BK-MDMA SINTEZĂ METODĂ UȘOARĂ ȘI RAPIDĂ.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Râd doar pentru că singurul lucru ușor în legătură cu asta sunt reacțiile, am căutat primul cas# și da, cred că îl furăm, exact ca în BREAKING BAD! Am înțeles acum, una bună! 🤷
 

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
19
Points
8
2-Bromo-3,4-metilendioxipropiofenona nu este reglementată în cea mai mare parte a lumii, cu excepția cazului în care locuiți în Florida
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Proces final de la 500 g de 2b3'4mp 390 g de cristale pure de cola brună de BK-MDMA.
 

Attachments

  • Ek1tclWuq0.jpg
    Ek1tclWuq0.jpg
    4.6 MB · Views: 558
  • 7ZfNqpW4Rj.jpg
    7ZfNqpW4Rj.jpg
    3.8 MB · Views: 543
  • gDbkU1xEoH.jpg
    gDbkU1xEoH.jpg
    4.6 MB · Views: 530
  • VA5UHKLByM.jpg
    VA5UHKLByM.jpg
    4.5 MB · Views: 539
  • 4BaWFLbngl.jpg
    4BaWFLbngl.jpg
    4.2 MB · Views: 525
  • 78epyjGXKZ.jpg
    78epyjGXKZ.jpg
    3.8 MB · Views: 497
  • cBFpW6X2m0.jpg
    cBFpW6X2m0.jpg
    5.4 MB · Views: 952
  • fv6YiZePMg.jpg
    fv6YiZePMg.jpg
    5.4 MB · Views: 943
  • tSW0P18hQs.jpg
    tSW0P18hQs.jpg
    4.2 MB · Views: 515
  • 79S1fiI62s.jpg
    79S1fiI62s.jpg
    4.4 MB · Views: 555
View previous replies…

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
În sinteza chimică se spune că la 500 de grame de precursor se obțin 490 de grame de clorhidrat de metilonă, acum se spune că la 500 de grame de precursor se obțin 390 de grame de metilonă cristalizată, adică se pierd 100 de grame de clorhidrat de metilonă când se recristalizează clorhidrat de metilonă?
uitându-mă la fotografiile cristalelor de metilonă, aceasta are culoarea respectivă din cauza impurităților, deoarece metilona pură este albă, cum ați purifica aceste cristale de metilonă de culoare maro?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
MrQTJ8gC3A


Al doilea lot fabricat, calitatea este de top, testerii au preferat-o față de pastilele mdma circulante.

Totuși, o problemă este că s-au folosit 50 g de 52190 și s-au obținut doar 7 g de produs final. Este posibil să se fi folosit metilamină hcl amestecată cu hidroxid de sodiu în soluția dcm, probabil prea mult gaz metilamină scăpând. Soluția de 40% metilamină este încă pe drum, astfel încât randamentul s-ar putea îmbunătăți până atunci. De asemenea, nu am efectuat extracția din stratul apos, ceea ce explică și acest lucru. Utilizarea unui agitator magnetic ar duce, de asemenea, la un randament inferior?

Edit: De asemenea, ajung să adaug HCl direct în DCM cu soluție freebase după uscare cu sulfat de sodiu. Ar trebui să se evapore DCM-ul cu vid și apoi să se adauge HCl-ul cu acetonă, în ce fel va duce acest lucru la un rezultat diferit față de metoda pe care am aplicat-o până acum?

Un alt lucru de care sunt curios este cum se face separarea straturilor cu găleți? Înțeleg că la cantități mai mici se poate face cu o pâlnie separatoare, dar la găleți pare să fie mai dificil să se realizeze corect.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Prietene, sper că ești bine, de ce spui că scapă atât de mult gaz metilamină? În conformitate cu sinteza chimică descrisă în forum, se spune că recipientul trebuie să fie deschis în timpul întregii sinteze, deci este normal ca gazele de metilamină să scape, deoarece nu va afecta produsul final.
Mulțumesc!!!
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
A încercat cineva această sinteză? Mi-e teamă să cheltuiesc bani pe substanțe chimice și să nu am succes
 

Sleazy2023

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hei, am probleme în a-mi face baza liberă să devină clară, am spălat-o de mai multe ori folosind h20, dar tot nu este clară / albă. Am folosit și h20 și bicarbonat de sodiu, dar tot nu e limpede.

Poate cineva să mă ajute?



de asemenea am sărit peste etapa de separare a stratului apos și nu am adăugat acetat de etil.

În cele din urmă este sulfatul de magneziu se adaugă la găleată pentru
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Dacă baza liberă a fost deja pulverizată de mai multe ori cu apă și, de asemenea, cu bicarbonat, procedați cu calm la sărarea bazei libere, nu este complet necesar ca aceasta să rămână de un alb imaculat, dacă cu toate spălările dvs. continuă să aibă o culoare mai închisă, poate că eroarea nu este Este faza de curățare, poate că nu tot precursorul său a reacționat și există unele urme de impurități, dar mai târziu, în faza de recristalizare se va rezolva această problemă. Continuați, nu vă împotmoliți în acest mic detaliu.
 

