Question Môžem to použiť na acetyláciu?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Dobrý deň, priatelia,

Potrebujem acetylačné činidlo, presnejšie anhydrid kyseliny octovej (nechcem sa zahrávať so zbytočne toxickými vecami, ako je acetylchlorid).
Každopádne som pri hľadaní našiel tento výrobok (a len tento výrobok):

CwN937DJhU

(V názve je napísané "kyselina octová 100%" v nemčine)

Je to to isté ako AA? V mojej krajine je to regulovaná látka, ale len vo veľkorysom množstve 100 l a viac. Napriek tomu sa zdá, že je dosť ťažké si tu nejakú zaobstarať. Dokonca aj ľadovú kyselinu octovú je trochu vzácne legálne získať. 🤔

Skrátka: Je tento produkt anhydrid kyseliny octovej a dá sa použiť na acetyláciu?

Tiež: Je bezpečné si to objednať, alebo sa tým každý kupujúci okamžite dostane na nejaký zoznam najhľadanejších osôb, ako medový hrniec? 🥴 Mal by som pred kúpou tohto výrobku prijať nejaké dôkladné a špeciálne opatrenia?

Vopred ďakujem! 😊
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Toto nie je anhydrid kyseliny octovej. Je to acidoctový. Rôzne chemické látky. Ak máte pochybnosti, môžete skontrolovať číslo CAS zlúčenín, pretože to úplne rozlíši názvy. Ak majú rovnaké číslo CAS, ide o tú istú zlúčeninu.

Čo chcete acetylovať? Niekedy sa môže použiť GAA. Ak je to morfín, možno by bolo možné použiť ho pri pridaní kyseliny sírovej ako katalyzátora, ale táto cesta nie je v literatúre veľmi dobre opísaná
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Dobrý deň a ďakujeme za odpoveď! Ach, to je smutné. Domnieval som sa, že to musí byť anhydrid, pretože je 100 % čistý, ale zdá sa, že to bola chyba v mojom uvažovaní. Myslel som si, že 99 % = GAA, 100 % = AA?

Áno, chcel som acetylovať morfín (extrakt morfínovej bázy, aby som bol úplne presný). Ďakujem za tip! Môžem si zohnať nejaký GAA, len nemám predstavu o kyseline sírovej? Zdá sa, že to chce niekoho na experimentovanie, ak to nie je dobre zdokumentované ;-)

Edit: Môj výskum zrejme ukázal, že tá 100 % kyselina octová je v skutočnosti GAA. Takže ju kúpim tak či tak a budem sa pozerať po použiteľnom katalyzátore na reakciu. 👍🏻
 
Last edited:
View previous replies…

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Dobrý deň a ďakujeme za vysvetlenie! Takže to v podstate znamená, že musím použiť to, čo tu môžem získať, a (to bol môj pôvodný plán) ísť na syntézu 6-MAM s kyselinou ľadovou octovou.

Pokiaľ ide o katalyzátor: Jediný spôsob, ktorý poznám, ako ho získať mimo predajne, by bola kyselina batériová a necítil by som sa dobre, keby som ju použil na niečo, čo je určené na ľudskú spotrebu. A kupovať ju vo veľkom z Číny sa mi tiež nezdá ako dobré riešenie, keďže by som potreboval len pár ml :-/.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pokiaľ viem, 3-MAM môžete získať z morfínu. 6-MAM možno získať z heroínu. Nenašiel som žiadne informácie o alternatívnych spôsoboch. Myslím, že pri tejto syntéze nie je možné použiť HCl ako katalyzátor.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Acetyláciou s kyselinou octovou vzniká tzv. dechtový heroín. Anhydrid kyseliny octovej sa ľahko vyrobí z acetylchloridu, Ide len o pridanie chloridu do GAA a destiláciu IIRC, podrobnejšie informácie nájdete v chemickej wiki na sciencemadness.org s odkazmi na súvisiace vlákna.
Acetylchlorid z Poľska, myslím, že poznáte miesta. Mohlo by to fungovať aj s benzoylchloridom, ten je dostupný v Holandsku. Obchod by mal byť známy.

H2SO4 sa dá v tomto druhu reakcií nahradiť kyselinou metafosforečnou, ktorá sa dá kúpiť alebo sa vyrába dlhodobým zahrievaním H3PO4 na teplotu asi 150 °C, až kým nezostane len kryštalická hmota, ktorá pozostáva, ak sa čaká dostatočne dlho, prevažne z kyseliny metafosforečnej. Funguje veľmi dobre a čisto ako katalyzátor, ale trvá to niekoľko dní, kým vykoná svoju prácu.
Ďalšími katalyzátormi môžu byť kyselina tosová (bezvodá) alebo kyselina triflová.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Ďakujeme za odpoveď!

Pri hľadaní ďalších informácií o tejto reakcii som na inom fóre našiel niekoľko správ o ľuďoch, ktorí úspešne použili kyselinu ľadovú octovú s octanom natriovým ako katalyzátorom na vytvorenie 6-MAM z morfínu. Chcem experimentálne vyskúšať túto cestu, ale zaujímalo by ma a snažím sa zistiť, koľko octanu natria by bolo potrebné a ako by sa malo postupovať pri odstraňovaní katalyzátora z konečného produktu. Ľudia tam povedali, že sa dá stochiometricky vypočítať, koľko Natriumacetátu je potrebné, ale musím sa priznať, že neviem, kde o tom začať.
Ospravedlňujem sa za toľko nováčikovských otázok, dúfam, že vám už nejdem na nervy a že mi niekto pomôže. 😊
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ušetrili by ste si veľa (naozaj veľa) starostí a bolestí, keby ste sa sústredili na získavanie anhydridu kyseliny octovej alebo chemikálií potrebných na jeho výrobu. Je to spôsobené jednoduchým faktom, že anhydrid kyseliny octovej je reaktant, ktorý vám umožní bez vážnejších skúseností s chémiou vyrobiť heroín z morfínu.

Za vyše 20 rokov, počas ktorých som sa s obľubou venoval chémii drog, som sa zmenil z človeka, ktorý trpel ilúziami, že všetko by malo byť bez predpisu, na niekoho, kto radšej venuje viac času získavaniu kvalitných prekurzorov a chemikálií, pretože aj s tými, ktoré sú po ruke, a so slušným pochopením chémie a dobrou laboratórnou praxou to častejšie stále nie je také jednoduché, ako to vyzerá.
 
Top