Sinteza clorhidratului de efedrină și analiza chimică

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Methcathinone este la fel de greu de obținut ca și efedrina sau chiar pseudoefedrina, acum că lumea RC a început să urmeze calea cathinonei cu ceva timp în urmă...
 

123456abc

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, această borohidridă de sodiu poate fi înlocuită cu aluminiu activ?
 

Haruki.Murakami

Don't buy from me
Member
Joined
May 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua tuturor,

Dacă pot, aș dori să folosesc această metodă pentru sinteza efedrinei pentru sinteza d-metamfetaminei. Sunt conștient de faptul că va trebui să separ izomerii metamfetaminei produse în acest caz, deoarece efedrina cu care ajungem în această sinteză este racemică.

Eu și echipa mea intenționăm să lucrăm la o metodă de extindere a acestei sinteze.

Ar fi mai rapid și mai eficient să fabricăm metamfetamină din această metodă de sinteză + separarea celor 2 izomeri sau ar trebui să lucrăm la scalarea metodei de mai jos:

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/dl-ephedrine-synthesis-from-1-phenyl-1-2-propandion.1128/

pentru a obține imediat d-metamfetamină?

Mulțumesc oricui răspunde la această întrebare.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Vă rugăm să ne putem folosi această efedrină pentru a produce D-meth, vă rugăm să ne a încercat de fapt, vă rugăm să am confuz despre acest argument care este meth racemic și D-Meth, vă rugăm să ne dați răspuns
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, da, poate fi utilizat. Există un tutorial video și o scriere detaliată.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Profesore G.Patton, vă respect, îmi cer scuze că pun multe întrebări,
vă rog, domnule profesor, folosind efedrina produsă prin această metodă se poate obține D-Meth. Fără acid tartric,
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Da, dar oricum trebuie să utilizați orice alt acid carboxilic adecvat pentru a separa izomerii.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Dacă măcar (meth)cathinona ar fi naturală.
 
Top