Coś o kokainie

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Mniej więcej rok temu, kończąc prace nad sekcją poświęconą kokainie w The Drug Users Bible, zdecydowałem się dołączyć krótką analizę rynku w Wielkiej Brytanii, w odniesieniu do rzeczywistej zawartości dostarczonej do znanego laboratorium. Chociaż przedstawia to tylko sytuację w jednym miejscu w jednym momencie, pomyślałem, że może to być interesujące tutaj.
.
.
COŚ O KOKAINIE
Pewnego deszczowego popołudnia zacząłem przyglądać się zawartości próbek kokainy przesłanych do znanego brytyjskiego laboratorium. Skupiłem się na kwestii tego, z czym kokaina jest zwykle łączona lub cięta (nie licząc innych narkotyków głównego nurtu).

W okresie od września 2020 r. do kwietnia 2021 r. przesłano 162 próbki kokainy. Spośród nich 50 (31%) zostało wymienionych wyłącznie jako kokaina, bez żadnej innej zarejestrowanej zawartości. Resztę podzieliłem na dwa zestawy: te, które zwróciły pojedynczy dodatek i te, które zwróciły wiele dodatków. Wynikowe liczby były następujące:

Pojedynczy dodatek (łącznie 64 próbki):

21 (13,0%) = benzoiloekgonina
17 (10,5%) = lewamizol
10 (6,2%) = Norkokaina
7 (4,3%) = benzokaina
6 (3,7%) = Fenacetyna
1 (0,6%) = Paracetamol
1 (0,6%) = metformina
1 (0,6%) = Lidokaina

Wielokrotne dodatki (łącznie 48 próbek)

10 (6,2%) = lewamizol + benzoiloekgonina
7 (4,3%) = lewamizol + norkokaina
5 (3,1%) = lewamizol + benzoiloekgonina + norkokaina
4 (2,5%) = benzoiloekgonina + norkokaina
3 (1,9%) = benzoiloekgonina + ester metylowy ekgoniny
2 (1,2%) = Benzokaina + Norkokaina
2 (1,2%) = Fenacetyna + Benzokaina
2 (1,2%) = Fenacetyna + Norkokaina
2 (1,2%) = Benzoylecgonine + Norcocaine + Ecgonine methyl ester
1 (0,6%) = Lewamizol + Fenacetyna
1 (0,6%) = Fenacetyna + Norkokaina + Benzokaina
1 (0,6%) = Tropakokaina + Norkokaina + Benzolecygonina + Ester metylowy ekgoniny
1 (0,6%) = Lewamizol + Norkokaina + Benzokaina
1 (0,6%) = Lewamizol + Norkokaina + Benzolekagonina + Tropakokaina
1 (0,6%) = Benzokaina + Ester metylowy ekgoniny
1 (0,6%) = fenacetyna + ester metylowy ekgoniny + benzoiloekgonina + kofeina + benzokaina
1 (0,6%) = lewamizol + metformina + norkokaina + benzoiloekgonina
1 (0,6%) = lewamizol + benzoiloekgonina + norkokaina + ester metylowy ekgoniny
1 (0,6%) = benzoiloekgonina + prokaina + norkokaina + ester metylowy ekgoniny
1 (0,6%) = lewamizol + benzoiloekgonina + fenacetyna + ester metylowy ekgoniny

Należy zauważyć, że nie wszystkie z nich są środkami wypełniającymi lub tnącymi: niektóre wynikają po prostu z degradacji lub problemów produkcyjnych. Odnoszenie się do nich jako dodatków lub dodatków prawdopodobnie nie jest najlepszą terminologią.

Nie zaskoczyło mnie jednak to, że lewamizol znalazł się tak wysoko w rankingu (obecny w 28% powyższych próbek); chociaż nie było to tak wysokie, jak się obawiałem. Powszechnie wiadomo, że jest on stosowany w leczeniu infekcji robakami pasożytniczymi, a wciąganie dużych ilości jest bardzo złym pomysłem. Byłem również zaskoczony niską pozycją lidokainy, ponieważ spodziewałem się, że będzie to główny środek znieczulający. Być może znowu pokazuję swój wiek, co również prowadzi mnie do zastanowienia się, co stało się z prokainą.
.

Przypomnienie: bezpłatną kopię książki w wersji PDF można pobrać bezpośrednio z Breaking Bad's Chemical Library tutaj:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
2 dni temu rozmawiałem na Reddicie z chłopakiem z thevUK, który odesłał mnie do strony z testami narkotykowymi (redukcja szkód nie jest legalna). Jako osoba, która regularnie przegląda Drugs'Data.org. Zauważyłem te same rzeczy, o których mówisz tutaj, ale w innym kontekście.
1 Lewimizol jest o wiele częściej stosowany jako fałszerstwo w Wielkiej Brytanii. 10 lat temu tak nie było, ale dziś tak jest
2. THIS NEEDS EYES 👀 Norkokaina była znacznie częściej wymieniana jako środek fałszujący na stronie brytyjskiej. W rzeczywistości nie jestem pewien, czy kiedykolwiek widziałem ją na liście. Tak, jest to metabolit kokainy, ale jest metabolizowany przez CYP b450, W WŁASNYM WĄTROBIE... Spojrzałem na dane dotyczące Norcocaine i kiedy zrobiłem kilka szybkich obliczeń, LD50 wydawało się wynosić około 2,5 grama u osoby o wadze 100 kg. To bardzo dużo. DLACZEGO JEST TO W EUROPEJSKIEJ KOKTAJLU, a nie gdzie indziej?
3. Norkokaina to prawdopodobnie ten śmieć, który nazywają tam gotowym rockiem, na który wszyscy narzekają
@DMTrott pewnie o tym wiesz, ale dla pewności dodam, że lewamizol jest metabolitem aminoreksu i amfetaminy. Jest to prawdopodobnie znaczący czynnik w jego stosowaniu jako fałszerstwa
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Dzięki. Prawdopodobnie masz rację.

Było tam kilka niespodzianek, kiedy to robiłem. Chciałbym jednak zobaczyć porównanie z próbkami DrugsData.org, aby zobaczyć, jak powyższe wypada w porównaniu z USA. Jeśli kiedykolwiek znajdę czas, mogę zrobić to sam. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Przejrzę 110 najnowszych zgłoszeń oznaczonych kokainą i opublikuję je, i tak nic nie robię
 
Top