Sleazy2023

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
De asemenea, de câți ml de hci și acetonă este nevoie pentru baze. Am înțeles că adăugăm până când baza este ph 5, dar este acetonă 250ml & hci 250ml ? Este hci 350ml și acetonă 150ml?
 

Sleazy2023

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ce înseamnă bicarbonat ? Cum se face bicarbonatul .

"Poate că nu tot precursorul său a reacționat și există unele urme de impurități"

Dacă este așa ar trebui să las dcm și presscor să se amestece mai mult timp cu soluție de metilamină 40% ?
 

bababy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Poate cineva să facă un videoclip pe această temă?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Tocmai am primit 1 kg de precursor (CAS: 52190-28-0) 2-Bromo-3′,4′-(metilendioxi)propiofenonă de la un furnizor chinez.
Am plătit 280 de dolari pentru 1 kg cu transport inclus, de la 25 kg voi plăti 200 de dolari pe kg cu transport inclus, este un precursor scump, puritatea este de 99%, culoarea este maro și formatul este de pietre mici și pulbere.
are un miros puternic (nu știu ce anume dar nu e un miros rău) formatul seamănă și cu zahărul brun.
 

Attachments

  • SMmL4G9Z5f.jpeg
    SMmL4G9Z5f.jpeg
    5.6 MB · Views: 435

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
acest precursor pe care vânzătorul chinez îl trimite este murdar, conține prea mult brom ...... acest precursor trebuie să aibă o formă de cristal alb frumos, dar este praf murdar....
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
RewlBrtfLY
 

Attachments

  • LwfmuPeCdk.jpeg
    LwfmuPeCdk.jpeg
    6.3 MB · Views: 496

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Am început cu 10 grame de precursor (CAS 52190-28-0) pe care l-am dizolvat cu 50 ml DCM, apoi l-am amestecat bine cu mâna cu o lingură până când precursorul s-a dizolvat corect, apoi am adăugat 20 ml soluție apoasă de metilamină 40% la precursorul dizolvat și într-o perioadă foarte scurtă după amestecarea cu lingura cu mâna s-au format 2 straturi, am separat stratul apos de bază cu ajutorul unei pipete și am adăugat 6ml de acetat de etil la stratul apos după ce am amestecat pentru o perioadă scurtă de timp am adăugat din nou stratul apos pe care l-am amestecat cu acetat de etil la bază, apoi am adăugat 10 ml de apă la bază pentru a o spăla și am amestecat până când s-au format 2 straturi, dar înainte de a adăuga apa s-au format și cele 2 straturi, după ce am îndepărtat stratul apos al bazei am adăugat 2 grame de sulfat de magneziu și am lăsat să se usuce pentru o perioadă, apoi am verificat pH-ul și a fost 7, apoi am preparat o soluție de 9 ml de acid clorhidric de laborator 35-38% cu 1 ml de acetonă și am amestecat bine, apoi am adăugat soluția picătură cu picătură la bază și am verificat pH-ul de fiecare dată, iar acesta era tot la 7. Apoi am mai adăugat puțină soluție și pH-ul era mai mic de 1, în loc să fie 5 ,5. În total am adăugat cam 5ml de soluție, și am depășit cantitatea, apoi am luat hârtie de filtru, am filtrat și se presupune că am lăsat clorhidratul de metilonă uscat, apoi am făcut un test antidrog cu metilonă și cred că nu a fost pozitiv, habar nu am.
 
View previous replies…

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
rezultatul pe care l-ați obținut este în conformitate cu ceea ce obțin eu, recristalizarea ar ajuta la îmbunătățirea aspectului și la eliminarea excesului de HCl. Dacă nu sunteți sigur dacă este psihoactiv și/sau sigur, încercați să obțineți un șobolan de laborator și să calculați mg/kg.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
dar puteți aprecia culoarea testului de droguri, nu pare să fie roșie așa cum este indicat pentru metilona pozitivă, ci mai degrabă maro.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
dacă a făcut cristal a pierdut mult produs și este foarte greu să îl speli rahat murdar pentru a obține sticlă frumoasă.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
acum va trebui să aștept câteva zile până la formarea cristalelor.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
normal este 1 zi pentru a face cristal
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Cred, de asemenea, că precursorul meu chimic (CAS: 52190-28-0) este impur și murdar.
Potrivit furnizorului chinez, acesta are o puritate de 99 %, dar cred că m-a înșelat, cum pot să știu, adică solicitându-i un document de laborator în care să se menționeze că respectivul precursor chimic are acel procent de puritate.
 

acidtobase125

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 1, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Bună heineken pot obține de la tine un contact pe un messenger securizat criptat, astfel încât să vă pot trimite mesaje pe pv?
 
Top