Ce caracteristici ar trebui să aibă o piață de clasă mondială?

What is the most important features for you to choose a suitable trading platform?

  • Constant availability

    Votes: 265 71.0%
  • Minimal captchas to log in and easy registration

    Votes: 94 25.2%
  • Dead drops

    Votes: 135 36.2%
  • Corporate messenger

    Votes: 73 19.6%
  • Payment in monero

    Votes: 144 38.6%
  • No JS (Java Script)

    Votes: 84 22.5%
  • Number of sellers

    Votes: 159 42.6%
  • Other (I'll write in comments)

    Votes: 26 7.0%
  • Administration support service

    Votes: 171 45.8%

  • Total voters
    373

boblishus

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 9, 2024
Messages
3
Reaction score
8
Points
3
De asemenea, criptare PGP automată pentru mesageria pe comenzi
 
View previous replies…

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Care este rostul acestui lucru? Organele de aplicare a legii vor citi în continuare tot ce au nevoie dacă vor găsi serverele. Problema cu criptarea datelor online este că datele criptate sunt transmise către server deja criptate. Dacă trimiteți date necriptate către server și le criptați pe server, înseamnă că oricine are acces fizic la server poate intercepta pachetele necriptate.
 
View previous replies…

Waverunner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2024
Messages
26
Reaction score
24
Points
3
Cred că un aspect care nu este menționat este testarea constantă a produsului. Oamenii care cumpără vor să știe exact ce primesc.
 
View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Cred că acest lucru ar fi minunat. Poate oferiți furnizorilor care sunt de acord să testeze o insignă sau ceva de genul ăsta? Am observat o mulțime de pastile presate care sunt vândute ca fiind reale. Cele mai multe sau adderall va fi meth on-line. Este destul de aproape, dar spuneți-i ceea ce este
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Informații privind reducerea noxelor.

În urmă cu câteva luni am scris articolul de mai jos. Dacă sunteți un administrator de piață sau dacă dețineți un director de ceapă, vă rugăm să îl citiți. Poate fi la fel de simplu ca adăugarea unui link către PDF, dar face o diferență reală acolo. Salvează vieți. Dacă nu sunteți deja la bord, vă rugăm să ajutați. [Notă: BB este deja la bord].

DROGURILE, DARKNET-UL ȘI MASS-MEDIA [POVESTEA MEA]
În prezent, piețele de droguri de pe darknet oferă utilizatorilor mai multe informații privind reducerea riscurilor decât guvernul și mass-media consacrată. Cum a apărut această situație și de ce nu este raportată?

--

Furnizarea de informații de siguranță persoanelor cu privire la drogul ales reduce riscul de tragedie și deces. Acesta este un adevăr evident. Altfel spus, prin intermediul unei mantre populare: ignoranța ucide, educația salvează vieți.

main-qimg-f667b4f6475fb6105b8aa7577776d0b7

Această premisă dură și oarecum evidentă a stat la baza unui proiect care a început mai mult cu speranță decât cu așteptări în urmă cu aproape 15 ani. În vara anului 2009 am făcut primii pași în scrierea a ceea ce a devenit în cele din urmă Biblia consumatorilor de droguri, un volum de 638 de pagini despre reducerea riscurilor, care a fost un bestseller.

Aceasta urma să fie întotdeauna o întreprindere serioasă și de durată. Mi-am propus nu numai să documentez fiecare drog utilizat în mod curent, atât chimic, cât și botanic, ci și să le experimentez personal. Am simțit că, pentru a avea credibilitate în rândul consumatorilor de droguri, aceasta era o condiție prealabilă esențială. După cum mi-a spus cineva fără menajamente la vremea respectivă, dacă nu aș face acest lucru, aș fi ca o călugăriță care oferă educație sexuală.

Ceea ce nu știam la început era că, în cele din urmă, îmi voi autoadministra 182 de droguri diferite, într-o călătorie care va avea înălțimi extraordinare, dar și prea multe coborâri îngrozitoare și traumatizante. În ciuda acestora din urmă, am ajuns acolo în cele din urmă și am fost mai mult decât mulțumit de rezultatul final. Aceasta ajută, fără îndoială, mii de persoane să reducă riscurile și să ia decizii mai informate în ceea ce privește consumul de droguri.

main-qimg-92a94b4341e66bbdb6888053c61747b9

Cu toate acestea, a existat întotdeauna un element de nemulțumire în spatele minții, sub forma unei întrebări: cum rămâne cu oamenii care nu au cumpărat cărți sau care nu și le-au putut permite? În vara anului 2023, imaginația mea se dezlănțuise în timp ce încercam să rezolv această problemă tulburătoare și plină de perplexitate.

IMAGINAȚI-VĂ CĂ AJUNGEȚI LA CEI MAI NEVOIAȘI

Imaginați-vă că informațiile vitale privind reducerea riscurilor sunt furnizate gratuit la punctul de cumpărare a drogurilor, la nivel global. Imaginați-vă impactul potențial pe care l-ar putea avea acest lucru în ceea ce privește siguranța utilizatorilor.

Este această viziune chiar atât de îndepărtată? Atunci când vizitați un medic sau o farmacie, furnizarea de informații privind siguranța este o rutină și, de obicei, aceasta se extinde dincolo de doză, frecvență și durată.

De ce nu se poate aplica același lucru și drogurilor recreative? Există o modalitate de a integra reducerea riscurilor în lanțul de aprovizionare, în ciuda brutalității neîncetate a războiului împotriva drogurilor?

