak kullanılmasında dikkate değer bir faktördür

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Reaction score
31
Teşekkürler. Muhtemelen haklısınız.

Bunu yaptığımda birkaç sürprizle karşılaştım. Yine de DrugsData.org örnekleriyle bir karşılaştırma görmek isterim, özellikle de yukarıdakilerin ABD ile nasıl karşılaştırıldığını görmek için. Eğer zaman bulabilirsem bunu kendim de yapabilirim. :)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
En son kokain etiketli 110 başvuruyu gözden geçirip yayınlayacağım, zaten hiçbir şey yapmıyorum