Ceva despre cocaina ta

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
În urmă cu aproximativ un an, în timp ce puneam la punct secțiunea referitoare la cocaină din The Drug Users Bible, am decis să includ o scurtă analiză a pieței din Regatul Unit, cu privire la conținutul real prezentat unui laborator cunoscut. Deși aceasta nu reprezintă decât situația dintr-un singur loc la un moment dat, m-am gândit că ar putea fi de interes aici.
.
.
CEVA DESPRE COCAINA TA
Într-o după-amiază ploioasă, am început să analizez conținutul probelor de cocaină trimise la un laborator cunoscut din Regatul Unit. S-a pus accentul pe chestiunea cu ce este în mod obișnuit îmbogățită sau tăiată cocaina (fără a include alte droguri obișnuite).

Din septembrie 2020 până în aprilie 2021, 162 de eșantioane au fost trimise ca cocaină. Dintre acestea, 50 (31%) au fost listate numai ca cocaină, fără niciun alt conținut înregistrat. Am împărțit restul în două seturi: cele care au returnat o singură adăugare și cele care au returnat adăugări multiple. Cifrele rezultate au fost următoarele:

Adăugare unică (64 de probe în total):

21 (13,0 %) = Benzoylecgonină
17 (10,5%) = Levamisol
10 (6,2%) = Norcocaină
7 (4,3%) = Benzocaină
6 (3,7%) = Fenacetină
1 (0,6%) = Paracetamol
1 (0,6%) = Metformină
1 (0,6%) = Lidocaină

Adaosuri multiple (48 de probe în total)

10 (6,2%) = Levamisol + Benzoylecgonină
7 (4,3%) = Levamisol + Norcocaină
5 (3,1%) = Levamisol + Benzoylecgonină + Norcocaină
4 (2,5%) = Benzoilecgonină + Norcocaină
3 (1,9%) = Benzoilecgonină + Ecgonină metil ester
2 (1,2%) = Benzocaină + Norcocaină
2 (1,2%) = Fenacetină + Benzocaină
2 (1,2%) = Fenacetină + Norcocaină
2 (1,2%) = Benzoilecgonină + Norcocaină + Ecgonină metil ester
1 (0,6%) = Levamisol + Fenacetină
1 (0,6%) = Fenacetină + Norcocaină + Benzocaină
1 (0,6%) = Tropacocaină + Norcocaină + Benzoilecgonină + Ecgonină metil ester
1 (0,6%) = Levamisol + Norcocaină + Benzocaină
1 (0,6%) = Levamisol + Norcocaina + Benzoilecgonina + Tropacocaina
1 (0,6%) = Benzocaină + Ecgonină metil ester
1 (0,6%) = Fenacetină + Ecgonină metil ester + Benzoilecgonină + Cafeină + Benzocaină
1 (0,6%) = Levamisol + Metformin + Norcocaină + Benzoilecgonină
1 (0,6%) = Levamisol + Benzoylecgonină + Norcocaină + Ecgonină metil ester
1 (0,6%) = Benzoilecgonină + Procaină + Norcocaină + Ecgonină metil ester
1 (0,6%) = Levamisol + Benzoilecgonină + Fenacetină + Ecgonină metil ester

Trebuie remarcat faptul că nu toate acestea sunt agenți de mărire a volumului sau de tăiere: unele sunt pur și simplu rezultatul degradării sau al problemelor de producție. A le numi adaosuri sau aditivi nu este probabil cea mai bună terminologie.

Ceea ce nu m-a surprins însă a fost faptul că levamisolul s-a clasat atât de sus (prezent în 28% din probele de mai sus); deși nu a fost atât de sus pe cât mă temeam. Este cunoscut faptul că această substanță este utilizată pentru tratarea infecțiilor cu viermi paraziți și că este o idee foarte proastă să inhalezi cantități mari. Am fost, de asemenea, surprins de clasamentul scăzut al lidocainei, deoarece mă așteptam să fie principalul anestezic/agent. Poate că îmi arăt din nou vârsta, ceea ce mă face, de asemenea, să mă întreb ce s-a întâmplat cu procaina.
.

Reamintire: puteți descărca o copie gratuită a versiunii PDF a cărții direct din Breaking Bad's Chemical Library de aici:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Acum 2 zile, vorbeam pe Reddit cu un puști din thevUK, care m-a conectat la un site de testare a drogurilor (reducerea riscurilor, nu legală). Ca o persoană care vizitează în mod regulat Drugs'Data.org. Am observat unele dintre aceleași lucruri despre care vorbiți aici, dar într-un context diferit.
1 Levimisol este mult mai frecvent utilizat ca un adulterat în Marea Britanie. Acum 10 ani nu era cazul, dar astăzi este
2. THIS NEEDS EYES 👀 Norcocaina a fost mult mai des listat ca un adulterant pe site-ul uK. De fapt, nu sunt sigur că am văzut-o vreodată pe listă. Da, este un metabolit al cocainei, dar este metabolizat de CYP b450, ÎN LIVER... M-am uitat la datele pentru Norcocaine și când am făcut niște calcule rapide, LD50 părea să fie de aproximativ 2,5 grame la o persoană de 100 kg. Asta e mult. DE CE ESTE ASTA PE COCAINA EUROPEANĂ, dar nu în altă parte?
3. Norcocaina este probabil gunoiul pe care ei îl numesc ready-rock acolo și de care toată lumea se plânge
@DMTrott probabil că știi acest lucru, dar doar pentru a fi sigur, levamisolul metabolizează la aminorex și amfetamină. Acesta este probabil un factor notabil în utilizarea sa ca un adulterant
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Mulțumesc. Probabil că aveți dreptate.

Au existat câteva surprize când am făcut acest lucru. Mi-ar plăcea totuși să văd o comparație cu eșantioanele DrugsData.org, nu în ultimul rând pentru a vedea cum se compară cele de mai sus cu cele din SUA. Dacă voi găsi vreodată timp, s-ar putea să o fac eu însumi. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Voi trece prin 110 dintre cele mai recente depuneri etichetate cu cocaină și le voi posta, oricum nu fac nimic
 
Top