Španska policija izvedla racijo v laboratoriju za kokain na prostem, v katerem je bilo mogoče tedensko izdelati 120 kg droge

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93

Operacija na kmetiji blizu Madrida je bila podobna tajnim laboratorijem na prostem, ki jih najdemo v džunglah Južne Amerike, je sporočila policija
Photograph supplied by Spain's Policía Nacional of a South American-style outdoor cocaine laboratory found on a farm near Madrid.

Španska policija je aretirala 12 oseb po raciji v laboratoriju za kokain v bližini Madrida, ki je deloval podobno kot tajni laboratoriji na prostem v džunglah Južne Amerike in je lahko vsak teden proizvedel 120 kg droge.

V laboratorij, ki je bil prvi te vrste, odkrit v Španiji, so vdrli policisti iz posebne operativne skupine Policía Nacional, ki so ob vdoru našli pet "kuharjev", ki so delali.


V operaciji, ki je vključevala preiskave desetih nepremičnin v Madridu, Malagi in Kordobi, so zasegli 85 kg kokainske osnove, 250 kg cementa, prepojenega s kokainom, šest vozil, pištolo in 36 000 EUR (32 000 GBP).

Policija je v izjavi navedla, da so racije, ki so bile izvedene v začetku septembra, razkrile presenetljivo strukturo.

"V tej operaciji je bil uporabljen način pridobivanja kokaina, ki ga strokovnjaki za laboratorijsko razgradnjo v tej državi še niso videli in je podoben tistemu, ki ga lahko vidimo v južnoameriški džungli," je bilo navedeno.

"Ti laboratoriji so običajno postavljeni v hišah ali industrijskih enotah, da bi se izognili pozornosti sosedov in policije. Ta laboratorij pa je bil na zemljišču velike kmetije in je bil zaščiten le s senčili in ponjavami, ki so jih postavili, da bi njegove dejavnosti skrili pred pogledi iz zraka."

Po navedbah izjave je španski državljan, ki naj bi bil vodja tolpe, nadzoroval poslovanje z uvozom vreč cementa, v katerih je bil kokain, ki so ga nato ekstrahirali na kmetiji v bližini Madrida s skrbno shranjenimi zalogami kemikalij.

Domnevni vodja je dominikanskega državljana zadolžil za vodenje laboratorija in organizacijo distribucije kokaina. Ta pa je zaposlil tri Kolumbijce, ki so prišli v Španijo, da bi pridobili kokain iz cementa.
"Ti ljudje, znani kot 'kuharji', so običajno najeti za določeno operacijo in zaračunavajo glede na število pridobljenih kilogramov, preden se vrnejo v svojo domovino," je bilo še navedeno v izjavi.
Policija je dejala, da je operacija odražala tudi globoko znanje "kuharjev". Namesto velikih količin kemikalij, ki so predmet strogega mednarodnega nadzora, so za pridobivanje kokaina uporabili le bencin, amoniak in vodo. Za varovanje laboratorija so uporabili tudi dron.

 

propiophenone

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
"Cement, impregniran s kokainom" je zabaven.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Ja, čeprav mislim, da se tukajšnji izvajalci niso imeli kaj dosti za smejati :D
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
43
Points
18
To pojasnjuje tisti vonj, kadar koli mešam cement, tako podoben vonju nekaterih kokainov, ki sem jih že prej mešal.
Kaj točno je to, topila?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Vprašanja ne razumem natančno.

V tem primeru je bil cement uporabljen za skrivanje kokaina za trgovanje, kokain pa se nato "izpere" v kemičnem postopku.
 
Top