4mmc - aminiranje v DCM. Nekaj vprašanj

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Vidim, da med aminiranjem delate z odprto posodo in potem je zelo velik smrad skozi celoten proces takšen način pripelje do tega, da hitro priskoči policija in zapre labo. najbolj smiseln način je, da je reaktorska bučka zaprta in potem se prosta baza ne segreje tako hitro, nekaj časa je le največ 36 stopinj.
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Ali lahko namesto etil acetata dodam aceton?

To pomeni, da se ni treba držati tistih -6/-8 stopinj

Odlično razloženo, hvala vam za to


Torej je mogoče brez skrbi tesno zapreti bučko in le občasno izpustiti presežek tlaka skozi skruber ter se tako znebiti vonja? To ne bo vplivalo na reakcijo, izkoristek ali čistost reakcije?
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
naredite tako, kot je v benzenovi videokromatični bučki, mešalniku in povratnem kondenzatorju. prosta baza se ne bo segrela na več kot 36 °C
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Lepo je končno videti razpravo o čistejšem načinu izdelave mmc v teku
Naj se nadaljuje, fantje!
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
na kondenzator samo postavite balonček , ki bo ohranil enak tlak v RV
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Zelena barva freebase zakaj je ??
 

Attachments

  • wVAhsP0UMz.jpg
    wVAhsP0UMz.jpg
    132.1 KB · Views: 139

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
lahko domnevam, da ste prosto bazo po metilaminiranju pustili 15-20 ur. tega ne morete storiti. takoj po metilaminiranju je treba izvesti zakisanje. Prosta baza 4-mmc je precej krhka in ima kratko razpolovno dobo. zelena barva - posledica razgradnje in izomerizacije
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
barva mora biti zlato rumena, kot pri limoni, svetla
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Zelena barva = preveč bk4 ni reagiralo, modra barva = preveč metilamina ni reagiralo ali ni bilo dovolj izprano iz proste baze
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ali niso povezani? Mislim, da bi preveč nereagiranega bk4 pomenilo tudi preveč nereagiranega amina in obratno.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Ali je treba po reakciji freibazo 2-krat sprati z navadno vodo, nato 1-krat z10% raztopino natrijevega bikarbonata ali 1-krat z 10% raztopino natrijevega hidroksida?
S čim bo freebaza bolj čista? Kako to počnete vi, da se očisti večina nereagiranih bk4, metilamin in nečistoče?
Po vseh izpiranjih se doda ščepec kuhinjske soli, da se potisne zadnja voda, tako da se popolnoma izloči?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Samo naredite enakomerno količino 10-odstotne vodne raztopine natrijevega bikarbonata (pecilni prašek).

Nato ga sperite s sodo količino vode. Pretresite in ponovite. Dokler ni prosta baza bistra in ne motna in/ali je plast vode bistra, da bi jo lahko pili. To je čisto.
 

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
plavanje strated s 4mpph. bromiranje prek h2o2. aminiranje z m40 v dcm. po vakuumski destilaciji 80 % proste baze iz izhodne snovi.
 
Top