Zagotavljanje in uporaba vakuuma v laboratoriju

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3
Za vakuumsko destilacijo acetona in DCM
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
za kaj bi ga lahko še uporabili? če nastavite hladno past, bi ga lahko uporabili za vakuumsko destilacijo? topila do žveplove kisline?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Kaj uporabljate? Vakuumsko črpalko? Žveplova kislina ni topilo. Zahteva veliko pozornosti, zato vam ne priporočam, da brez dobrih izkušenj doma izvajate destilacijo žveplove kisline.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Oprostite, pravzaprav sem spraševal, ali lahko uporabim vakuum, ki nam ga je 'Asheschem' pokazal na sliki. (gre za modro vakuumsko črpalko) Zanima me, ali bi to vakuumsko črpalko lahko uporabili za vakuumsko destilacijo. In če je, za kaj bi jo lahko uporabili? Ali bi lahko izvajala vakuumsko destilacijo topil? ali če bi želeli očistiti žveplovo kislino. Ali bi bilo to v redu, če bi postavil hladno past itd.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Pozdravljeni, prebral sem veliko vaših del, povezanih z aparaturami. res dobra stvar. ima veliko "mesa"; če me razumete. ali lahko morda priporočite proizvajalca ali model vakuumske črpalke, ki bi bil primeren za nekoga, ki želi sintetizirati majhno količino a-pvp kot prvi kemijski poskus?.morda varčen začetni pristop..hvala vam za vašo vsebino....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Vsaka vakuumska črpalka z vodnim curkom. Ne morem vam svetovati. Če ste prebrali prispevek, lahko razumete, da je vse odvisno od vaših omejitev in denarja.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Zdravo, Patton, tvoj odgovor me je presenetil, saj sem mislil, da boš priporočil membransko črpalko, hkrati pa me je spomnil na težavo, zaradi katere sem opustil zamisel o uporabi črpalk z vodnim curkom. Poskušal sem sestaviti več različnih različic po videoposnetku Nil Red, toda ko je bila črpalka res močna, sem dobil suckback, ker `venturijev adapter` (ne vem pravega imena) ni mogel naprej vode in se je počasi nabirala v adapterju in nato vstopila v bučko. Verjetno lahko to rešim z enosmernim adapterjem, toda ko sem poskusil, je črpalka nehala ustvarjati podtlak (enosmerni ventil je pomagal le pri tem, da mi voda ni prišla v bučko). Morda poznate kakšno dobro spletno stran, ki pojasnjuje pasti? Ali pa mi samo povejte, zakaj je boljša od membranskih črpalk, da me spodbudite k ponovnemu poskusu :).

Moja največja težava pri večini črpalk je hrup, ki omejuje čas, ko jih lahko uporabljam. Katera vrsta je v tem pogledu najboljša? (Vem, da bi bilo najtišje, če bi na pipo pritrdili adapter, vendar bi bilo večurno delovanje precej drago in tudi okolju ne bi bilo prijazno.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, povedal sem, da ne morem priporočiti nečesa točno, ker ne poznam njegovih laboratorijskih pogojev. Nekateri laboratoriji nimajo nobenih omejitev glede vode. V primeru, da je vaš laboratorij na podstrešju, je vredno uporabiti membransko črpalko ali črpalko z vrtljivimi lopaticami. Uporabite povratni ventil, da se izognete povratnemu sesanju.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Ok, ja, zavedal sem se, da to ni bilo suhoparno vprašanje, ker ti nisem dal ničesar, na kar bi se lahko oprl, vendar sem se iz tvojega odgovora in drugih odgovorov nanj nekaj naučil, zato sem tukaj. potrebujem nekaj šolanja, lol, hvala za izobraževanje!
 
Top