Niečo o vašom kokaíne

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Približne pred rokom, keď som dokončoval časť o kokaíne v Biblii pre užívateľov drog, som sa rozhodol zahrnúť krátku analýzu trhu v Spojenom kráľovstve s ohľadom na skutočný obsah, ako bol predložený známemu laboratóriu. Hoci to predstavuje situáciu len na jednom mieste v určitom čase, myslel som si, že by to mohlo byť zaujímavé.
.
.
NIEČO O VAŠOM KOKAÍNE
V jedno daždivé popoludnie som sa začal zaoberať obsahom vzoriek kokaínu predložených do známeho laboratória v Spojenom kráľovstve. V centre pozornosti bola otázka, čím sa kokaín bežne plní alebo krája (nezahŕňajúc iné bežné drogy).

Od septembra 2020 do apríla 2021 bolo predložených 162 vzoriek kokaínu. Z nich 50 (31 %) bolo uvedených výlučne ako kokaín, bez iného zaznamenaného obsahu. Zvyšok som rozdelil na dve skupiny: tie, ktoré vrátili jednu prímes, a tie, ktoré vrátili viacero prímesí. Výsledné údaje boli nasledovné:

Jeden prídavok (spolu 64 vzoriek):

21 (13,0 %) = benzoylekgonín
17 (10,5 %) = levamizol
10 (6,2 %) = norkokaín
7 (4,3 %) = benzokaín
6 (3,7 %) = fenacetín
1 (0,6 %) = paracetamol
1 (0,6 %) = metformín
1 (0,6 %) = lidokaín

Viacnásobné prídavky (spolu 48 vzoriek)

10 (6,2 %) = levamizol + benzoylekgonín
7 (4,3 %) = levamizol + norkokaín
5 (3,1 %) = levamizol + benzoylekgonín + norkokaín
4 (2,5 %) = benzoylekgonín + norkokaín
3 (1,9 %) = Benzoylecgonine + Ecgonine methyl ester
2 (1,2 %) = benzokaín + norkokaín
2 (1,2 %) = fenacetín + benzokaín
2 (1,2 %) = fenacetín + norkokaín
2 (1,2 %) = benzoylekgonín + norkokaín + metylester ekgonínu
1 (0,6 %) = levamizol + fenacetín
1 (0,6 %) = fenacetín + norkokaín + benzokaín
1 (0,6 %) = tropakokaín + norkokaín + benzoylekgonín + metylester ekgonínu
1 (0,6 %) = levamizol + norkokaín + benzokaín
1 (0,6 %) = levamizol + norkokaín + benzoylekgonín + tropakokaín
1 (0,6 %) = benzokaín + metylester ekgonínu
1 (0,6 %) = fenacetín + metylester ekgonínu + benzoylekgonín + kofeín + benzokaín
1 (0,6 %) = levamizol + metformín + norkokaín + benzoylekgonín
1 (0,6 %) = levamizol + benzoylekgonín + norkokaín + metylester ekgonínu
1 (0,6 %) = benzoylekgonín + prokaín + norkokaín + metylester ekgonínu
1 (0,6 %) = levamizol + benzoylekgonín + fenacetín + metylester ekgonínu

Treba poznamenať, že nie všetky tieto látky sú objemové alebo rezné: niektoré sú jednoducho výsledkom degradácie alebo výrobných problémov. Označovať ich ako prísady alebo aditíva pravdepodobne nie je najlepšia terminológia.

Neprekvapilo ma však, že levamizol sa umiestnil tak vysoko (prítomný v 28 % uvedených vzoriek); hoci to nebolo tak vysoko, ako som sa obával. Je všeobecne známe, že sa používa na liečbu parazitických červov a že je veľmi zlý nápad šnupať veľké objemy. Prekvapilo ma aj nízke umiestnenie lidokaínu, keďže som očakával, že bude hlavným anestetikom/činidlom. Možno sa opäť prejavuje môj vek, čo ma tiež vedie k zamysleniu, čo sa stalo s prokaínom.
.

Pripomínam: Bezplatnú kópiu PDF verzie knihy si môžete stiahnuť priamo z chemickej knižnice Breaking Bad tu:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Pred 2 dňami som sa na Reddite rozprával s chlapcom z thevUK, ktorý ma prepojil na stránku s testovaním drog (harm reduction, nie legálne). Ako osoba, ktorá pravidelne prezerá stránku Drugs'Data.org. Všimol som si niektoré rovnaké veci, o ktorých tu hovoríte, ale v inom kontexte.
1. Levimisol sa v Spojenom kráľovstve oveľa častejšie používa ako falšovaný. Pred 10 rokmi to tak nebolo, ale dnes je to
2. TO POTREBUJE OČI 👀 Norkokaín bol oveľa častejšie uvádzaný ako adulterant na stránke v uK. V skutočnosti si nie som istý, či som ho niekedy videl uvedený. Áno, je to metabolit kokaínu, ale metabolizuje sa pomocou CYP b450, vo vašich pečeni... Pozrel som si údaje o norkokaíne a keď som si to rýchlo spočítal, LD50 sa zdala byť približne 2,5 gramu u 100-kilogramovej osoby. To je veľa. PREČO JE TO V EURÓPSKOM KOKAÍNE, ale nikde inde nie?
3. Norkokaín je pravdepodobne ten odpad, ktorý tam nazývajú ready-rock a na ktorý sa všetci sťažujú
@DMTrott asi to vieš, ale pre istotu, levamizol je metabolit aminorexu a amfetamínu. To je pravdepodobne významný faktor pri jeho používaní ako falšovadla
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Vďaka. Pravdepodobne máte pravdu.

Keď som to robil, bolo tam niekoľko prekvapení. Rád by som však videl porovnanie so vzorkami DrugsData.org, aj preto, aby som videl, ako sa uvedené porovnáva s USA. Ak si niekedy nájdem čas, možno to urobím sám. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Prejdem 110 najnovších príspevkov označených kokaínom a zverejním ich, aj tak nič nerobím
 
Top