Ekstrakcja efedryny z roślin

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

W nadchodzących miesiącach spróbuję ekstrakcji i opublikuję wyniki.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Cześć bracie, próbowałeś już tego? Jaki jest rezultat? Czy udało ci się zastosować tę metodę?
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Zamówiłem 250 g Ma Huang i przetestowałem prostą ekstrakcję przy użyciu 25 g.

Sproszkowałem go w blenderze i wyekstrahowałem 1 część etanolem i 1 część IPA, wysuszyłem oba ekstrakty w temperaturze około 30 ° C i zgodnie z oczekiwaniami oba ekstrakty były zielone od chlorofilu, a po zatężeniu i zamrożeniu nic się nie stało, a po odparowaniu nie pozostał biały proszek, ale raczej lepki zielony olej.

Pomyślałem, że jeśli wyekstrahuję ten olej naftą i dobrze go wymieszam, będę mógł uzyskać z niego efedrynę. Jednak po zamrożeniu nic się nie stało, a po odparowaniu nafty pozostał tylko czarny osad przypominający smołę.

Ostatnią rzeczą, jakiej próbowałem, było rozpuszczenie go w niewielkiej ilości nafty i wytrącenie go acetonem, ale to również nie zadziałało.

Możliwe też, że Chińczycy przysłali mi badziewie, ale przynajmniej wygląda jak Ephedra sinica.
 

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 13, 2023
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
rozpuszczalniki niepolarne
ropa naftowa => rozpuszczalnik niepolarny?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Jakiś czas temu wypróbowałem ekstrakcję kwasowo-zasadową na efedrze distachya, ponieważ ekstrakcja etanolem rozpuszcza chlorofil i inne śmieci.

Wygląda na to, że to zadziałało, ponieważ otrzymałem biały proszek, ale w zbyt małej ilości, by mógł on być realnym źródłem efedryny.

Efedra distachya, którą dostałem, prawdopodobnie nie zawierała dużo efedryny i spodziewałem się jej, albo moja praca była do bani.

Dla zainteresowanych, oto dokument na temat właściwości różnych soli efedryny

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/jps.20927
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Cześć przyjaciele, mam ekstrakt z efedryny dostępny zarówno w postaci proszku, jak i płynu. Czy mogę wyekstrahować efedrynę z ekstraktu z efedryny? Jaką metodę polecacie? Czy musi to być suchy proszek roślinny?
 

lapgan1

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Witam, czy mogę użyć białego proszku z kroku 1c uzyskanego w drugim sposobie ekstrakcji do syntezy metamfetaminy?
 
Top