Răspunsul la această ultimă întrebare s-a dovedit a fi afirmativ, cel puțin în parte.

DARKNET ȘI PIEȚELE SALE

Darknet și, în special, piețele darknet joacă un rol din ce în ce mai important în ceea ce privește distribuția de droguri. Consumatorii și vânzătorii deopotrivă se aprovizionează din această alternativă ascunsă și anonimă la internetul vizibil cu care majoritatea oamenilor sunt familiarizați.

În acest sens, momentul în care mi s-a aprins beculețul cu privire la problemele de mai sus a venit sub forma unei întrebări.

Ce-ar fi dacă aș crea o versiune PDF gratuită a Bibliei consumatorilor de droguri? Dacă aș putea comunica cu proprietarii piețelor? Ce-ar fi dacă aceștia ar furniza acest PDF gratuit clienților? Era posibil acest lucru? Ar asculta măcar?

Mi-am dat seama imediat că, deși perspectivele păreau a fi slabe, trebuia să încerc: chiar și cu un succes limitat, cineva, undeva, ar putea afla ceva din PDF care i-ar salva viața. Dar de unde să încep?

A LUAT NAȘTERE PROIECTUL DE REDUCERE A RISCURILOR PE DARKNET

Din fericire, la fel ca internetul, darknet-ul are un strat de social media. Acesta este dominat de o platformă de tip Reddit numită Dread. Acesta a fost punctul de plecare evident.

Am contactat personalul de acolo, am explicat viziunea mea și am cerut pur și simplu ajutor. Odată cu răspunsul, un da entuziast, am știut că acest lucru are o șansă. Proiectul a fost demarat. Dread a devenit prima entitate de pe darknet care a găzduit PDF-ul și l-a lansat cu vigoare, astfel încât chiar și unele dintre piețe să devină conștiente de el. Acum era evident că trebuia să profit de moment.

Astfel, am început să identific fiecare piață semnificativă. Mi-am pregătit scenariul și am început procesul îndelungat de stabilire a unui mijloc de comunicare. Le-am abordat una câte una, explicându-le misiunea și cerându-le fie să găzduiască PDF-ul, fie să ofere un link către acesta, astfel încât clienții (consumatorii de droguri) să aibă posibilitatea de a-și obține propriul exemplar.

main-qimg-e3ea7c917ffbc227c6f8102f91d962ec


Acest lucru a necesitat răbdare și perseverență și luni de eforturi, dar în cele din urmă am reușit. În prezent, aproape toate piețele importante au aderat, adăugând astfel la funcționalitatea lor de reglementare înnăscută (cum ar fi furnizarea unui sistem de evaluare a vânzătorilor de tip eBay, care contribuie la protejarea consumatorilor împotriva aprovizionării falsificate). Într-o altă direcție neașteptată, un număr tot mai mare de vânzători individuali oferă, de asemenea, PDF-ul la punctul de vânzare.

REALITATEA CONCRETĂ (NERAPORTATĂ)

Cu cât mai mulți consumatori de droguri sunt expuși la informații privind reducerea riscurilor, cu atât mai eficient devine acest proiect. Prin urmare, din toate punctele de vedere, proiectul a depășit toate așteptările și continuă să facă acest lucru. Acum face diferența în lumea reală.

Cu toate acestea, mass-media (cu excepția onorabilă a BBC World Service) nu reușește niciodată să dezamăgească. Citatul meu din Reddit, de mai jos, a fost probabil născut din frustrare, dar este totuși un rezumat rezonabil al situației:

Din fericire, această abrogare nu schimbă realitatea concretă de pe teren.

CAVALERIA NU VA APĂREA

Încă de la început am încadrat contextul cărții și al proiectului cu următorul comentariu:

Deși datele privind siguranța pe care le-am adunat și cercetat de-a lungul atâtor ani sunt acum literalmente la îndemâna a nenumărate mii de oameni, acest lucru rămâne valabil. În plus, nicio cavalerie, sub forma unui guvern binevoitor sau a unei autorități filantropice, nu va apărea și nu va oferi brusc această formă de educație.

Totuși, acesta este un proiect cu care oricine poate ajuta. Prin urmare, dacă cunoașteți pe cineva care ar putea fi în pericol sau care ar putea, pur și simplu, să aprecieze informații suplimentare privind siguranța drogurilor, vă rugăm să nu ezitați să i le transmiteți. Descărcarea este disponibilă de pe toate rețelele majore de cloud, așa cum sunt enumerate pe această pagină: https://www.drugusersbible.com/2018/01/pdf.html.

În ciuda indiferenței societății în general și a numeroaselor obstacole la fața locului, ca și comunitate putem reduce ignoranța: putem educa. Colectiv, putem salva mai multe astfel de vieți. Deși aceasta nu este o soluție cuprinzătoare la mizeria și moartea cauzate în mod inerent de războiul împotriva drogurilor, este cel puțin ceva. Haideți s-o facem.

Dominic Milton Trott,
 

ron_obvious

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 25, 2024
Messages
3
Reaction score
15
Points
3
În calitate de propagator al ortografiei și gramaticii corecte, pur și simplu nu m-am putut abține să nu leșin (într-un fel) la scrierea dvs. Vă mulțumesc că ați transmis un mesaj incredibil de important și că ați făcut-o într-un mod care servește bine limba în care a fost scris.
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇷
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
BBgate stochează datele tranzacțiilor din portofelul BB încorporat? (txid și altele asemenea)
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Da. Tot ceea ce stocăm puteți vedea în istoricul tranzacțiilor din contul dvs.
 
Top