"ICE" - clorhidrat de cristal de metamfetamină

HenryWeston

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Mar 20, 2023
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Aceasta este o metodă de cristalizare ridicolă. Metanolul și acetona anhidră produc cristale transparente frumoase, iar dacă se utilizează și puțină IPA pentru dizolvare, vă puteți aștepta la cristale cu adevărat uimitoare. O spălare cu acetonă anhidră rece este o practică bună și, de asemenea, ajută la precipitarea mai multor cristale din lichidul-mamă.
Timpul până la fum poate fi de 1-24 de ore, mai devreme dacă adăugați mai multă acetonă. Totuși, nu am avut niciodată o licoare-mamă de această culoare, pare a fi o preparare și o extracție dură!
 
View previous replies…

malbona kato

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Nu am avut niciodată o licoare maternă de culoarea asta, totuși, arată ca un bucătar & extracție dură!

Poate că nu v-ați expus niciodată marfa la căldură pentru o perioadă lungă de timp, așa cum face autorul. Cu toate acestea, este un pas important pentru a elimina resturile de cetonă.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Aceasta este pentru Methamphetamine HCl racemic, nu? Nu izomerul Dextra?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
da, d,l-meth
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Metoda este diferită pentru racemic și d-meth? Puteți explica diferențele?
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Vă felicit pentru această lucrare. Potrivit dvs. sau prietenilor dvs. care fac cristale racemice, există o diferență între etapele de topire și congelare în conductă? Timpul de congelare racemic pe care l-am făcut este prea lung, nu am putut găsi motivul?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
A dura prea mult este vag, dar în mod evident depinde de vântul care suflă pe țeavă, de temperatura și umiditatea aerului înconjurător, de presiunea atmosferică și de alți factori. În sub-secțiunea Chimie analitică a acestui site, există o schemă pentru efectuarea unui test de topire. Acesta este un test semnificativ deoarece are metrici (metanolul se topește la aproximativ 165-167°C.) Dacă este mai mare sau mai mic cu foarte mult, indică o reacție neterminată sau un produs extrem de murdar.
 
Top