Extrakcia efedrínu z rastlín

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

V nasledujúcich mesiacoch sa pokúsim o extrakciu a zverejním výsledky.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň, bratia, už ste to vyskúšali? Aký je výsledok? Podarilo sa vám túto metódu úspešne použiť?
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Objednal som 250 g Ma Huang a vyskúšal som jednoduchú extrakciu s 25 g.

V mixéri som ju rozomlel na prášok a extrahoval 1 diel etanolom a 1 diel IPA, oba extrakty som vysušil pri teplote okolo 30 °C a podľa očakávania boli oba extrakty zelené od chlorofylu a po zahustení a zmrazení sa nič nestalo a po odparení nezostal biely prášok, ale skôr viskózny zelený olej.

Napadlo mi, že ak tento olej extrahujem s naftou a dobre ho premiešam, môžem z neho získať efedrín. Po zmrazení sa však nič nestalo a po odparení nafty zostal len čierny dechtovitý zvyšok.

Naposledy som ho skúsil rozpustiť v troche napthy a vyzrážať acetónom, ale ani to nepomohlo.

Môže to byť aj tým, že mi Číňania poslali sračky, ale aspoň to vyzerá ako Ephedra sinica.
 

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 13, 2023
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
nepolárne rozpúšťadlá
ropa => nepolárne rozpúšťadlo ?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Pred časom som vyskúšal acidobázickú extrakciu na ephedra distachya, pretože etanolová extrakcia rozpúšťa chlorofyl a iné haraburdy.

Zdá sa, že to fungovalo, pretože mi zostal biely prášok, ale príliš malé množstvo na to, aby to bol použiteľný zdroj efedrínu.

Ephedra distachya, ktorú som dostal, pravdepodobne neobsahovala veľa efedrínu a ja som to tak trochu očakával, alebo moja práca stála za hovno.

Pre tých, ktorých to zaujíma, tu je dokument o vlastnostiach rôznych efedrínových solí

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/jps.20927
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Dobrý deň, priatelia, mám k dispozícii extrakt z efedry v práškovej aj tekutej forme. Môžem z extraktu efedrínu získať efedrín? Akú metódu odporúčate? Musí to byť suchý rastlinný prášok?
 

lapgan1

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, môžem biely prášok z kroku 1c získaný druhým spôsobom extrakcie použiť na syntézu pervitínu?
 
Top