Ekstrakcija efedrina iz rastlin

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

V prihodnjih mesecih bom poskusil ekstrakcijo in objavil rezultate.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni brat, ali ste ga že preizkusili? Kakšen je rezultat? Ti je ta metoda že uspela?
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Naročil sem 250 g Ma Huanga in preizkusil preprosto ekstrakcijo s 25 g.

V mešalniku sem ga zmlel v prah in ekstrahiral 1 del z etanolom in 1 del z IPA, oba ekstrakta posušil pri približno 30 °C in po pričakovanjih sta bila oba ekstrakta zelena od klorofila, po zgoščevanju in zamrzovanju se ni zgodilo nič, po izhlapevanju pa ni ostal bel prah, temveč viskozno zeleno olje.

Mislil sem, da če to olje ekstrahiram z nafto in ga dobro premešam, lahko iz njega dobim efedrin. Vendar se po zamrznitvi ni zgodilo nič in po izhlapevanju nafte je ostal le črn katranu podoben ostanek.

Zadnja stvar, ki sem jo poskusil, je bila, da sem jo raztopil v malo nafte in obarjal z acetonom, vendar tudi to ni pomagalo.

Mogoče je tudi, da so mi Kitajci poslali sranje, vendar je vsaj videti kot Ephedra sinica.
 

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 13, 2023
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
nepolarna topila
nafta => nepolarno topilo ?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Pred časom sem poskusil s kislinsko-bazično ekstrakcijo na efedri distachya, ker ekstrakcija z etanolom raztaplja klorofil in drugo nesnago.

Zdi se, da je delovalo, saj sem dobil bel prah, vendar v premajhni količini, da bi bil to primeren vir efedrina.

V efedri distachya, ki sem jo dobil, verjetno ni bilo veliko efedrina in sem ga nekako pričakoval, ali pa je bilo moje delo slabo.

Za tiste, ki jih to zanima, je tukaj dokument o lastnostih različnih soli efedrina

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/jps.20927
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni prijatelji, izvleček efedre imam na voljo tako v prahu kot v tekoči obliki. Ali lahko iz izvlečka efedre pridobim efedrin? Katero metodo priporočate? Ali mora biti to suh rastlinski prah?
 

lapgan1

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, ali lahko beli prah iz koraka 1c, pridobljen na drugi način ekstrakcije, uporabim za sintezo meta?
 
Top