Sinteza metamfetaminei din P2P prin Al/Hg

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
De ce nu apare nicăieri bubbeling în hexan? Iar spălarea cu apă fierbinte cu NaCl și bicarbonat de sodiu elimină o mulțime de impurități.

Cu toate acestea, dacă utilizați metanol în loc de IPA, puteți face o extracție directă din amestecul de reacție după adăugarea leșiei cu hexan.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
De asemenea, dacă folosiți nitrometan în loc de metilamină, nu trebuie să efectuați răcirea, plus că puteți distila și reutiliza sursa de metilamină. Mai puține deșeuri și mai puține costuri
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Acum verific dacă este cu adevărat dextro atunci când voi face cristal din el. Odată ce cristalul este făcut, aș putea pune aici. De asemenea, trebuie să menționez că nu am încă proporțiile corecte, trebuie să fac mai multe reacții
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
după destilarea în vid, trebuie să fac și extracția lichidului lichid cu bază acidă dacă doriți să puneți gaz hcl uscat în el, altfel trebuie să puneți congelator. am aflat în mod dur.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Această imagine indică reacția de reducere a nitrometanului cu acid clorhidric și staniu metalic
Pentru a produce gaz metilamină
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
ați mai lucrat cu nitrometan? Am probleme cu izolarea produsului pe care probabil îl voi aciza în viitor cu acid citric și apoi îl voi distila în vid în întregime, iar de acolo se adaugă leșie pentru a-l bazifica din nou și se distilează în continuare în vid baza (și apoi apa, desigur) și apoi se extrage distilatul cu hexan și se face bule de gaz HCL uscat prin el.

Sau pur și simplu înghețați-l și recristalizați-l cu IPA.
 

minnimus

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 24, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Puteți explica, vă rog, cum să utilizați nitrometan în loc de metilamină
în această reacție?

Este posibil să se facă
Utilizați combustibil RC însemnând 10% nitrometan 90%methonol și amestecați-l cu restul rețetei?
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Încercați să utilizați amalgamul non-toxic din aluminiu Galinstan.
 

neoking8

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2023
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
vă mulțumesc pentru sfat. Poate confirma cineva dacă este bine să înlocuiți Al/Hg?
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Cu ultrasunete puteți activa folia de Al, am adăugat, de asemenea, clorură de galiu atunci când am făcut, dar reacția nu a continuat cred că așa cum ar trebui, dar odată ce adăugați leșie veți obține instantaneu vulcan reacție (bucurați-vă de mare)
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Ultrasunetele funcționează numai pentru reacțiile grignard de activare a magneziului. Nu adăugați hidroxid de sodiu! Dacă clorura de galiu nu activează folia de aluminiu, încercați Galinstan (Gallium Indium Tin alloy). Încălziți bucăți de folie de aluminiu și Galinstan într-un creuzet și obțineți 90%-95% aluminiu și 5%-10% Galinstan. Se dizolvă P2P (fenil-2-propanonă) și etilamină în etanol și oxid de hidrogen (apă distilată, H2O) și se adaugă Galinstan de aluminiu (Al/GaInSn) și apoi se încălzește timp de câteva ore pentru a obține etilamfetamină. Folosind metilamină se obține metamfetamină. Cu ajutorul amoniacului se obține amfetamină, deși cu un randament mai scăzut. Devil Springs și Everclear au un conținut ridicat de etanol. Galinstanul este recuperabil și reutilizabil.
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Nu adăugați hidroxid de sodiu (leșie) pentru că va contamina galiul.
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
bună foarte bun conținut domnule nu un fundal bun chimie, dar doar o întrebare putem folosi p2p obține formular

Sinteza fenilacetonei (P2P) prin BMK etil glicidat și distilarea cu abur

în această metodă
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Această procedură este verificată? Uneori se postează doar o procedură care nu este reală,
 

idkyouthink

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 25, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am nevoie de un chimist în viața meae!!!
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Putem utiliza metanol în loc de etanol sau IPA
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
IPA permite totuși stratificarea uleiului, ceea ce înseamnă mai puțină fierbere/izolare.

Asigurați-vă că OVER utilizați leșie pentru a neutraliza nitrometanul, deoarece îl veți extrage. Eu personal vă sugerez să utilizați metanol și hexan pentru extracție.

Îndepărtați uleiul de aluminiu înainte de a adăuga leșie, deoarece veți obține oxid de aluminiu în stratul de hexan, imposibil de curățat, cu excepția cazului în care utilizați celită sau distilați în vid.

dacă nu ați folosit suficientă caustică, nitrometanul va forma un aezotropă cu baza liberă și o veți distila prin pompe.

Singurul lucru care ar putea funcționa, dar încă trebuie să încercați, extrageți cu hexan dacă folosiți metanol și acidulați cu acid citric, apoi distilați nitrometanul, apoi freebase uleiul din nou și distilați.
 

virus0815

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 30, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
acidul sulfuric poate fi înlocuit cu acid clorhidric?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
În cazul în care începeți almgamul, ar trebui să adăugați puțin acid sulfuric.

Pentru cristalizare, da, puteți utiliza acid sulfuric dacă doriți să afumați sulfatul, dar eu sugerez HCL.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Putem transforma baza liberă în clorhidrat de metamfetamină cu 37% acid clorhidric? De asemenea, în unele videoclipuri, am văzut că baza liberă este transformată direct în sare de clorhidrat cu gaz HCl uscat, fără utilizarea toluenului. De ce se întâmplă acest lucru?
 
Top