Nekaj o vašem kokainu

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Pred približno letom dni sem se med zaključnimi deli poglavja o kokainu v Bibliji za uporabnike drog odločil, da vključim kratko analizo trga v Združenem kraljestvu glede na dejansko vsebino, kot je bila predložena znanemu laboratoriju. Čeprav to predstavlja stanje le na enem mestu v določenem trenutku, sem menil, da bi lahko bilo zanimivo.
.
.
NEKAJ O VAŠEM KOKAINU
Nekega deževnega popoldneva sem začel preučevati vsebino vzorcev kokaina, ki so bili predloženi znanemu laboratoriju v Združenem kraljestvu. Osredotočil sem se na vprašanje, s čim se kokain običajno polni ali reže (brez upoštevanja drugih glavnih drog).

Od septembra 2020 do aprila 2021 je bilo kot kokain predloženih 162 vzorcev. Od tega je bilo 50 (31 %) vzorcev navedenih izključno kot kokain, brez druge zabeležene vsebine. Preostale sem razdelil v dva sklopa: tiste, pri katerih je bil vrnjen en dodatek, in tiste, pri katerih je bilo vrnjenih več dodatkov. Rezultati so bili naslednji:

En sam dodatek (skupaj 64 vzorcev):

21 (13,0 %) = benzoilekgonin
17 (10,5 %) = levamizol
10 (6,2 %) = norkokain
7 (4,3 %) = benzokain
6 (3,7 %) = fenacetin
1 (0,6 %) = paracetamol
1 (0,6 %) = metformin
1 (0,6 %) = lidokain

Večkratni dodatki (skupaj 48 vzorcev)

10 (6,2 %) = levamizol + benzoilekgonin
7 (4,3 %) = levamizol + norkokain
5 (3,1 %) = levamizol + benzolekgonin + norkokain
4 (2,5 %) = benzoilekgonin + norkokain
3 (1,9 %) = benzoilekgonin + metil ester ekgonina
2 (1,2 %) = benzokain + norkokain
2 (1,2 %) = fenacetin + benzokain
2 (1,2 %) = fenacetin + norkokain
2 (1,2 %) = benzoilekgonin + norkokain + metilni ester ekgonina
1 (0,6 %) = levamizol + fenacetin
1 (0,6 %) = fenacetin + norkokain + benzokain
1 (0,6 %) = tropakokain + norkokain + benzoilekgonin + metilni ester ekgonina
1 (0,6 %) = levamizol + norkokain + benzokain
1 (0,6 %) = levamizol + norkokain + benzoilekgonin + tropakokain
1 (0,6 %) = benzokain + metilni ester ekogonina
1 (0,6 %) = fenacetin + metilester ekonina + benzoilekgonin + kofein + benzokain
1 (0,6 %) = levamizol + metformin + norkokain + benzoilekgonin
1 (0,6 %) = levamizol + benzoilekgonin + norkokain + metil ester ekgonina
1 (0,6 %) = benzoilekgonin + prokain + norkokain + metilester ekgonina
1 (0,6 %) = levamizol + benzoilekgonin + fenacetin + metilester ekgonina

Opozoriti je treba, da vse te snovi niso sredstva za povečanje prostornine ali rezanje: nekatere so preprosto posledica razgradnje ali proizvodnih težav. Sklicevanje nanje kot na dodatke ali aditive verjetno ni najboljša terminologija.

Vendar me ni presenetilo, da je levamizol tako visoko uvrščen (prisoten v 28 % zgornjih vzorcev); čeprav ni bil tako visok, kot sem se bala. Splošno znano je, da se uporablja za zdravljenje okužb s parazitskimi črvi in da je zelo slaba zamisel, da bi ga vdihavali v velikih količinah. Presenečen sem bil tudi nad nizko uvrstitvijo lidokaina, saj sem pričakoval, da bo glavni anestetik/agens. Morda se spet kaže moja starost, zato se sprašujem, kaj se je zgodilo s prokainom.
.

Opomnik: brezplačno kopijo knjige v formatu PDF lahko prenesete neposredno iz kemijske knjižnice Breaking Bad's Chemical Library na tej povezavi:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Pred dvema dnevoma sem se na Redditu pogovarjal s fantom iz thevK, ki me je povezal s spletnim mestom za testiranje drog (zmanjševanje škode ni zakonito). Kot oseba, ki redno pregleduje spletno stran Drugs'Data.org. Opazil sem nekaj enakih stvari, o katerih govorite tukaj, vendar v drugačnem kontekstu.
1 Levimizol se v Združenem kraljestvu veliko pogosteje uporablja kot ponarejen. Pred desetimi leti tega ni bilo, danes pa je
2. TO JE POTREBNO ZA OČI 👀 Norkokain je bil veliko pogosteje naveden kot adulterant na spletni strani v Združenem kraljestvu. Pravzaprav nisem prepričan, da sem ga kdaj videl navedenega. Da, gre za presnovek kokaina, vendar ga presnavlja CYP b450, v vaših jetrih... Pogledal sem podatke za norkokain in ko sem na hitro izračunal, se je zdelo, da je LD50 približno 2,5 grama pri 100-kilogramski osebi. To je veliko. ZAKAJ JE TO NA EVROPSKEM KOKAINU, nikjer drugje pa ne?
3. Norkokain je verjetno tisti odpadek, ki mu tam pravijo ready-rock in nad katerim se vsi pritožujejo.
@DMTrott to verjetno veš, ampak samo da se prepričamo, levamisol je metabolit aminoreksa in amfetamina. To je verjetno pomemben dejavnik pri njegovi uporabi kot ponarejevalca
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Hvala. Verjetno imate prav.

Ko sem se tega lotil, je bilo tam kar nekaj presenečenj. Vseeno pa bi rad videl primerjavo z vzorci na DrugsData.org, tudi zato, da bi videl, kako je zgoraj navedeno v primerjavi z ZDA. Če bom kdaj našel čas, bom to morda storil sam. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Pregledal bom 110 najnovejših predložitev z oznako kokain in jih objavil, tako ali tako ne delam ničesar
 
Top